PDA

Zobacz pełną wersję : Kupuje Fuji S5 PRO



magic
12-02-2010, 23:45
Otrzasnalem sie juz z szoku po kradziezy mojego D300 i teraz wpadl mi w rece Fuji S5 Pro. Naczytalem sie sporo o tym body i mam nadzieje ze sie bedzie dobrze sprawowal.. Jak moj hlip hlip D300. (niech sie zlodziejowi zepsuje).
Teraz pytania:
maly przebieg, niecaly rok uzytkowania 2500 klatek kupowac? tak/nie
czy klatki mozna jakos wyzerowac? Troche to malo 2500.. i tak jakos za rowno....
Zdrowko

tomaha35
12-02-2010, 23:57
Równo , bo licznik przeskakuje co 100, licznik można skasować po wymianie migawki i w menu jest pokazane która migawka, jedynie na co radzę zwrócić uwagę to na szarości i czernie. W niektórych egzemplarzach występuje zjawisko nadmiernej magenty w tych obszarach. Nie jest to do usunięcia ale bardzo komplikuje prace.

Rycerz
13-02-2010, 00:09
licznik zawsze pokazuje równe stany bo zmienia się co sto klatek czyli będzie 2300, 2400, 2500
a wyswietając 2500 moze być 2501 jak i 2598 :)

jaka cena?

edit; tak to wygląda:

http://i48.tinypic.com/fus305.jpg
źródło (http://i48.tinypic.com/fus305.jpg)

fotomarek_k
13-02-2010, 01:06
Się nie przejmuj-bierz to fuji:-) a złodziej niech się z tym d300 męczy- hlip, hlip :-)

ps.no i niech mu( temu złodzieju) bateria wybuchnie...i łapki pourywa...przynajmniej, łapki...
psII.ten fujik może Ci humor poprawić :) i tego życzę...
Marek

magic
13-02-2010, 04:50
jedynie na co radzę zwrócić uwagę to na szarości i czernie. W niektórych egzemplarzach występuje zjawisko nadmiernej magenty w tych obszarach.

Zjawisko magnety...? Szukalem w google 'zjawisko magnety' '... magneta' i nic nie znalazlem... Coz to takiego i jak to sprawdzic?
Zdrowko

gusi
13-02-2010, 08:39
Podłączę się pod ten wątek - niedawno na all kupiłem używane s5pro (1920zł), w opisie sprzedawca (bardziej handlarz niż właściciel) napisał, że body ma zrobione okolo 32 000 zdjęć.Przyjemną niespodzianką dla mnie był fakt, że licznik wskazuje 65oo ;)
Jednak dla świętego spokoju mam pytanie do włascicieli s5pro z przebiegiem większym niż 99oo. W jaki sposób body numeruje przebieg np. 12 000 ? Czy wówczas pojawia się piąta cyfra i wygląda to tak- 120oo ?

gusi
13-02-2010, 08:43
Zjawisko magnety...? Szukalem w google 'zjawisko magnety' '... magneta' i nic nie znalazlem... Coz to takiego i jak to sprawdzic?
Zdrowko


zamiast magnety poszukaj magenty ;)

magic
13-02-2010, 09:40
wstyd... ;) juz wiem magenta czyli kolor karmazynowy. Dzieki!

tomaha35
13-02-2010, 11:06
Wieczorem wyślę Ci zdjęcia i zobaczysz o czym piszę , podaj e-mila.

cygan
13-02-2010, 15:04
Wieczorem wyślę Ci zdjęcia i zobaczysz o czym piszę , podaj e-mila.

Wrzuć tutaj przykłady bo sam jestem ciekaw a pierwszy raz o takim zjawisku słyszę.

Mikołaj
13-02-2010, 19:57
Podłączę się pod ten wątek - niedawno na all kupiłem używane s5pro (1920zł), w opisie sprzedawca (bardziej handlarz niż właściciel) napisał, że body ma zrobione okolo 32 000 zdjęć.Przyjemną niespodzianką dla mnie był fakt, że licznik wskazuje 65oo ;)
Jednak dla świętego spokoju mam pytanie do włascicieli s5pro z przebiegiem większym niż 99oo. W jaki sposób body numeruje przebieg np. 12 000 ? Czy wówczas pojawia się piąta cyfra i wygląda to tak- 120oo ?

licznik się przekręca i i zaczyna od 0. O ile dobrze pamiętam można go wyzerować w body więc nie musi wskazywać całego przebiegu tylko od ostatniego resetu.

gusi
13-02-2010, 21:03
licznik się przekręca i i zaczyna od 0. O ile dobrze pamiętam można go wyzerować w body więc nie musi wskazywać całego przebiegu tylko od ostatniego resetu.

Licznika nie można zresetować, a z tego, co się zdążyłem zorientować, to po 99oo pojawia się 100oo....
Mikołaj, jesteś pewien swoich wiadomości?

karabud
13-02-2010, 21:10
Nie mozna zresetowac samemu.

Art Erie
13-02-2010, 21:19
Gdy mój fufu przestał widzieć kartę (pomimo resetów i innych zaklęć) i po kilku dniach wrócił z serwisu, miał wyzerowany licznik. W momencie zakupu używanego miał coś około 5k, a teraz niecałe 4k. Jednak poza serwisem chyba nie da się wyzerować przebiegu.

Albert44
13-02-2010, 22:16
... W niektórych egzemplarzach występuje zjawisko nadmiernej magenty w tych obszarach....
Tu masz opisany PRZYPADEK (http://fujiklub.pl/viewtopic.php?t=6647&postdays=0&postorder=asc&start=0) magentowy... ;) taki wyjątek potwierdzający regułę, że fufu jest cool :) I już szukaj Hyper-Utility3 do wołania Raf-a :)

Articool
13-02-2010, 23:25
I już szukaj Hyper-Utility3 do wołania Raf-a :)

Czy ten soft masz coś szczególnego różniącego od ACRa, że lepiej jego używać?

Esjot
13-02-2010, 23:43
Czy ten soft masz coś szczególnego różniącego od ACRa, że lepiej jego używać?
Tak-dedykowany jest:)

arturherda
13-02-2010, 23:53
Pamiętaj o zapięciu ostrego szkła do S5. Mydła to body nie toleruje.

Pozdrawiam.

Articool
14-02-2010, 01:34
Tak-dedykowany jest:)

Za dużo mi to nie wyjaśniło ;]

BugsBunny
14-02-2010, 10:57
Za dużo mi to nie wyjaśniło ;]
ten załączony z aparatem jest równie dobry
HU ma troszkę większe mozliwości - ale niewiele, za to jest dramatycznie powolny
konwerter RAW jest ten sam, tylko 2 nastawy więcej; nie ma sensu się podniecać

licznik systemowy po przekroczeniu 9900 idzie dalej, dodając piątą cyfrę. Użytkownik nie ma możliwości wyzerowania go, nie ma też informacji o przebiegu w Exif.

karabud
14-02-2010, 11:04
Pamiętaj o zapięciu ostrego szkła do S5. Mydła to body nie toleruje.

Pozdrawiam.

To tez prawda. Zreszta najwieksza wada tej puszki to brak bardzo dobrej ostrosci. W porownaniu do innych puszek oczywiscie ;)

Mikołaj
14-02-2010, 18:54
Licznika nie można zresetować, a z tego, co się zdążyłem zorientować, to po 99oo pojawia się 100oo....
Mikołaj, jesteś pewien swoich wiadomości?


tak aparat zapamiętuje sobie ogólna ilość zrobionych zdjęć (ale te liczbę podobno da się wyzerować, nie jestem tego pewny) ale w nazewnictwie zdjęć po nr 9999 następuje nr 0001

BugsBunny
14-02-2010, 19:35
tak aparat zapamiętuje sobie ogólna ilość zrobionych zdjęć (ale te liczbę podobno da się wyzerować, nie jestem tego pewny) ale w nazewnictwie zdjęć po nr 9999 następuje nr 0001
mieszacie licznik zdjęć z systemowym licznikiem migawki ( setup/maintenance/number of pictures )
mój ma zerowy przebieg, ale spójrzcie na zdjęcia na tej aukcji
http://www.allegro.pl/item911737670_fuji_finepix_s5_pro_w_stanie_idealny m_gwarancja.html