Zobacz pełną wersję : D3000- problem
Witam!
Mam problem z Nikonem D3000, a właściwie z bagnetem obiektywu 18-55. upadł mi na ziemie i korpusowi się nic nie stało a jemu małe plastiki odpadły. Zdjęcia robi nadal dobre, ale czasami przy ostrzeniu itp zostaje mi w ręce. Jak sie wymienia bagnet?
2. Zdjęcia nocne. jak sie je po prostu robi? bo ja jak coś robie to zdjęcia wychodzą strasznie matowe i strasznie słabe jakościowo. czy to moja wina czy wina aparatu?
P.S. jestem laikiem.
Chłopie zaraz tu zostaniesz z rugany, że jak niby w nocy a po co robisz w nocy jak możesz w dzień.
Bez żartów,z jakimi ustawieniami robisz te zdjęcia ? opisz coś bliżej, co abyśmy wiedzieli jakie błędy popełniasz.
Pozdrawiam
chciałem uchwycić nocną oświetloną drogę. zdjęcia robiłem w różnych ustawieniach. Raz w automacie, raz w trybie nocnym. raz w trybie bez lampy ale za każdym razem było bez rezultatów
Wskazany jest statyw i odpowiednio dłuższe czasy naświetlania. Jak nie masz doświadczenia to przełącz na tryb "P"
ISO np. 1600 i popróbuj, oczywiście wszystko ze statywu. Ciężko jest na odległość wytłumaczyć jak powinieneś prawidłowo zrobić takie zdjęcie, niestety ale poczytaj trochę o ustawieniach P,S,A,M, ISO.
Pozdrawiam
chciałem uchwycić nocną oświetloną drogę. zdjęcia robiłem w różnych ustawieniach. Raz w automacie, raz w trybie nocnym. raz w trybie bez lampy ale za każdym razem było bez rezultatów
... i jeśli przy tym aparat trzymał w ręcach, to fotka nie miała prawa wyjść dobrze. W rękach utrzymasz ok. 1/60s (czasem 1/40s), jeśli masz antywstrząsa w obiektywie to może 1/10-1/6s...
Statyw, panie kolego... albo co innego - byle nie w rękach.
A jak laik totalny jesteś, to za wymianę bagnetu się nie bierz - oddaj jakiemuś fachowcowi.
No tak, ale jak byś chciał zamrozić ruch /samochody/to jeszcze inna piłka. Pozostaje ci sporo do ćwiczenia.
statyw mam i z nim zdjęcie robiłem. ale starałem sie żeby było ono dobrze naświetlone i nic. dzisiaj jeszcze wieczorkiem spróbuje.
a co do bagnetu to czy jest sens wymieniać go w 18-55 czy lepiej zmienić ogólnie optykę na coś innego.
Wymiana bagnetu w obiektywie jest dziecinnie prosta. To kwestia odkręcenia kilku śrubek. Poszukaj sobie na All... tam gdzieś widziałem bagnety plastikowe, bodajże po ok. 50 pln. Ktoś gdzieś wklejał linka do tej aukcji...
Pozdr...
Karbulot
17-03-2010, 19:06
Moze zapodaj te fotki na forum. Trudno pisac o czyms, czego sie nie widzi.
Bagnety plastykowe do obiektywów 18-55 są po 60 zł na allegro, linka do aukcji podesłałem Ci na PW, wymiana dziecinnie prosta.
Z tematami odnośnie zdjęć, technik, ... proszę kierować się do odpowiednich działów.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.