Czy ktoś posiada i skrobnie kilka słów na temat ?
Szukaj
Czy ktoś posiada i skrobnie kilka słów na temat ?
Nie posiadam, ale trafiłem kiedyś na taki art:
http://www.mountainphotographer.com/...ompact-camera/
IMO obiektyw w DP2ce jest jakiś taki sensowniejszy.
135 | DX | 35mm | 90mm | Nikon 1 | 18.5mm
Sensowniejszy? Po prostu inny, całkiem inna ogniskowa...
W produkcji chyba pozostały oba modele, które będą się uzupełniały w ofercie. Mnie by bardziej interesowało, czy w eSce poradzili sobie z problemem z czerwonym kolorem. Sam się czaję na ten aparacik w okolicach 900zl, Dp2 to jak na razie cenowy absurd, podobnie jak dp1 na początku kariery.
... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...
Fakt. Chodziło mi o działkę światła (f/4 - DP1 vs f/2.8 - DP2), którą zawsze lepiej mieć niż nie.
Co do ogniskowej wiadomo - posiadacze jednej wersji będą odczuwali jej brak z drugiego modelu i odwrotnie.
135 | DX | 35mm | 90mm | Nikon 1 | 18.5mm
nowart w esce poprawili problem z czerwienią oraz pracą pod światło. Warto chyba zaczekać na pojawienie się wersji oznaczonej jako DP1x.
tutaj link do zmian w najnowszym modelu:
http://www.optyczne.pl/2711-nowo%C5%...igma_DP1x.html
Pozdrawiam Tomasz
Niech tylko ceną zejdą do 700-800 zł... byłoby miło... czy ktoś nie może wsadzić dobrej matrycy do taniego korpusu? Ech... marzenia![]()
Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5
Jak duże są Raw-y z Sigmy DP1 ( bez kompresji ) ?
Ostatnio edytowane przez waldek ; 09-03-2010 o 09:58
Polecam stronę maniaka sigmy Carla Rytterfalka, można tam pobrać raw-y oraz zobaczyć jak wiele da się "wycisnąć" z Foveona
http://www.rytterfalk.com/
Pozdrawiam Tomasz
Skontaktuj się z nami