PDA

Zobacz pełną wersję : Backup D80



tol2di
26-10-2009, 19:02
Ostatnio się zastanawiam nad zakupem 2 korpusu który miałby być awaryjnym dla D80 a w niektórych przypadkach pierwszymi skrzypcami. Chodzi mi o sprzęt którego nie będzie mi szkoda jak go deszcz zaleje lub za wilgotnieje. Fotografuje głównie makro od czasu do czasu jakaś architektóra lub panorama, przymieżam się także do polowania na ptactwo. Rozglądałem się trochę i padło na D70 ze względu na cenę ale nie jestem do końca pewien.

melst
26-10-2009, 19:05
tak tak. D70 to dobry wybór, choć zastanawiałbym się nad d70s, ale to zależy od funduszy. :)

tol2di
26-10-2009, 19:07
wolałbym upolować coś poniżej 1000zł

BBall_Freaker
26-10-2009, 19:09
D70 jako puszka do "ekstremalnych zadań"? No nie wiem... Jeśli miało by to służyć do pracy w warunkach, w których nie powinno się wystawiać aparatu na światło dzienne to ja bym raczej szukał czegoś zdecydowanie tańszego, by później nie pluć sobie w twarz...

tol2di
26-10-2009, 19:14
Czy ja wiem czy warunki ekstremalne mgła, lekka mżawka, rosa w trawie po pas w której klęczysz na kolanach podczas porannego makro lub po deszczu

Napewno wolałbym coś za 500zł ale raczej niezajeczanego sprzętu w tej cenie sie niedostanie.

rooner
26-10-2009, 19:18
Rozważ też d50 - zawsze choc karty będą pasować

BBall_Freaker
26-10-2009, 19:23
Ja bym strzelał w D40 lub max D50, ewentualnie (i tu poważnie piszę) w Olympusa E-400.

tol2di
26-10-2009, 19:30
Olimpus raczej odpada bo nie w systemie a szkła troche ważą. Co do d40 to korpus jest mały jak dlamnie wiem bo miałem wczesniej D60

BBall_Freaker
26-10-2009, 19:36
Doradzać Ci możemy nawet i D300, ale nie o to chodzi ;) Jeśli ma to być tanie i tylko jako "zastępstwo" to po co wydawać nie wiadomo ile? Sam się zastanów czy warto wydawać tysiaka za coś co w praktyce ma służyć jako "kolega do bicia". Kup najtańszy korpus systemowy i po sprawie.

wist
26-10-2009, 19:41
za rooner-em polecam D50. Obecnie stosunkowo tani i całkiem niezły aparacik. Olympusy całkiem niezła oferta, lecz optyki nie podmienisz.

hawk
26-10-2009, 19:49
No jak dla mnie kupowanie puszki w innym systemie mija się z celem. Raz że będziesz musiał kupować do niej szkła (a Zuiko do tanich nie należą), dwa zaczynasz się "rozdrabniać" zamiast inwestować w jeden system. Jeśli już to może D40?

tol2di
26-10-2009, 20:52
Jak juz pisałem wczesniej d40 jest troche mały jak dlamnie i nieposiada śrubokręta który jednak sie przydaje

filozzof
26-10-2009, 22:18
To jeszcze ja ;)
Też (całkiem niedawno stałem przed takim wyborem), wybrałem D50 i nie żałuje, jest to aparat, który jest dużo mniejszy od D70 a jego używalność jest bardzo zbliżona, rewelacyjna ergonomia, choć niestety trochę trudniejsze użytkowanie (trzeba się więcej nakręcić). Traktuje tą puchę w wspomniany przez Ciebie sposób jest ona ze mną zawsze, mieści się do plecaka czy torby (oczywiście w etui czy jak to się tam nazywa).
Pozdrawiam.

Jatin
27-10-2009, 00:25
Nie chcesz D200 stan idealny jedyne 128 000 klapnięć :) i gumy gdzieś się pogubiły ale działa :)