PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma DP1s



verus
08-03-2010, 17:00
Czy ktoś posiada i skrobnie kilka słów na temat ?

Doe
09-03-2010, 00:08
Nie posiadam, ale trafiłem kiedyś na taki art:

http://www.mountainphotographer.com/ultimate-compact-camera/

IMO obiektyw w DP2ce jest jakiś taki sensowniejszy.

nowart
09-03-2010, 00:15
Sensowniejszy? Po prostu inny, całkiem inna ogniskowa...
W produkcji chyba pozostały oba modele, które będą się uzupełniały w ofercie. Mnie by bardziej interesowało, czy w eSce poradzili sobie z problemem z czerwonym kolorem. Sam się czaję na ten aparacik w okolicach 900zl, Dp2 to jak na razie cenowy absurd, podobnie jak dp1 na początku kariery.

Doe
09-03-2010, 00:19
Fakt. Chodziło mi o działkę światła (f/4 - DP1 vs f/2.8 - DP2), którą zawsze lepiej mieć niż nie.
Co do ogniskowej wiadomo - posiadacze jednej wersji będą odczuwali jej brak z drugiego modelu i odwrotnie.

2Cresky
09-03-2010, 00:21
nowart w esce poprawili problem z czerwienią oraz pracą pod światło. Warto chyba zaczekać na pojawienie się wersji oznaczonej jako DP1x.
tutaj link do zmian w najnowszym modelu:
http://www.optyczne.pl/2711-nowo%C5%9B%C4%87-Sigma_DP1x.html

mpwt
09-03-2010, 00:41
Niech tylko ceną zejdą do 700-800 zł... byłoby miło... czy ktoś nie może wsadzić dobrej matrycy do taniego korpusu? Ech... marzenia ;)

waldek
09-03-2010, 09:47
Jak duże są Raw-y z Sigmy DP1 ( bez kompresji ) ?

dziobak
09-03-2010, 11:53
Jak duże są Raw-y z Sigmy DP1 ( bez kompresji ) ?

Ok. 15MB

2Cresky
09-03-2010, 22:41
Polecam stronę maniaka sigmy Carla Rytterfalka, można tam pobrać raw-y oraz zobaczyć jak wiele da się "wycisnąć" z Foveona
http://www.rytterfalk.com/