Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Statyw Velbon vs Silk vs Manfrotto



StachersDTR
26-11-2009, 11:17
Cześć wszystkim.
Nadszedł czas żeby sobie sprawić w miarę porządny amatorski statyw.
Amatorski, oznacza mniej więcje tyle, że chciał bym się zmieścić, powiedzmy w 300-400 zł,
a porządny- żeby głowica działała w miarę przyzwicie.

Obecnie mam najzwyklejszy statyw za 70 zł z allegro o wysokości 180cm. Powiem szczerze, że gdyby nie beznadziejna głowica, to nawet bym się nie zastanawiał nad zmianą.
Głowica jest w ogóle, głównym kryterium mojego wyboru.

Zastanawiam się nad trzema modelami:

-Manfrotto 185B MODO z głowicą kulowej.
-Velbon Sherpa 600 r
-Silk Pro 340 DX


Teraz pytanie do was. O ile Velbon i Silk Pro zbyt wiele sie od siebie nie różnią (sądzac po wcześniejszych postach), o tyle Manfrotto ma ciekawą głowicę. Obraca się ona we wszystkich kierunkach, dzęki czemu zamiast operować trzema pokrętłami, mamy jeden "dżojstik":P. Na pierwszy rzut oka pomysł wydaje się ciekawy, minusem manfrotto jest jedynie jego wysokośc- 150 cm to troche za nisko jak dla mnie. Ale mimo wszystko jestem siekaw jak jego funkcjonalnośc wygląda w praktyce- czy ktoś z was posiada taki statyw?
Warto brnąć w takie niecodzienne rozwiązanie, czy lepiej kupic sprzęt ze standardową głowicą jak Velbon czy Silk?
Bo jeśli chodzi o dwa ostatnie zauważyłem że posiadcze V. polecają swój statyw. I analogicznie posiadacze Silka opowiadają sie za swoim sprzętem:)

StachersDTR
26-11-2009, 16:39
jeśli chodzi o manfrotto to mam na myśli taką głowicę



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/viewer.php?file=em6br2k2cyd27paley.jpg)

dzej
26-11-2009, 22:42
Ten frotek jest typowo pod kamere, poza tym ta glowica jest niewymienna, ja bym w to nie inwestowal. Slika nie mialem w rece, ale bawilem sie w sklepie ta sherpa i jest niezla.

bialogardzianin
27-11-2009, 10:07
Jeśli nie zależy Ci na wadze (karbon), weź nogi Gold Photo i głowicę Manfrotto wedle uznania, zwracając uwagę na udźwig oraz zastosowanie.

szymonvader
27-11-2009, 11:57
mam slika pro 500 bardzo dobry statyw, polecam CI zamiast velbona(tez dlugo sie zastanawialem az wkoncu je porownalem w sklepie i wybor byl prosty)

adolfik9501
27-11-2009, 12:19
A może coś z Benro A-500EX+BH2 (http://www.foto-net.pl/sklep/produkt21010-statyw-Benro-A-500EX--g%C5%82owica-BH-2.html)

EDIT: na PW wysłałem link do testu statywów.

DarekD80
27-11-2009, 12:43
Velbon Sherpa 600 r mam i jestem zadowolony, choć brałem pod uwagę też Silk Pro 330 DX . Ten drugi sporo tańszy. Miałem trudny wybór, bo oba oferują dobrą jakość. Chyba nie ma lepszych do 400 zł.

StachersDTR
27-11-2009, 16:55
dzieki wszystkim :)

w weekend będe miał chwile wolnego to może się na cos zdecyduje:)