Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: D3000- problem

  1. #1

    Domyślnie D3000- problem

    Witam!
    Mam problem z Nikonem D3000, a właściwie z bagnetem obiektywu 18-55. upadł mi na ziemie i korpusowi się nic nie stało a jemu małe plastiki odpadły. Zdjęcia robi nadal dobre, ale czasami przy ostrzeniu itp zostaje mi w ręce. Jak sie wymienia bagnet?

    2. Zdjęcia nocne. jak sie je po prostu robi? bo ja jak coś robie to zdjęcia wychodzą strasznie matowe i strasznie słabe jakościowo. czy to moja wina czy wina aparatu?
    P.S. jestem laikiem.

  2. #2

    Domyślnie

    Chłopie zaraz tu zostaniesz z rugany, że jak niby w nocy a po co robisz w nocy jak możesz w dzień.

    Bez żartów,z jakimi ustawieniami robisz te zdjęcia ? opisz coś bliżej, co abyśmy wiedzieli jakie błędy popełniasz.

    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    chciałem uchwycić nocną oświetloną drogę. zdjęcia robiłem w różnych ustawieniach. Raz w automacie, raz w trybie nocnym. raz w trybie bez lampy ale za każdym razem było bez rezultatów

  4. #4

    Domyślnie

    Wskazany jest statyw i odpowiednio dłuższe czasy naświetlania. Jak nie masz doświadczenia to przełącz na tryb "P"
    ISO np. 1600 i popróbuj, oczywiście wszystko ze statywu. Ciężko jest na odległość wytłumaczyć jak powinieneś prawidłowo zrobić takie zdjęcie, niestety ale poczytaj trochę o ustawieniach P,S,A,M, ISO.

    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bubus2 Zobacz posta
    chciałem uchwycić nocną oświetloną drogę. zdjęcia robiłem w różnych ustawieniach. Raz w automacie, raz w trybie nocnym. raz w trybie bez lampy ale za każdym razem było bez rezultatów
    ... i jeśli przy tym aparat trzymał w ręcach, to fotka nie miała prawa wyjść dobrze. W rękach utrzymasz ok. 1/60s (czasem 1/40s), jeśli masz antywstrząsa w obiektywie to może 1/10-1/6s...
    Statyw, panie kolego... albo co innego - byle nie w rękach.

    A jak laik totalny jesteś, to za wymianę bagnetu się nie bierz - oddaj jakiemuś fachowcowi.
    http://pawelwr7.flog.pl/
    D40; N:18-55VR i bez VR, 55-200VR, 50/1,8E; S50-150; SB-400

  6. #6

    Domyślnie

    No tak, ale jak byś chciał zamrozić ruch /samochody/to jeszcze inna piłka. Pozostaje ci sporo do ćwiczenia.

  7. #7

    Domyślnie

    statyw mam i z nim zdjęcie robiłem. ale starałem sie żeby było ono dobrze naświetlone i nic. dzisiaj jeszcze wieczorkiem spróbuje.

    a co do bagnetu to czy jest sens wymieniać go w 18-55 czy lepiej zmienić ogólnie optykę na coś innego.

  8. #8

    Domyślnie

    Wymiana bagnetu w obiektywie jest dziecinnie prosta. To kwestia odkręcenia kilku śrubek. Poszukaj sobie na All... tam gdzieś widziałem bagnety plastikowe, bodajże po ok. 50 pln. Ktoś gdzieś wklejał linka do tej aukcji...

    Pozdr...

  9. #9

    Domyślnie

    Moze zapodaj te fotki na forum. Trudno pisac o czyms, czego sie nie widzi.
    Pozdrawiam: Artur | www.foto-karbulot.com | www.borg.website.pl
    Nikon D90 | MB-D80 | N 16-85 | N 70-300 | N 35 | T 90 | SB-700 | 055XPROB

  10. #10

    Domyślnie

    Bagnety plastykowe do obiektywów 18-55 są po 60 zł na allegro, linka do aukcji podesłałem Ci na PW, wymiana dziecinnie prosta.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •