Zobacz pełną wersję : D700 i komputer
witam,
poszukuje rozwiazania problemu na jaki napotkalem starajac sie podlaczyc D700 do komputera.
chodzi mi o przeniesienie obrazu w czasie sesji fotograficznej przy pomocy programu
Camera Contrpl PRO. otoz wydaje mi sie ze kamera ta nie wspolpracuje z programem przy pomocy zwyklego kabla USB.
program nie widzi kamery. idac dalej nie wiem tez czy wspolpracuje za pomoca wifi polaczenia. szczegolnie ze przetwornik Wt-4 nikona ma bardzo wygorowana cene.
czy ktos moze mi pomoc i wytlumaczyc jak podlaczyc D700 tak aby obraz byl widoczny na ekranie komputera???
moze jakis inny program ktory polaczy sie przez USB???
pozdrawiam zbik
Dziala przez USB z CCP. Jaka masz wersje?
dziala. sprawdz wersje programu. tez tak mialem zupgradeowalem do najnowszej i dziala. ale ma inny szkopul. w trakcie sesji zgrywa zdjecia tzn nei zostawia ich na karcie co mi sie nie podoba......
testowane, działa na pewno.
wersja 2.00 , nie wiem moze cos zle podlaczam, bo uzywam zwyklego USB
tak czy owak dzieki bede szukal bledu,
dla mnie to dobra wiadomosc ze wogole dziala przez USB
uaktualnij wersje. ta wersja nie widzi D700
dzieki za pomoc , tak zrobie
Nie zapomnij również przestawić trybu usb w menu aparatu na: [MTP/PTP].
w d700 nie ma takiego bajeru :d
Upgrade do min 2.20 , bo od tej wersji pojawila sie obsluga D700.
wlansie zainstalowalem Fast Picture Viewer i musze powiedziec ze dzia swietnie.....
Witam, ja mam takie pytanko jak podlaczed700 do kompa kablem usb to w LR. mam podglad na wykonane zdjecie, jak podlacze kabel do drogiego kabla usb ( poprostu go przedluze o 5 m) lr nie widzi aparatu,moze ktos wie o co kaman? dzieki i pzdr.
Jeśli dobrze zrozumiałem pytanie to chyba kaman? o te 5 m.
Witam, ja mam takie pytanko jak podlaczed700 do kompa kablem usb to w LR. mam podglad na wykonane zdjecie, jak podlacze kabel do drogiego kabla usb ( poprostu go przedluze o 5 m) lr nie widzi aparatu,moze ktos wie o co kaman? dzieki i pzdr.
Max długość kabla USB to właśnie 5m, chyba że na łączniu zapodasz jakiś hub USB z własnym zasilaniem.
no to jakas lipa , wlasnie moezylem kabel , ma 4m ( sory za pomylke) o tych 5 m czytalem juz .pzdr.
ok, chlopcy i dziewczeta, wszystko gra, dzieki za pomoc, podpielem tak, od poczatku d700 oryginalnym kablem do czytnika kart z wejsciami usb, kabel czytnika przedluzylem wlasnie o 4 m do kompa, i jest cacy, mala wada, czytnik bedzie sie platal kolo aparatu cly czas, jakos go trzeba bedzie przymocowac do czegos, moze statyw ( cokolwiek) ps. cena kabla £2.98.
pzdr i dzieki za podpowiedzi.
devilcape
05-10-2012, 19:48
Ja pracuje na każdej sesji na kablu z LRem. Kupiłem 5m kabla z hubem na końcu. Takie nieco większe gniazdko. Razem z kablem oryginalnym Nikona mam ok. 6 m na prace. Wszystko działa swietnie, bez wieszanie sie i pewnie, czasem po 5 - 7 godzin. Polecam takie rozwiazanie, tym bardziej, ze koszt takiego kabla to ok. 40 zł.
Nie ma co myśleć o żadnym transmiterze, zbyt wolno transferuja. Na kablu, RAW idzie 3 - 4 sekundy.
Ja pracuje na każdej sesji na kablu z LRem. Kupiłem 5m kabla z hubem na końcu. Takie nieco większe gniazdko. Razem z kablem oryginalnym Nikona mam ok. 6 m na prace. Wszystko działa swietnie, bez wieszanie sie i pewnie, czasem po 5 - 7 godzin. Polecam takie rozwiazanie, tym bardziej, ze koszt takiego kabla to ok. 40 zł.
Nie ma co myśleć o żadnym transmiterze, zbyt wolno transferuja. Na kablu, RAW idzie 3 - 4 sekundy.
szukam takiego kabla , ale nie bardzo wiem o co chodzi , mozna prosic o jakiego kolwiek linka ? dzieki i pzdr.
devilcape
07-10-2012, 21:30
Ciężka sprawa z tym linkiem. Kabel kupowałem w sklepie komputerowym. Prosiłem gościa o 5 m kabla Usb. Facet zauwazyl, ze jest to max dla standardu usb i doradzil taki z hubem. Zadziałał i jest super. Ale to jakiś noname kabel. Nie znam marki i nic nie jest na nim napisane. Trzeba po prostu szukać kabla usb z hubem.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.