PDA

Zobacz pełną wersję : S5-brudna martyca



baku127
13-12-2009, 16:59
Witam, jak w temacie.
Gdzie można w Trójmieście wyczyścić matrycę w Fuji. Moja jakoś strasznie sie zabrudziła czy zrobić to samemu za pomoca gruszki ,czy koniecznie serwis???
Popatrzcie

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/viewer.php?file=wb6bh2lhv91as1ui.jpg)

Nauzykaa
13-12-2009, 17:06
Myślę, że dasz radę wyczyścić to samemu. Jak gruszka nie poradzi sobie ze wszystkim to zostaje czyszczenie na mokro. Ten temat był przerabiany na forum setki razy... wystarczy wyszukiwarka.

slawek213
13-12-2009, 18:16
Ja czyściłem podciśnieniem zblizając igłę 1,4mm do filttru na matrycy. Na forum Fuji wypowiadał się dośc kompetentnie serwisant, który ostrzegał przed spirytusem (w sensie czyszczenia) i innymi wynalazkami. Paprochy na matrycy posiadają ładunek elektryczny i jego oddziaływaniem trzymają się powierzchni, dlatego dmuchanie w nie dużo nie daje bo zostają tylko przemieszczone w inne miejsce. Ja bym oddał do jekiego kolwiek serwisu i to bez znaczenia czy Canon albo inni.

Albert44
13-12-2009, 18:45
Każdy serwis wyczyści... filtr matrycy fufu nie wymaga "ekstra" działań ;)

baku127
30-12-2009, 09:59
Każdy serwis wyczyści... filtr matrycy fufu nie wymaga "ekstra" działań ;)
NO tak, ale chodzi mi, gdzie mogę oddać ją do czyszczenia w Trójmieście.

Dj_Direct
30-12-2009, 16:02
a w trojmiescie to jest serwis dosc sympatyczny (troche pozytywnych opinii maja w sieci) - http://fotocomplex.pl/

tomitom
30-12-2009, 18:21
Ja bym brudną matrycą w S5PRO się nie przejmował bo za kilka miesięcy trzeba będzie czyścić 2x12mpx sCCD;)

fotomarek_k
30-12-2009, 18:30
No to pięknie- już prawie zdecydowałem się na Sony FF, a tu znów zachęta, by czekac :(
A serio, słyszałeś (czytałeś) gdzieś "cóś"?:-D
ps. Bo do 1 kwietnia to jeszcze kilka miesięcy...