Zobacz pełną wersję : EP2 - video test
ArturKrawczyk
12-03-2010, 15:30
Miałem w rękach EP2. Bardzo solidna maszynka. IMHO bdb ISO nawet 2000.
Nie spodziewałem się tego bo moim zdaniem EP1 miał gorsze.
Filmuje dużo lepiej niż moja kamerka Canon HV20. Na Canonie w ciemnym pokoju mam spory szum w Olku nic takiego się nie dzieje.
Poniżej dwa filmiki. Pierwszy był nagrywany naprawdę w bardzo trudnych warunkach czego na filmie nie widać.
1. http://www.youtube.com/watch?v=Xob-klIobe8
2. http://www.youtube.com/watch?v=pYvSahDBXnw
tomwidlak
12-03-2010, 15:41
Kurde, odglos AF jest okropny - ja kupilem Canona 500D do filmow wlasnie ale uzywam manualnych szkiel wiec ten odglos to dla mnie nowosc choc w moim za to slychac jak przyslone zmieniam :-)
ArturKrawczyk
12-03-2010, 15:42
Kurde, odglos AF jest okropny - ja kupilem Canona 500D do filmow wlasnie ale uzywam manualnych szkiel wiec ten odglos to dla mnie nowosc choc w moim za to slychac jak przyslone zmieniam :-)
.. tyle że ten AF jest. Trzeba podkładać muzykę pod filmy:)))
W EP! jest IMHO gorzej. Ten dźwięk w EP2 jest znośniejszy:)
tomwidlak
12-03-2010, 16:49
.. tyle że ten AF jest. Trzeba podkładać muzykę pod filmy:)))
W EP! jest IMHO gorzej. Ten dźwięk w EP2 jest znośniejszy:)
No ja tez chce AF do filmow, jak na razie uzywam Pentacona 29mm f2.8 i ostrze recznie ale chcial bym AF - ze wzgledu na odglos AF wlasnie dalem sobie spokoj z Canona EF 28mm f2.8 i mysle o Canona EF 28mm f1.8 ktory ma USM cichy ponoc ale szkoda mi tyle kasy na szklo do filmow :D
koniecpolska
12-03-2010, 17:16
Proszę się nie obrażać, ale AF przy filmowaniu to używają totalni amatorzy przy kręceniu klipów z imienin cioci.
A z kolei do krecenia takich klipów u cioci, czy też migawek z wakacji lepiej użyć dedykowanej kamerki, która ma "wyciągniętych" wiele funkcji "na wierzech", których to na próżno szukać w aparatach fotograficznych z opcją filmowania.
Podstawowa zasada, kręcąc ujęcia do FILMU, ustawiamy ostrość na początku, a w czasie nagrywania nawet nie dotykamy pierścienia focusa. No może poza 1%,2%,3% tzw ujęć efekciarskich .....
PS
No i oczywiście wszystkie ujęcia robimy ze statywu, aby u publiki nie wywołać choroby morskiej, jak to może się zdarzyć podczas oglądania tych dwóch filmików cytowanych na początku wątka.
Bierzcie przykład z tych co wiedzą do czego służy kamera:
http://vimeo.com/10076013
Krzysiek29
12-03-2010, 17:44
Filmik z PEN-a autorstwa Wacława Wantucha http://www.partner.olympus.pl/pen/pen_film.html
to jest reklama systemu :idea:
tomwidlak
12-03-2010, 17:45
Bierzcie przykład z tych co wiedzą do czego służy kamera:
http://vimeo.com/10076013
WOW, naprawde WOW - kapitalnie zrobiles ten film, jestem naprawde pelen podziwu dla Twoich umjejetnosci !
ArturKrawczyk
12-03-2010, 18:35
Proszę się nie obrażać, ale AF przy filmowaniu to używają totalni amatorzy przy kręceniu klipów z imienin cioci.
A z kolei do krecenia takich klipów u cioci, czy też migawek z wakacji lepiej użyć dedykowanej kamerki, która ma "wyciągniętych" wiele funkcji "na wierzech", których to na próżno szukać w aparatach fotograficznych z opcją filmowania.
Podstawowa zasada, kręcąc ujęcia do FILMU, ustawiamy ostrość na początku, a w czasie nagrywania nawet nie dotykamy pierścienia focusa. No może poza 1%,2%,3% tzw ujęć efekciarskich .....
PS
No i oczywiście wszystkie ujęcia robimy ze statywu, aby u publiki nie wywołać choroby morskiej, jak to może się zdarzyć podczas oglądania tych dwóch filmików cytowanych na początku wątka.
Bierzcie przykład z tych co wiedzą do czego służy kamera:
http://vimeo.com/10076013
Ja robię zdjęcia i filmów używam tylko celem uwieczniania dziecka. Nie mówię że jestem zawodowcem.
W kamerze mam dobry AF i tego samego oczekuje po aparacie bo mam zamiar pozbyć się kamerki
ArturKrawczyk
12-03-2010, 18:36
Swoją drogą podobają mi się kolory z GF1. Większość woli kolory z PENA ale ja mam inaczej:)
Nie rozumiem kierunku do którego zmierzają producencji aparatów. Kręcenie filmów powinno być tylko dodatkiem wykorzystywanym okazjonalnie, a tutaj taki GH1 jest ukierunkowany na kręcenie filmów bardziej niż na robienie zdjęć. Miły dodatek. Dla mnie do zrobienia filmu amatorskiego wolę użyć kamery video. Może jestem tradycjonalistą...
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.