PDA

Zobacz pełną wersję : D700 i komputer



zbik
22-12-2009, 13:44
witam,
poszukuje rozwiazania problemu na jaki napotkalem starajac sie podlaczyc D700 do komputera.
chodzi mi o przeniesienie obrazu w czasie sesji fotograficznej przy pomocy programu
Camera Contrpl PRO. otoz wydaje mi sie ze kamera ta nie wspolpracuje z programem przy pomocy zwyklego kabla USB.
program nie widzi kamery. idac dalej nie wiem tez czy wspolpracuje za pomoca wifi polaczenia. szczegolnie ze przetwornik Wt-4 nikona ma bardzo wygorowana cene.
czy ktos moze mi pomoc i wytlumaczyc jak podlaczyc D700 tak aby obraz byl widoczny na ekranie komputera???
moze jakis inny program ktory polaczy sie przez USB???

pozdrawiam zbik

dzejms
22-12-2009, 14:32
Dziala przez USB z CCP. Jaka masz wersje?

novell
22-12-2009, 16:02
dziala. sprawdz wersje programu. tez tak mialem zupgradeowalem do najnowszej i dziala. ale ma inny szkopul. w trakcie sesji zgrywa zdjecia tzn nei zostawia ich na karcie co mi sie nie podoba......

sevenoo
22-12-2009, 16:06
testowane, działa na pewno.

zbik
22-12-2009, 23:58
wersja 2.00 , nie wiem moze cos zle podlaczam, bo uzywam zwyklego USB

tak czy owak dzieki bede szukal bledu,
dla mnie to dobra wiadomosc ze wogole dziala przez USB

novell
23-12-2009, 00:01
uaktualnij wersje. ta wersja nie widzi D700

zbik
23-12-2009, 00:03
dzieki za pomoc , tak zrobie

dem
23-12-2009, 00:15
Nie zapomnij również przestawić trybu usb w menu aparatu na: [MTP/PTP].

novell
23-12-2009, 00:16
w d700 nie ma takiego bajeru :d

dzejms
23-12-2009, 00:19
Upgrade do min 2.20 , bo od tej wersji pojawila sie obsluga D700.

novell
23-12-2009, 00:34
wlansie zainstalowalem Fast Picture Viewer i musze powiedziec ze dzia swietnie.....

judasz
30-09-2012, 11:07
Witam, ja mam takie pytanko jak podlaczed700 do kompa kablem usb to w LR. mam podglad na wykonane zdjecie, jak podlacze kabel do drogiego kabla usb ( poprostu go przedluze o 5 m) lr nie widzi aparatu,moze ktos wie o co kaman? dzieki i pzdr.

jo44
30-09-2012, 11:16
Jeśli dobrze zrozumiałem pytanie to chyba kaman? o te 5 m.

dzejms
30-09-2012, 11:19
Witam, ja mam takie pytanko jak podlaczed700 do kompa kablem usb to w LR. mam podglad na wykonane zdjecie, jak podlacze kabel do drogiego kabla usb ( poprostu go przedluze o 5 m) lr nie widzi aparatu,moze ktos wie o co kaman? dzieki i pzdr.

Max długość kabla USB to właśnie 5m, chyba że na łączniu zapodasz jakiś hub USB z własnym zasilaniem.

judasz
30-09-2012, 11:34
no to jakas lipa , wlasnie moezylem kabel , ma 4m ( sory za pomylke) o tych 5 m czytalem juz .pzdr.

judasz
30-09-2012, 11:41
ok, chlopcy i dziewczeta, wszystko gra, dzieki za pomoc, podpielem tak, od poczatku d700 oryginalnym kablem do czytnika kart z wejsciami usb, kabel czytnika przedluzylem wlasnie o 4 m do kompa, i jest cacy, mala wada, czytnik bedzie sie platal kolo aparatu cly czas, jakos go trzeba bedzie przymocowac do czegos, moze statyw ( cokolwiek) ps. cena kabla £2.98.
pzdr i dzieki za podpowiedzi.

devilcape
05-10-2012, 19:48
Ja pracuje na każdej sesji na kablu z LRem. Kupiłem 5m kabla z hubem na końcu. Takie nieco większe gniazdko. Razem z kablem oryginalnym Nikona mam ok. 6 m na prace. Wszystko działa swietnie, bez wieszanie sie i pewnie, czasem po 5 - 7 godzin. Polecam takie rozwiazanie, tym bardziej, ze koszt takiego kabla to ok. 40 zł.
Nie ma co myśleć o żadnym transmiterze, zbyt wolno transferuja. Na kablu, RAW idzie 3 - 4 sekundy.

judasz
07-10-2012, 13:42
Ja pracuje na każdej sesji na kablu z LRem. Kupiłem 5m kabla z hubem na końcu. Takie nieco większe gniazdko. Razem z kablem oryginalnym Nikona mam ok. 6 m na prace. Wszystko działa swietnie, bez wieszanie sie i pewnie, czasem po 5 - 7 godzin. Polecam takie rozwiazanie, tym bardziej, ze koszt takiego kabla to ok. 40 zł.
Nie ma co myśleć o żadnym transmiterze, zbyt wolno transferuja. Na kablu, RAW idzie 3 - 4 sekundy.
szukam takiego kabla , ale nie bardzo wiem o co chodzi , mozna prosic o jakiego kolwiek linka ? dzieki i pzdr.

devilcape
07-10-2012, 21:30
Ciężka sprawa z tym linkiem. Kabel kupowałem w sklepie komputerowym. Prosiłem gościa o 5 m kabla Usb. Facet zauwazyl, ze jest to max dla standardu usb i doradzil taki z hubem. Zadziałał i jest super. Ale to jakiś noname kabel. Nie znam marki i nic nie jest na nim napisane. Trzeba po prostu szukać kabla usb z hubem.