PDA

Zobacz pełną wersję : DK-17M do D300



d80
19-01-2010, 19:09
Czy do założenia na Nikona D300 faktycznie wystarczy przejściówka DK-22 aby móc założyć DK-17M i jak się taki zestaw sprawuje? http://www.flickr.com/photos/31564914@N00/3645774372/ Na tym zdjęciu oprócz DK-17M jest jeszcze założony DK-19 ale o tym innym razem.

Slon
22-01-2010, 15:34
jakis czas temu byl watek o takiej kombinacji. Z tego co pamietam, trzeba bylo cos przycinac. Poszukaj

d80
22-01-2010, 17:30
Tak,znalazłem ten wątek.Niestety okazało się,że trzeba zeszlifować gwint w DK-22 i potem skleić z DK-17M.Myślę jeszcze nad zastosowaniem opalarki elektrycznej z najmniejszą dyszą i zmiękczenie gwintu w DK-22.Być może wówczas obędzie się bez szlifowania i klejenia.Możnaby wtedy wcisnąć lub nawet wkręcić DK-17M w DK-22.Dużo zależy od różnicy średnicy obu gwintów.

ZBYCHO
23-01-2010, 21:33
Myślę że bez szlifowania się nie obejdzie, jest to dość prosta czynność - na grubego markera nawiń kawałek papieru
ściernego o gradacji P180-P22O do szlifowania na sucho (taki jaki używa się do napraw lakierniczych) i szlifuj otwór przez obracanie tym narzędziem. Gwint trzeba praktycznie usunąć i przymierzać okular w trakcie, żeby się ciasno wkręcał - jak zrobisz to z czuciem to nie bedziesz musiał tego sklejać. Cała operacja zajęła mi ok. 25min.

Pozdrawiam,

d80
24-01-2010, 10:31
Tylko czy bez klejenia nie wyłamie się DK-17M przy jakiejś tam okazji?Chyba idealnie byłoby zrobić to odpowiednim gwintownikiem.

ZBYCHO
24-01-2010, 19:42
Po rozszlifowaniu ścianki dk22 są bardzo cienkiie, wyklucza to użycie gwintownika.

d80
25-01-2010, 00:29
Po rozszlifowaniu ścianki dk22 są bardzo cienkiie, wyklucza to użycie gwintownika.


Dzięki ZBYCHO.Swoją drogą Nikon mógłby wreszcie coś pasującego wymyślić.