Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: DK-17M do D300

  1. #1
    Rozmowny Awatar d80
    Dołączył
    08 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    413

    Domyślnie DK-17M do D300

    Czy do założenia na Nikona D300 faktycznie wystarczy przejściówka DK-22 aby móc założyć DK-17M i jak się taki zestaw sprawuje? http://www.flickr.com/photos/31564914@N00/3645774372/ Na tym zdjęciu oprócz DK-17M jest jeszcze założony DK-19 ale o tym innym razem.
    Czy jeśli nie mam papierocha między dwoma palcami lub w gębie to wyglądam niepoważnie ?

  2. #2

    Domyślnie

    jakis czas temu byl watek o takiej kombinacji. Z tego co pamietam, trzeba bylo cos przycinac. Poszukaj

  3. #3
    Rozmowny Awatar d80
    Dołączył
    08 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    413

    Domyślnie

    Tak,znalazłem ten wątek.Niestety okazało się,że trzeba zeszlifować gwint w DK-22 i potem skleić z DK-17M.Myślę jeszcze nad zastosowaniem opalarki elektrycznej z najmniejszą dyszą i zmiękczenie gwintu w DK-22.Być może wówczas obędzie się bez szlifowania i klejenia.Możnaby wtedy wcisnąć lub nawet wkręcić DK-17M w DK-22.Dużo zależy od różnicy średnicy obu gwintów.
    Czy jeśli nie mam papierocha między dwoma palcami lub w gębie to wyglądam niepoważnie ?

  4. #4

    Domyślnie

    Myślę że bez szlifowania się nie obejdzie, jest to dość prosta czynność - na grubego markera nawiń kawałek papieru
    ściernego o gradacji P180-P22O do szlifowania na sucho (taki jaki używa się do napraw lakierniczych) i szlifuj otwór przez obracanie tym narzędziem. Gwint trzeba praktycznie usunąć i przymierzać okular w trakcie, żeby się ciasno wkręcał - jak zrobisz to z czuciem to nie bedziesz musiał tego sklejać. Cała operacja zajęła mi ok. 25min.

    Pozdrawiam,
    D300, AF-S 24-70/2.8, AF-S 300/4, AF-S VR Micro-Nikkor 105/2,8, TC-17EII, TC 300DG 1.4X, SB-800, OLYMPUS C-7070, Fuji X10

  5. #5
    Rozmowny Awatar d80
    Dołączył
    08 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    413

    Domyślnie

    Tylko czy bez klejenia nie wyłamie się DK-17M przy jakiejś tam okazji?Chyba idealnie byłoby zrobić to odpowiednim gwintownikiem.
    Czy jeśli nie mam papierocha między dwoma palcami lub w gębie to wyglądam niepoważnie ?

  6. #6

    Domyślnie

    Po rozszlifowaniu ścianki dk22 są bardzo cienkiie, wyklucza to użycie gwintownika.
    D300, AF-S 24-70/2.8, AF-S 300/4, AF-S VR Micro-Nikkor 105/2,8, TC-17EII, TC 300DG 1.4X, SB-800, OLYMPUS C-7070, Fuji X10

  7. #7
    Rozmowny Awatar d80
    Dołączył
    08 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    413

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ZBYCHO Zobacz posta
    Po rozszlifowaniu ścianki dk22 są bardzo cienkiie, wyklucza to użycie gwintownika.

    Dzięki ZBYCHO.Swoją drogą Nikon mógłby wreszcie coś pasującego wymyślić.
    Czy jeśli nie mam papierocha między dwoma palcami lub w gębie to wyglądam niepoważnie ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •