Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Sigma DP1s

  1. #1

    Domyślnie Sigma DP1s

    Czy ktoś posiada i skrobnie kilka słów na temat ?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie posiadam, ale trafiłem kiedyś na taki art:

    http://www.mountainphotographer.com/...ompact-camera/

    IMO obiektyw w DP2ce jest jakiś taki sensowniejszy.
    135 | DX | 35mm | 90mm | Nikon 1 | 18.5mm

  3. #3

    Domyślnie

    Sensowniejszy? Po prostu inny, całkiem inna ogniskowa...
    W produkcji chyba pozostały oba modele, które będą się uzupełniały w ofercie. Mnie by bardziej interesowało, czy w eSce poradzili sobie z problemem z czerwonym kolorem. Sam się czaję na ten aparacik w okolicach 900zl, Dp2 to jak na razie cenowy absurd, podobnie jak dp1 na początku kariery.
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  4. #4

    Domyślnie

    Fakt. Chodziło mi o działkę światła (f/4 - DP1 vs f/2.8 - DP2), którą zawsze lepiej mieć niż nie.
    Co do ogniskowej wiadomo - posiadacze jednej wersji będą odczuwali jej brak z drugiego modelu i odwrotnie.
    135 | DX | 35mm | 90mm | Nikon 1 | 18.5mm

  5. #5

    Domyślnie

    nowart w esce poprawili problem z czerwienią oraz pracą pod światło. Warto chyba zaczekać na pojawienie się wersji oznaczonej jako DP1x.
    tutaj link do zmian w najnowszym modelu:
    http://www.optyczne.pl/2711-nowo%C5%...igma_DP1x.html
    Pozdrawiam Tomasz

  6. #6

    Domyślnie

    Niech tylko ceną zejdą do 700-800 zł... byłoby miło... czy ktoś nie może wsadzić dobrej matrycy do taniego korpusu? Ech... marzenia
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  7. #7

    Domyślnie

    Jak duże są Raw-y z Sigmy DP1 ( bez kompresji ) ?
    Ostatnio edytowane przez waldek ; 09-03-2010 o 09:58

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    miasteczko małe
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez waldek Zobacz posta
    Jak duże są Raw-y z Sigmy DP1 ( bez kompresji ) ?
    Ok. 15MB

  9. #9

    Domyślnie

    Polecam stronę maniaka sigmy Carla Rytterfalka, można tam pobrać raw-y oraz zobaczyć jak wiele da się "wycisnąć" z Foveona
    http://www.rytterfalk.com/
    Pozdrawiam Tomasz

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •