Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Statyw Velbon vs Silk vs Manfrotto

    Cześć wszystkim.
    Nadszedł czas żeby sobie sprawić w miarę porządny amatorski statyw.
    Amatorski, oznacza mniej więcje tyle, że chciał bym się zmieścić, powiedzmy w 300-400 zł,
    a porządny- żeby głowica działała w miarę przyzwicie.

    Obecnie mam najzwyklejszy statyw za 70 zł z allegro o wysokości 180cm. Powiem szczerze, że gdyby nie beznadziejna głowica, to nawet bym się nie zastanawiał nad zmianą.
    Głowica jest w ogóle, głównym kryterium mojego wyboru.

    Zastanawiam się nad trzema modelami:

    -Manfrotto 185B MODO z głowicą kulowej.
    -Velbon Sherpa 600 r
    -Silk Pro 340 DX


    Teraz pytanie do was. O ile Velbon i Silk Pro zbyt wiele sie od siebie nie różnią (sądzac po wcześniejszych postach), o tyle Manfrotto ma ciekawą głowicę. Obraca się ona we wszystkich kierunkach, dzęki czemu zamiast operować trzema pokrętłami, mamy jeden "dżojstik":P. Na pierwszy rzut oka pomysł wydaje się ciekawy, minusem manfrotto jest jedynie jego wysokośc- 150 cm to troche za nisko jak dla mnie. Ale mimo wszystko jestem siekaw jak jego funkcjonalnośc wygląda w praktyce- czy ktoś z was posiada taki statyw?
    Warto brnąć w takie niecodzienne rozwiązanie, czy lepiej kupic sprzęt ze standardową głowicą jak Velbon czy Silk?
    Bo jeśli chodzi o dwa ostatnie zauważyłem że posiadcze V. polecają swój statyw. I analogicznie posiadacze Silka opowiadają sie za swoim sprzętem
    D90, 18-105 VR + dodatki

    http://stachers.flog.pl/pf/

  2. #2

    Domyślnie

    jeśli chodzi o manfrotto to mam na myśli taką głowicę


    D90, 18-105 VR + dodatki

    http://stachers.flog.pl/pf/

  3. #3

    Domyślnie

    Ten frotek jest typowo pod kamere, poza tym ta glowica jest niewymienna, ja bym w to nie inwestowal. Slika nie mialem w rece, ale bawilem sie w sklepie ta sherpa i jest niezla.
    D90 + słoik po Kieleckim

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli nie zależy Ci na wadze (karbon), weź nogi Gold Photo i głowicę Manfrotto wedle uznania, zwracając uwagę na udźwig oraz zastosowanie.
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  5. #5

    Domyślnie

    mam slika pro 500 bardzo dobry statyw, polecam CI zamiast velbona(tez dlugo sie zastanawialem az wkoncu je porownalem w sklepie i wybor byl prosty)
    Zbędny

  6. #6

    Domyślnie

    A może coś z Benro A-500EX+BH2

    EDIT: na PW wysłałem link do testu statywów.
    Ostatnio edytowane przez adolfik9501 ; 27-11-2009 o 12:23
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  7. #7

    Domyślnie

    Velbon Sherpa 600 r mam i jestem zadowolony, choć brałem pod uwagę też Silk Pro 330 DX . Ten drugi sporo tańszy. Miałem trudny wybór, bo oba oferują dobrą jakość. Chyba nie ma lepszych do 400 zł.
    D80+18-105 VR | Nissin Di 622 | Velbon 600R | Akcesoria (Hoya, Hama, Lowepro)
    www.fotoryzacja.pl
    TOTAL BEGINNER

  8. #8

    Domyślnie

    dzieki wszystkim

    w weekend będe miał chwile wolnego to może się na cos zdecyduje
    D90, 18-105 VR + dodatki

    http://stachers.flog.pl/pf/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •