PDA

Zobacz pełną wersję : d700 + 85 1.8 = error



Duca
27-10-2009, 19:37
Witam i proszę o poradę, otóż stałem się właścicielem d700 i po podpięciu wszystkich moich szkieł jest wszystko ok za wyjątkiem 85 1.8. Ostrzy jak trzeba ale nie mogę wyzwolić migawki bo pokazuje error :-? i co teraz mogę zrobić? przedmuchałem styki, blokada przesłony jest na obiektywie włączona więc co jeszcze mogę zrobić?
dodam że z moim d300 i d90 kolegi 85mm śmiga elegancko!
please help ;)

cypherdid
27-10-2009, 19:43
Przeczyść styki i aparatu i obiektywu nową i nieużywaną gumką do mazania. Pomaga na problemy ze stykami. Jeśli to wina styków to pewnie pomoże.

Daniel44
27-10-2009, 20:59
Spróbuj poruszać obiektywem zapiętym do korpusu. Może nie jest do końca przekręcony w mocowaniu.

b202
11-11-2009, 09:34
A ja bym sprawdził czy aby styki szkła dochodzą do puszki, wiem, że ciężko, ale jakoś różnymi metodami można zaobserwować różnicę, może jeden styk nie dochodzi do puszki i nie przekazuje informacji.

Robsonek
20-11-2009, 17:05
Przeczyść styki i aparatu i obiektywu nową i nieużywaną gumką do mazania. Pomaga na problemy ze stykami. Jeśli to wina styków to pewnie pomoże.

a co to jest gumka do mazania ?? :mrgreen:

b202
20-11-2009, 17:10
a co to jest gumka do mazania ?? :mrgreen:

czytaj: do ołówków, najlepsza wtedy jest twarda coś ala do długopisów nawet, bo zetrze ładnie powierzchnię :)

Patrykok
21-11-2009, 11:30
Przeczyść styki i aparatu i obiektywu nową i nieużywaną gumką do mazania. Pomaga na problemy ze stykami. Jeśli to wina styków to pewnie pomoże.

... a resztki gumki powpadają do komory lustra :( Jak czyścić, to lepiej zwilżoną spirytusem/izopropanolem szmatką lub patyczkiem higienicznym.