PDA

Zobacz pełną wersję : Kalibracja drukarki PhotoSmart



kal800
09-02-2010, 22:35
Hej,

Odkąd mam nową drukarkę (HP C6180 - kombajn photosmart a atramentem Vivera) mam problem z wydrukiem zdjęć. Otóż zawsze na wyjściu zdjęcie wychodzi na ciemne. Na oko 1-2 EV na minusie. Drukuję z NEF albo Picasą albo ACDSee Pro. Czy ma ktoś jakiś link do tutoriala jak można wykonać taką kalibrację?

Kal

Czornyj
09-02-2010, 22:38
To akurat cholernie proste:
1) Przyciemnij monitor
2) Dobrze oświetl odbitkę światłem dziennym.

kal800
09-02-2010, 22:47
Bardzo proste - tylko dlaczego na ekranie aparatu wygląda to zupełnie inaczej, dlaczego na monitorze komputerowym również, dlaczego to samo zjawisko występuje niezależnie od zastosowanego sprzętu - D70, D200, nawet z iphone'a? Jeżeli mam za jasny monitor w PCie (który ma ustawioną jasność i kontrast poniżej połowy), to dlaczego to samo jest na ekranie notebooka.

Chyba chodzi o to, żeby na każdym etapie obróbki fotka wyglądała podobnie?

Żeby nie był gołosłownym - czy naprawdę ta fota jest niedoświetlona 2 przesłony???

http://picasaweb.google.com/kal800/RzezbyLodoweGdynia2010#5436339743156266690

Kal

Czornyj
09-02-2010, 22:57
Jeśli uważasz, że w pkt 1. zrobiłeś wszystko ok, to przejdź do punktu 2.
Na zdjęciu jest sporo niebieskiego, który jest niezwykle problematyczny dla drukarek, a do tego bardzo ciemnieje w świetle żarowym - pamiętaj, że żarówka w porównaniu ze światłem dziennym bardzo zmienia relacje barw na zdjęciach. Oglądnij ten wydruk w dobrze nasłonecznionym miejscu, np. na parapecie okna.

biadzi
09-02-2010, 23:26
we właściwościach drukarki wejdź w zaawansowane ustawienia kolorów i rozjaśnij o dwie działki, będzie git.