Zobacz pełną wersję : Ken & Noctilux
Nasz ulubiony fotograficzny Chuck Norris zjechał "starego" Noctiluxa:
http://kenrockwell.com/leica/50mm-f1.htm
Chwała mu za to, bo dzięki temu używane mają szanse stanieć :D
A ja przewrotnie powiem, ze w tym co Ken pisze jest duzo racji. Tyle ze on ocenia szkielka z pkt widzenia optycznej, czy tez raczej tej stricte technicznej strony. A z kolei cala Noctiluxowska magia twki w tym ze szkielko daje generalnie rzecz ujmujac specyficzny obraz, a to niekoniecznie musi byc rownoznaczne z idealnie technicznym.
Podobnie sprawa wyglada z porownaniem szkielek ASPH do pre-ASPH.
A ja przewrotnie powiem, ze w tym co Ken pisze jest duzo racji. Tyle ze on ocenia szkielka z pkt widzenia optycznej, czy tez raczej tej stricte technicznej strony. A z kolei cala Noctiluxowska magia twki w tym ze szkielko daje generalnie rzecz ujmujac specyficzny obraz, a to niekoniecznie musi byc rownoznaczne z idealnie technicznym.
Podobnie sprawa wyglada z porownaniem szkielek ASPH do pre-ASPH.
Ależ ja nie twierdzę, że nie ma racji! :D
Jemu się na szczęście nie podoba to, co innym wyjadaczom spod znaku Nikkora 1.8/50 - bokeh, i rozsądnie to tłumaczy. Tylko, że mnie się ten okropny bokeh okropnie podoba.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.