PDA

Zobacz pełną wersję : Ken & Noctilux



wpkx
22-03-2010, 01:23
Nasz ulubiony fotograficzny Chuck Norris zjechał "starego" Noctiluxa:
http://kenrockwell.com/leica/50mm-f1.htm

Chwała mu za to, bo dzięki temu używane mają szanse stanieć :D

kichu
22-03-2010, 01:31
A ja przewrotnie powiem, ze w tym co Ken pisze jest duzo racji. Tyle ze on ocenia szkielka z pkt widzenia optycznej, czy tez raczej tej stricte technicznej strony. A z kolei cala Noctiluxowska magia twki w tym ze szkielko daje generalnie rzecz ujmujac specyficzny obraz, a to niekoniecznie musi byc rownoznaczne z idealnie technicznym.

Podobnie sprawa wyglada z porownaniem szkielek ASPH do pre-ASPH.

wpkx
22-03-2010, 01:35
A ja przewrotnie powiem, ze w tym co Ken pisze jest duzo racji. Tyle ze on ocenia szkielka z pkt widzenia optycznej, czy tez raczej tej stricte technicznej strony. A z kolei cala Noctiluxowska magia twki w tym ze szkielko daje generalnie rzecz ujmujac specyficzny obraz, a to niekoniecznie musi byc rownoznaczne z idealnie technicznym.

Podobnie sprawa wyglada z porownaniem szkielek ASPH do pre-ASPH.

Ależ ja nie twierdzę, że nie ma racji! :D
Jemu się na szczęście nie podoba to, co innym wyjadaczom spod znaku Nikkora 1.8/50 - bokeh, i rozsądnie to tłumaczy. Tylko, że mnie się ten okropny bokeh okropnie podoba.