PDA

Zobacz pełną wersję : Fotografia nocna



damian.dab85
26-11-2009, 19:52
Witam serdecznie,

Chciałbym się zająć fotografią nocną. Dopiero raczkuję, aczkolwiek małe pojęcia, książkowe, posiadam. Proszę o Wasze wskazówki. Wskazówki fotografii nocnej od podstaw. Pozdrawiam serdecznie.

P.S Mam nadzieję, że nie powieliłem tematu.

arturmsi
26-11-2009, 20:08
To ja zacznę może od tego iż..musisz posiadać statyw ;D

TMB
26-11-2009, 20:13
ale chcesz zrobic fotki dla ptakow, zwierzta czy ludzi?

Seeker
26-11-2009, 20:42
Fotografia nocna to dosc szerokie pojecie...

przyklady:

http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=87852
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=84796
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=83842

a dla przeciwwagi mozna trzaskac w nocy studyjne portrety ;).

To oczywiscie pozycje poniekad skrajne. Istnieje jeszcze wieeele mozliwosci
"pomiedzy", czy gdzies "na boku".

mpwt
26-11-2009, 22:28
Albo taka http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=122510 ;)
Sprecyzuj co to dla ciebie fotografia nocna...

damian.dab85
26-11-2009, 23:26
Hmmm, miasto nocą, osoby nocą, nad ranem ( a konkretnie, to chciałbym znaleźć swoje miejsce w fotografii nocnej. Poszukuje.) Przyznam się szczerze, że najmniej z tego wszystkiego interesuje mnie fotografowanie mgławic. Czy fotografia nocna, należy do trudnych dziedzin fotografii ? Może jakieś podstawowe zasady, którymi należy się kierować ?

Seeker
27-11-2009, 08:53
Podstawa fotografii nocnej beda podstawowe zasady fotografii dziennej
rozszerzone i stosunkowo niewiele specyficznych, dodatkowych informacji.
Troche dlugi temat jak na forumowy watek.

panoramy 360
01-12-2009, 19:27
Hmmm, miasto nocą, osoby nocą, nad ranem ( a konkretnie, to chciałbym znaleźć swoje miejsce w fotografii nocnej. Poszukuje.) Przyznam się szczerze, że najmniej z tego wszystkiego interesuje mnie fotografowanie mgławic. Czy fotografia nocna, należy do trudnych dziedzin fotografii ? Może jakieś podstawowe zasady, którymi należy się kierować ?


robić robić robić foty nocą , statyw albo ziemia.

żadna książka ci nie da manualnych zdolności w foto jak nie praktyka.

rób najpierw architekturę

potem pobaw się nocnymi światłami będącymi w ruchu

potem ludzi z lampą / bez lampy.


NA koniec , wyjdź i rób zdjęcia.

http://www.360photography.pl/street-level/

kubiq
02-12-2009, 12:53
ja polecam metodę prób i błędów, +statyw

markB
02-12-2009, 17:22
Z D3 (D3s) lub D700 można robić bez statywu.

mpwt
02-12-2009, 17:55
Z D3 (D3s) lub D700 można robić bez statywu.

albo i nie ;)

Sail
04-12-2009, 02:02
to ja dodam że śwatełko na matrycowy sobie ustawiasz balans bieli na żarówki i najlepiej redukcję szumów włączyć i oczywiście ze statywu ale to nie jest strikte trzeba też kombinować ^^ powodzenia

microbot
06-12-2009, 18:40
Z D3 (D3s) lub D700 można robić bez statywu.

Zbyt duży skrót myślowy. A co z naświetlaniem kilku/nasto/dziesięcio sekundowym - też da radę? ;)

markB
07-12-2009, 16:15
Pisząc można, miałem na myśli można, a nie trzeba. Miasta są teraz tak oświetlone, że bez szalonego wysiłku da się zrobić w nocy lub wieczorem nieporuszoną fotkę za pomocą powyższego sprzętu. Nie każde nocne zdjęcie naświetla się przez kilka itd. sekund.

pinokio
07-12-2009, 16:41
Bierz aparat i statyw i ruszaj w miasto. Dzien w dzien i ogladaj jak wychodzi. Mysl, poprawiaj i tak w kolko.

NBA
07-12-2009, 17:06
Z D3 (D3s) lub D700 można robić bez statywu.

Można... Pytanie po co? :):)

mpwt
07-12-2009, 20:39
Można... Pytanie po co? :):)

Bo wygodniej? :D