Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie EP2 - video test

    Miałem w rękach EP2. Bardzo solidna maszynka. IMHO bdb ISO nawet 2000.
    Nie spodziewałem się tego bo moim zdaniem EP1 miał gorsze.
    Filmuje dużo lepiej niż moja kamerka Canon HV20. Na Canonie w ciemnym pokoju mam spory szum w Olku nic takiego się nie dzieje.
    Poniżej dwa filmiki. Pierwszy był nagrywany naprawdę w bardzo trudnych warunkach czego na filmie nie widać.

    1. http://www.youtube.com/watch?v=Xob-klIobe8
    2. http://www.youtube.com/watch?v=pYvSahDBXnw

  2. #2
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Piaseczno
    Posty
    903

    Domyślnie

    Kurde, odglos AF jest okropny - ja kupilem Canona 500D do filmow wlasnie ale uzywam manualnych szkiel wiec ten odglos to dla mnie nowosc choc w moim za to slychac jak przyslone zmieniam

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomwidlak Zobacz posta
    Kurde, odglos AF jest okropny - ja kupilem Canona 500D do filmow wlasnie ale uzywam manualnych szkiel wiec ten odglos to dla mnie nowosc choc w moim za to slychac jak przyslone zmieniam
    .. tyle że ten AF jest. Trzeba podkładać muzykę pod filmy))
    W EP! jest IMHO gorzej. Ten dźwięk w EP2 jest znośniejszy

  4. #4
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Piaseczno
    Posty
    903

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ArturKrawczyk Zobacz posta
    .. tyle że ten AF jest. Trzeba podkładać muzykę pod filmy))
    W EP! jest IMHO gorzej. Ten dźwięk w EP2 jest znośniejszy
    No ja tez chce AF do filmow, jak na razie uzywam Pentacona 29mm f2.8 i ostrze recznie ale chcial bym AF - ze wzgledu na odglos AF wlasnie dalem sobie spokoj z Canona EF 28mm f2.8 i mysle o Canona EF 28mm f1.8 ktory ma USM cichy ponoc ale szkoda mi tyle kasy na szklo do filmow

  5. #5

    Domyślnie

    Proszę się nie obrażać, ale AF przy filmowaniu to używają totalni amatorzy przy kręceniu klipów z imienin cioci.

    A z kolei do krecenia takich klipów u cioci, czy też migawek z wakacji lepiej użyć dedykowanej kamerki, która ma "wyciągniętych" wiele funkcji "na wierzech", których to na próżno szukać w aparatach fotograficznych z opcją filmowania.

    Podstawowa zasada, kręcąc ujęcia do FILMU, ustawiamy ostrość na początku, a w czasie nagrywania nawet nie dotykamy pierścienia focusa. No może poza 1%,2%,3% tzw ujęć efekciarskich .....

    PS
    No i oczywiście wszystkie ujęcia robimy ze statywu, aby u publiki nie wywołać choroby morskiej, jak to może się zdarzyć podczas oglądania tych dwóch filmików cytowanych na początku wątka.

    Bierzcie przykład z tych co wiedzą do czego służy kamera:
    Ostatnio edytowane przez koniecpolska ; 12-03-2010 o 17:20

  6. #6

    Domyślnie

    Filmik z PEN-a autorstwa Wacława Wantucha http://www.partner.olympus.pl/pen/pen_film.html

    to jest reklama systemu
    pozdrawiam Krzysiek

  7. #7
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Piaseczno
    Posty
    903

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koniecpolska Zobacz posta
    Bierzcie przykład z tych co wiedzą do czego służy kamera:
    WOW, naprawde WOW - kapitalnie zrobiles ten film, jestem naprawde pelen podziwu dla Twoich umjejetnosci !

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koniecpolska Zobacz posta
    Proszę się nie obrażać, ale AF przy filmowaniu to używają totalni amatorzy przy kręceniu klipów z imienin cioci.

    A z kolei do krecenia takich klipów u cioci, czy też migawek z wakacji lepiej użyć dedykowanej kamerki, która ma "wyciągniętych" wiele funkcji "na wierzech", których to na próżno szukać w aparatach fotograficznych z opcją filmowania.

    Podstawowa zasada, kręcąc ujęcia do FILMU, ustawiamy ostrość na początku, a w czasie nagrywania nawet nie dotykamy pierścienia focusa. No może poza 1%,2%,3% tzw ujęć efekciarskich .....

    PS
    No i oczywiście wszystkie ujęcia robimy ze statywu, aby u publiki nie wywołać choroby morskiej, jak to może się zdarzyć podczas oglądania tych dwóch filmików cytowanych na początku wątka.

    Bierzcie przykład z tych co wiedzą do czego służy kamera:
    Ja robię zdjęcia i filmów używam tylko celem uwieczniania dziecka. Nie mówię że jestem zawodowcem.
    W kamerze mam dobry AF i tego samego oczekuje po aparacie bo mam zamiar pozbyć się kamerki
    Ostatnio edytowane przez ArturKrawczyk ; 12-03-2010 o 18:44

  9. #9

    Domyślnie

    Swoją drogą podobają mi się kolory z GF1. Większość woli kolory z PENA ale ja mam inaczej

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2005
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    69

    Domyślnie

    Nie rozumiem kierunku do którego zmierzają producencji aparatów. Kręcenie filmów powinno być tylko dodatkiem wykorzystywanym okazjonalnie, a tutaj taki GH1 jest ukierunkowany na kręcenie filmów bardziej niż na robienie zdjęć. Miły dodatek. Dla mnie do zrobienia filmu amatorskiego wolę użyć kamery video. Może jestem tradycjonalistą...
    ___________________________
    Fotoblog

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •