PDA

Zobacz pełną wersję : EP2 - video test



ArturKrawczyk
12-03-2010, 15:30
Miałem w rękach EP2. Bardzo solidna maszynka. IMHO bdb ISO nawet 2000.
Nie spodziewałem się tego bo moim zdaniem EP1 miał gorsze.
Filmuje dużo lepiej niż moja kamerka Canon HV20. Na Canonie w ciemnym pokoju mam spory szum w Olku nic takiego się nie dzieje.
Poniżej dwa filmiki. Pierwszy był nagrywany naprawdę w bardzo trudnych warunkach czego na filmie nie widać.

1. http://www.youtube.com/watch?v=Xob-klIobe8
2. http://www.youtube.com/watch?v=pYvSahDBXnw

tomwidlak
12-03-2010, 15:41
Kurde, odglos AF jest okropny - ja kupilem Canona 500D do filmow wlasnie ale uzywam manualnych szkiel wiec ten odglos to dla mnie nowosc choc w moim za to slychac jak przyslone zmieniam :-)

ArturKrawczyk
12-03-2010, 15:42
Kurde, odglos AF jest okropny - ja kupilem Canona 500D do filmow wlasnie ale uzywam manualnych szkiel wiec ten odglos to dla mnie nowosc choc w moim za to slychac jak przyslone zmieniam :-)

.. tyle że ten AF jest. Trzeba podkładać muzykę pod filmy:)))
W EP! jest IMHO gorzej. Ten dźwięk w EP2 jest znośniejszy:)

tomwidlak
12-03-2010, 16:49
.. tyle że ten AF jest. Trzeba podkładać muzykę pod filmy:)))
W EP! jest IMHO gorzej. Ten dźwięk w EP2 jest znośniejszy:)

No ja tez chce AF do filmow, jak na razie uzywam Pentacona 29mm f2.8 i ostrze recznie ale chcial bym AF - ze wzgledu na odglos AF wlasnie dalem sobie spokoj z Canona EF 28mm f2.8 i mysle o Canona EF 28mm f1.8 ktory ma USM cichy ponoc ale szkoda mi tyle kasy na szklo do filmow :D

koniecpolska
12-03-2010, 17:16
Proszę się nie obrażać, ale AF przy filmowaniu to używają totalni amatorzy przy kręceniu klipów z imienin cioci.

A z kolei do krecenia takich klipów u cioci, czy też migawek z wakacji lepiej użyć dedykowanej kamerki, która ma "wyciągniętych" wiele funkcji "na wierzech", których to na próżno szukać w aparatach fotograficznych z opcją filmowania.

Podstawowa zasada, kręcąc ujęcia do FILMU, ustawiamy ostrość na początku, a w czasie nagrywania nawet nie dotykamy pierścienia focusa. No może poza 1%,2%,3% tzw ujęć efekciarskich .....

PS
No i oczywiście wszystkie ujęcia robimy ze statywu, aby u publiki nie wywołać choroby morskiej, jak to może się zdarzyć podczas oglądania tych dwóch filmików cytowanych na początku wątka.

Bierzcie przykład z tych co wiedzą do czego służy kamera:
http://vimeo.com/10076013

Krzysiek29
12-03-2010, 17:44
Filmik z PEN-a autorstwa Wacława Wantucha http://www.partner.olympus.pl/pen/pen_film.html

to jest reklama systemu :idea:

tomwidlak
12-03-2010, 17:45
Bierzcie przykład z tych co wiedzą do czego służy kamera:
http://vimeo.com/10076013

WOW, naprawde WOW - kapitalnie zrobiles ten film, jestem naprawde pelen podziwu dla Twoich umjejetnosci !

ArturKrawczyk
12-03-2010, 18:35
Proszę się nie obrażać, ale AF przy filmowaniu to używają totalni amatorzy przy kręceniu klipów z imienin cioci.

A z kolei do krecenia takich klipów u cioci, czy też migawek z wakacji lepiej użyć dedykowanej kamerki, która ma "wyciągniętych" wiele funkcji "na wierzech", których to na próżno szukać w aparatach fotograficznych z opcją filmowania.

Podstawowa zasada, kręcąc ujęcia do FILMU, ustawiamy ostrość na początku, a w czasie nagrywania nawet nie dotykamy pierścienia focusa. No może poza 1%,2%,3% tzw ujęć efekciarskich .....

PS
No i oczywiście wszystkie ujęcia robimy ze statywu, aby u publiki nie wywołać choroby morskiej, jak to może się zdarzyć podczas oglądania tych dwóch filmików cytowanych na początku wątka.

Bierzcie przykład z tych co wiedzą do czego służy kamera:
http://vimeo.com/10076013

Ja robię zdjęcia i filmów używam tylko celem uwieczniania dziecka. Nie mówię że jestem zawodowcem.
W kamerze mam dobry AF i tego samego oczekuje po aparacie bo mam zamiar pozbyć się kamerki

ArturKrawczyk
12-03-2010, 18:36
Swoją drogą podobają mi się kolory z GF1. Większość woli kolory z PENA ale ja mam inaczej:)

alpine
25-03-2010, 14:36
Nie rozumiem kierunku do którego zmierzają producencji aparatów. Kręcenie filmów powinno być tylko dodatkiem wykorzystywanym okazjonalnie, a tutaj taki GH1 jest ukierunkowany na kręcenie filmów bardziej niż na robienie zdjęć. Miły dodatek. Dla mnie do zrobienia filmu amatorskiego wolę użyć kamery video. Może jestem tradycjonalistą...