Zobacz pełną wersję : D300 - Rozbudowa bufora pamięci
Wiem, że w D3 można rozbudować bufor pamięci i zamiast "fabrycznych" 18 NEFów możemy w serii zapisać ich aż 43!
Usługa taka kosztuje ok. 500$ ;)
Oto źródło (nieudolnie przetłumaczone, ale sens zrozumiały): http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=pl&langpair=en%7Cpl&u=http://support.nikontech.com/app/answers/detail/a_id/15997&rurl=translate.google.pl&usg=ALkJrhj3qGSPbQByb24JWGDrCP53fRyEDA
Jestem ciekaw, czy w D300 (i np. D200) też jest taka możliwość. No i ciekawe, czy nasz "Postęp" oferuje takie usługi. Interesował się ktoś tym kiedyś?
SzymonWojciechowski
27-01-2010, 04:06
A to ciekawe :]
Pewnie na postępu, jeżeli jest, to cena usługi przewyższa koszt sprzętu...
Wiem, że w D3 można rozbudować bufor pamięci i zamiast "fabrycznych" 18 NEFów możemy w serii zapisać ich aż 43!
Usługa taka kosztuje ok. 500$ ;)
Oto źródło (nieudolnie przetłumaczone, ale sens zrozumiały): http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=pl&langpair=en%7Cpl&u=http://support.nikontech.com/app/answers/detail/a_id/15997&rurl=translate.google.pl&usg=ALkJrhj3qGSPbQByb24JWGDrCP53fRyEDA
Jestem ciekaw, czy w D300 (i np. D200) też jest taka możliwość. No i ciekawe, czy nasz "Postęp" oferuje takie usługi. Interesował się ktoś tym kiedyś?
Nigdy nie było takiej oferty Nikona dla D300(200).
Na Postępu ta usługa kosztowała w końcu listopada 1200zł.
Na Postępu ta usługa kosztowała w końcu listopada 1200zł.
Ale do jakiej puszki, chyba do D3.
Nigdy nie słyszałem o powiększeniu bufora pamięci w innych puszkach niż D3:(
Ale do jakiej puszki, chyba do D3.
Nigdy nie słyszałem o powiększeniu bufora pamięci w innych puszkach niż D3:(
Bufor mozna powiekszyc tylko w D3. W innych puszkach nie ma takiej mozliwosci.
Bufor mozna powiekszyc tylko w D3. W innych puszkach nie ma takiej mozliwosci.
Dlatego zaraz sprzedam swojego D300 i lecę kupić nowego D3, aby szybciutko oddać go na Postępu, celem powiększenia bufora (no, może przy okazji wyczyścić matrycę, skalibrować AF i podkleić gumy) :mrgreen: ;)
A na czym polega ta rozbudowa? Wstawiają dodatkowy "RAM", czy software'owo to tuningują? Czy wystarczy wlutować scalaczek w miejsce starego (małego) i śmiga? ;)
miron19j
29-01-2010, 11:24
A na czym polega ta rozbudowa? Wstawiają dodatkowy "RAM", czy software'owo to tuningują? Czy wystarczy wlutować scalaczek w miejsce starego (małego) i śmiga? ;)
chyba sam scalaczek nie wystarczy. Trzeba jeszcze aparatowi powiedzieć, ile ma pamięci i jak ma nią zarządzać
Bufor mozna powiekszyc tylko w D3. W innych puszkach nie ma takiej mozliwosci.
w D1X też można ;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.