PDA

Zobacz pełną wersję : D300 - Rozbudowa bufora pamięci



Skibek
25-01-2010, 20:15
Wiem, że w D3 można rozbudować bufor pamięci i zamiast "fabrycznych" 18 NEFów możemy w serii zapisać ich aż 43!
Usługa taka kosztuje ok. 500$ ;)
Oto źródło (nieudolnie przetłumaczone, ale sens zrozumiały): http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=pl&langpair=en%7Cpl&u=http://support.nikontech.com/app/answers/detail/a_id/15997&rurl=translate.google.pl&usg=ALkJrhj3qGSPbQByb24JWGDrCP53fRyEDA

Jestem ciekaw, czy w D300 (i np. D200) też jest taka możliwość. No i ciekawe, czy nasz "Postęp" oferuje takie usługi. Interesował się ktoś tym kiedyś?

SzymonWojciechowski
27-01-2010, 04:06
A to ciekawe :]

Lucid
27-01-2010, 08:22
Pewnie na postępu, jeżeli jest, to cena usługi przewyższa koszt sprzętu...

Piotr_
27-01-2010, 08:45
Wiem, że w D3 można rozbudować bufor pamięci i zamiast "fabrycznych" 18 NEFów możemy w serii zapisać ich aż 43!
Usługa taka kosztuje ok. 500$ ;)
Oto źródło (nieudolnie przetłumaczone, ale sens zrozumiały): http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=pl&langpair=en%7Cpl&u=http://support.nikontech.com/app/answers/detail/a_id/15997&rurl=translate.google.pl&usg=ALkJrhj3qGSPbQByb24JWGDrCP53fRyEDA

Jestem ciekaw, czy w D300 (i np. D200) też jest taka możliwość. No i ciekawe, czy nasz "Postęp" oferuje takie usługi. Interesował się ktoś tym kiedyś?

Nigdy nie było takiej oferty Nikona dla D300(200).

siwy49
27-01-2010, 10:55
Na Postępu ta usługa kosztowała w końcu listopada 1200zł.

wilk325
27-01-2010, 10:58
Na Postępu ta usługa kosztowała w końcu listopada 1200zł.

Ale do jakiej puszki, chyba do D3.
Nigdy nie słyszałem o powiększeniu bufora pamięci w innych puszkach niż D3:(

kichu
27-01-2010, 11:01
Ale do jakiej puszki, chyba do D3.
Nigdy nie słyszałem o powiększeniu bufora pamięci w innych puszkach niż D3:(

Bufor mozna powiekszyc tylko w D3. W innych puszkach nie ma takiej mozliwosci.

wigi
27-01-2010, 11:06
Bufor mozna powiekszyc tylko w D3. W innych puszkach nie ma takiej mozliwosci.
Dlatego zaraz sprzedam swojego D300 i lecę kupić nowego D3, aby szybciutko oddać go na Postępu, celem powiększenia bufora (no, może przy okazji wyczyścić matrycę, skalibrować AF i podkleić gumy) :mrgreen: ;)

siwy49
27-01-2010, 11:24
Do D3

Skibek
28-01-2010, 22:19
A na czym polega ta rozbudowa? Wstawiają dodatkowy "RAM", czy software'owo to tuningują? Czy wystarczy wlutować scalaczek w miejsce starego (małego) i śmiga? ;)

miron19j
29-01-2010, 11:24
A na czym polega ta rozbudowa? Wstawiają dodatkowy "RAM", czy software'owo to tuningują? Czy wystarczy wlutować scalaczek w miejsce starego (małego) i śmiga? ;)
chyba sam scalaczek nie wystarczy. Trzeba jeszcze aparatowi powiedzieć, ile ma pamięci i jak ma nią zarządzać

qooba
29-01-2010, 11:26
Bufor mozna powiekszyc tylko w D3. W innych puszkach nie ma takiej mozliwosci.
w D1X też można ;)