PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus E-PL1



Ketstian
03-02-2010, 11:43
Jest oficjalnie
http://www2.olympus.pl/consumer/21693_pen-camera_e-pl1_22757.htm#
Co sądzicie?

mpwt
03-02-2010, 11:47
Ile będzie kosztował? :)

Szprychu
03-02-2010, 11:54
Gdzieś mi się rzuciło w oczy, że cena to 600dolarów z 14-42, na fotopolis nie podają ile będzie kosztowało w Polsce.

2Cresky
03-02-2010, 11:56
Ile będzie kosztował? :)

Z kitem 14-42 cena ma wynieść 600 dolarów.

mpwt
03-02-2010, 11:58
No to idzie ku lepszemu. Jestem ciekaw czy Sigma się jakoś do tego ustosunkuje.

2Cresky
03-02-2010, 12:11
Sigma DP1 długo utrzymywała wysoką cenę, ponieważ nie miała bezpośredniej konkurencji. Po rozpowszechnieniu się mikro 4/3 cena mocno spadła, obecnie możną ją kupić za 1000 złotych. DP2 moim zdaniem znacznie szybciej poleci z ceną w dół. Świetne posunięcie ze strony Olympusa.

Ketstian
03-02-2010, 14:29
u4/3 rośnie w siłę.

montini
03-02-2010, 14:33
Jest oficjalnie
http://www2.olympus.pl/consumer/21693_pen-camera_e-pl1_22757.htm#
Co sądzicie?

ja sądzę, że e-p1, jak tylko jeszcze stanieje to lepszy wybór.

montini
03-02-2010, 14:41
Sigma DP1 długo utrzymywała wysoką cenę, ponieważ nie miała bezpośredniej konkurencji. Po rozpowszechnieniu się mikro 4/3 cena mocno spadła, obecnie możną ją kupić za 1000 złotych. DP2 moim zdaniem znacznie szybciej poleci z ceną w dół.

z sigmą mam wrażenie, że po początkowych zabójczych cenach, teraz robią wyprzedaż, tak jakby już kładli krechę na te aparaty...
W przypadku pena ma się poczucie "świeżości" produktu- nowe (w starym stylu) podejście do korpusów, obiektywy, lampy, futerały, wreszcie życie na forach...

koniecpolska
03-02-2010, 14:42
ja sądzę, że e-p1, jak tylko jeszcze stanieje to lepszy wybór.Można prosić o uzasadnienie.


z sigmą mam wrażenie, że po początkowych zabójczych cenach, teraz robią wyprzedaż, tak jakby już kładli krechę na te aparaty...
W przypadku pena ma się poczucie "świeżości" produktu- nowe (w starym stylu) podejście do korpusów, obiektywy, lampy, futerały, wreszcie życie na forach...Wg. mnie produkty takie jak sigma, leica x1 vs. m4/3 mają swoje miejsce na rynku. I dobrze by było aby w dalszym ciągu były produkowane i oferowane.
Przecież w erze analoga analogiczne konstrukcje znakomicie koegzystowały na rynku. A co więcej - przysparzały radości ich użytkownikom.


PS
Co do cen, to jeśli potwierdzi się cena 600$ za E-PL1 kit, to licząc x2.9 x1.27 dostaniemy około 2200zł.
E-P1 kit jest w wielu sklepach internetowych w cenie 2400zł.

Photoartbox
03-02-2010, 14:56
Z tych 600 $ takbym sie nie cieszyl - to cena w USA. W Niemczech przewidywana 599Euro :(

montini
03-02-2010, 15:06
Wg. mnie produkty takie jak sigma, leica x1 vs. m4/3 mają swoje miejsce na rynku. I dobrze by było aby w dalszym ciągu były produkowane i oferowane.
Przecież w erze analoga analogiczne konstrukcje znakomicie koegzystowały na rynku. A co więcej - przysparzały radości ich użytkownikom.




ja jestem całym sercem za takimi aparatami, lubię kompakty. Tylko niech sigma zrobi te aparaty porządnie. Zdjęcia pod światło w jedynce bez eski, szybkość AF i szybkość zapisu, szybkość włączania to są rzeczy, które w miarę łatwo poprawić i uzyskać sprzęt bez vat.
I odpowiadam od razu: tak wiem i tą wolną sigmą dp1, jak się pamięta żeby mieć słońce za lewym lub prawym ramieniem można zrobić ponadczasowe arcydzieła. Tylko po co się męczyć:)