PDA

Zobacz pełną wersję : Camera Armour do d200



Martix
25-11-2009, 21:33
Czy ktoś tego używał? Czy rzeczywiście chroni i czy nie przeszkadza w użytkowaniu body?
Czy są różni producenci tego typu osłon, jeśli tak która jest najlepsza?

Zacząłem o tym myśleć bo niestety zauważyłem że przy przednim pokrętle w moim body zaczęła delikatnie odstawać guma. :(

PS ile może kosztować wymiana takiej gumy na postępu i czy po takiej renowacji widać jakieś ślady?

rychu_cmg
26-11-2009, 01:06
czytałem gdzieś opinie, że raczej nie sprawdzają się takie rozwiązania jak Camera Armor . D200 sam w sobie jest bardzo wytrzymały i zakup pancerza mija się z celem.
Po wymianie gum nie ma, żadnych śladów kosztuje to w okolicach 100-150 zł.

na forum znalazłem 2 wątki o tym "zabezpieczeniu"
http://www.forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=16331
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=72121

Martix
26-11-2009, 08:29
A ciekawe czy w kwestii odklejania gum coś pomaga. Gdzieś czytałem że ktoś stosuje i mu się nie odklejają zapewne do czasu ja się mu ręce spocą :)

Sail
01-12-2009, 23:27
zgadzam się z poprzednikami body armor raczej lepiej odpuścic szczególnie przy d200 bo cena niezła a gumy można podkleić i powinny wyglądać jak nowe. pozdrawiam