PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma SD15



Andrzej Olender
21-02-2010, 15:49
Na targach PMA 2010 zaprezentowano nowe body SD15.
Notka Optyczne.pl (http://optyczne.pl/?news=2705)
Notka Fotopolis.pl (http://www.fotopolis.pl/index.php?n=10457)

kuba_rsx
21-02-2010, 16:37
Zdjęcia rozdzielczości 4,7mpix.. 3kl/s, iso 3200 i aż 500zdjęć na 1 ładowaniu. Z reklamowego punktu widzenia o 5-6lat za późno ;D
Bo niby co ten aparat jest w stanie zaoferować ? I ze niby razem do kupy to jest matryca 14mln? No bez żartów..

Andrzej Olender
21-02-2010, 16:38
A dlaczego ludzie dalej kupuja S5Pro? :)
Tutaj główny atut to również matryca, Foveon :)

kuba_rsx
21-02-2010, 17:00
Tak ale S5Pro to właściwie nikon tylko z inną matrycą.. Ta sama ergonomia, bagnet, solidność, kompatybilne akcesoria, szkła. Poza tym masz i tak więcej milionuf :) ale co by nie mówił plik wynikowy jest w sporo większej rozdzielczości.

Andrzej Olender
21-02-2010, 17:08
Ja szczerze też bym nie kupił, są jednak osoby które zakupią :)
Zwłaszcza że teraz ciekawe nowe szkiełka Sigma wypuściła, na pewno ze swoich produktem będę współpracować wzorowo :)

Mavierk
21-02-2010, 17:12
zobaczymy, jak wyjdzie, może te 4,7mpix to jednak będzie spoko, zwłaszcza, jak patrzę na to, co daje DP-1 :)

No i małe RAWy w nowym aparacie z zarąbistą jakością obrazu.. brzmi jak spełnienie niektórych marzeń :)

2Cresky
21-02-2010, 17:18
zobaczymy, jak wyjdzie, może te 4,7mpix to jednak będzie spoko, zwłaszcza, jak patrzę na to, co daje DP-1 :)

Zgadzam się, jeśli wreszcie dopieścili tego foveona to może być bardzo fajna puszka.

airborne
21-02-2010, 18:23
No i małe RAWy

raw nie taki maly to jednak okolo 14Mpx

yendash
21-02-2010, 19:06
Ta sigma to aparat widmo, pierwszy raz został zapowiedziany na targach jesiennych w ... 2008 roku. I do tej pory krążą o nim legendy. Jak miałem sd14 to liczyłem że korpus wyjdzie szybciej i jednak będzie miał jakieś normalne oblicze aparatu ale sigma, mówiąc kolokwialnie, dała ciała. Dzisiaj już chyba nie mają żadnych zalet a jakość obrazu przemilczę. Więcej w tym było marketingowego bełkotu niż prawdy.
pozdrawiam
Sławek

Mavierk
21-02-2010, 19:09
Ale w czym dała ciała?
Przecież z jakością obrazu nie może być gorzej, niż jest w DP1 czy DP2, a przecież one obrazują świetnie..
Szybkość... hsm pewnie w każdym systemie będzie działać podobnie, jakość obudowy.. wygląda całkiem nieźle, szybkość.. 3fps nie brzmi tragicznie.

yendash
21-02-2010, 19:22
Najlepiej poczytaj na forum dpreview:) Tam już się już żal wylewa. Większość liczyła że skoro aparat został schowany na tak długi czas do wejdzie z istotnymi zmianami, zaczynając od wielkości matrycy a na szybkości kończąc. Pożyjemy, zobaczymy. Mimo szumnych zapowiedzi mój sd14 robił na bateriach całe 150 zdjęć, dopóki mu się kolory na matrycy nie rozjechały. W czasach tak dużych zmian w technice ten aparat byłby fajny może .. 4 lata temu.
Obrazowanie sigm - prawda. Ale oprócz tego kupa problemów z softem, zielonym zafarbem, plamami na wyższych czułościach i kolorem czerwonym. Ćwiczyłem to na sobie prawie dwa lata, sd14 i dp1.
pozdrawiam

Pioter_
21-02-2010, 19:51
ja tam za wiele różnic nie widzę:
http://www.optyczne.pl/porownaj.php?co=aparat&ile=2&add0=369&add1=891 (http://www.optyczne.pl/porownaj.php?co=aparat&ile=2&add0=369&add1=891)

chyba lepiej już kupić s3/s5.

PanomeiK
10-03-2010, 17:19
Miałem doczynienia z SD14 no i mam sentyment do Foveona X3.
Ciekaw jestem jednak ceny. Jeśli będzie przystępnie to kto wie czy do studia go sobie nie kupię?

Rycerz
12-03-2010, 15:09
Miałem doczynienia z SD14 no i mam sentyment do Foveona X3.
Ciekaw jestem jednak ceny. Jeśli będzie przystępnie to kto wie czy do studia go sobie nie kupię?

mówią że około 3500,-

wojteh
13-03-2010, 21:43
ja teraz mam SD10 i jak narazie jestem zadowolony z tego co pokazuje ta dziwna matryca - ostrość - ostrość - oczywiście nie jest to mój podstawowy aparat ale w specyficznych warunkach jest fajny

Rycerz
13-03-2010, 21:57
ja teraz mam SD10 i jak narazie jestem zadowolony z tego co pokazuje ta dziwna matryca - ostrość - ostrość - oczywiście nie jest to mój podstawowy aparat ale w specyficznych warunkach jest fajny


co to są te specyficzne warunki? poważnie pytam

wojteh
13-03-2010, 22:27
co prawda dopiero poznaję SD10 ale po prostu szukałem czegoś jako 2 aparat w zastępstwie S3Pro uszkodzonego w moim wypadku ... za niewielkie pieniądze udało mi się nabyć SD10 - obiektywy kitowe - są w wyprzedaży za grosze

uważam ze ten aparat :

1. kadry już docelowe - mała rozdzielczość i nie ma już co kropować
2. światło - lubi - konstrukcja już leciwa
3. idealny do szczegółów
4. wg. mnie źle oddaje kolor czerwony

jeszcze się go uczę mam go dopiero kilka dni mam go z obiektywem 24-70/3,5-5,6. Trochę dziwnie obrazuje - inaczej niż nikon i zupełnie inaczej niż Fuji

lubię zdjęcia szczegółów i do tego będzie to body - muszę jeszcze do tego jakis jasny obiektyw nabyć ..

http://wojteh.pl/wp-content/gallery/wazne/img02777.jpg


http://wojteh.pl/wp-content/gallery/test/img02782.jpg?1891645470

crop:
http://wojteh.pl/wp-content/gallery/test/img02782c.jpg