Zobacz pełną wersję : Fotografia nocna
damian.dab85
26-11-2009, 19:52
Witam serdecznie,
Chciałbym się zająć fotografią nocną. Dopiero raczkuję, aczkolwiek małe pojęcia, książkowe, posiadam. Proszę o Wasze wskazówki. Wskazówki fotografii nocnej od podstaw. Pozdrawiam serdecznie.
P.S Mam nadzieję, że nie powieliłem tematu.
arturmsi
26-11-2009, 20:08
To ja zacznę może od tego iż..musisz posiadać statyw ;D
ale chcesz zrobic fotki dla ptakow, zwierzta czy ludzi?
Fotografia nocna to dosc szerokie pojecie...
przyklady:
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=87852
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=84796
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=83842
a dla przeciwwagi mozna trzaskac w nocy studyjne portrety ;).
To oczywiscie pozycje poniekad skrajne. Istnieje jeszcze wieeele mozliwosci
"pomiedzy", czy gdzies "na boku".
Albo taka http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=122510 ;)
Sprecyzuj co to dla ciebie fotografia nocna...
damian.dab85
26-11-2009, 23:26
Hmmm, miasto nocą, osoby nocą, nad ranem ( a konkretnie, to chciałbym znaleźć swoje miejsce w fotografii nocnej. Poszukuje.) Przyznam się szczerze, że najmniej z tego wszystkiego interesuje mnie fotografowanie mgławic. Czy fotografia nocna, należy do trudnych dziedzin fotografii ? Może jakieś podstawowe zasady, którymi należy się kierować ?
Podstawa fotografii nocnej beda podstawowe zasady fotografii dziennej
rozszerzone i stosunkowo niewiele specyficznych, dodatkowych informacji.
Troche dlugi temat jak na forumowy watek.
panoramy 360
01-12-2009, 19:27
Hmmm, miasto nocą, osoby nocą, nad ranem ( a konkretnie, to chciałbym znaleźć swoje miejsce w fotografii nocnej. Poszukuje.) Przyznam się szczerze, że najmniej z tego wszystkiego interesuje mnie fotografowanie mgławic. Czy fotografia nocna, należy do trudnych dziedzin fotografii ? Może jakieś podstawowe zasady, którymi należy się kierować ?
robić robić robić foty nocą , statyw albo ziemia.
żadna książka ci nie da manualnych zdolności w foto jak nie praktyka.
rób najpierw architekturę
potem pobaw się nocnymi światłami będącymi w ruchu
potem ludzi z lampą / bez lampy.
NA koniec , wyjdź i rób zdjęcia.
http://www.360photography.pl/street-level/
ja polecam metodę prób i błędów, +statyw
Z D3 (D3s) lub D700 można robić bez statywu.
Z D3 (D3s) lub D700 można robić bez statywu.
albo i nie ;)
to ja dodam że śwatełko na matrycowy sobie ustawiasz balans bieli na żarówki i najlepiej redukcję szumów włączyć i oczywiście ze statywu ale to nie jest strikte trzeba też kombinować ^^ powodzenia
microbot
06-12-2009, 18:40
Z D3 (D3s) lub D700 można robić bez statywu.
Zbyt duży skrót myślowy. A co z naświetlaniem kilku/nasto/dziesięcio sekundowym - też da radę? ;)
Pisząc można, miałem na myśli można, a nie trzeba. Miasta są teraz tak oświetlone, że bez szalonego wysiłku da się zrobić w nocy lub wieczorem nieporuszoną fotkę za pomocą powyższego sprzętu. Nie każde nocne zdjęcie naświetla się przez kilka itd. sekund.
Bierz aparat i statyw i ruszaj w miasto. Dzien w dzien i ogladaj jak wychodzi. Mysl, poprawiaj i tak w kolko.
Z D3 (D3s) lub D700 można robić bez statywu.
Można... Pytanie po co? :):)
Można... Pytanie po co? :):)
Bo wygodniej? :D
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.