Zobacz pełną wersję : D300-problem z unoszeniem lustra
Witam,
aparat ma uszkodzone lustro lub inny mechanizm jego podnoszenia, nie działa tylko w momencie kiedy jest podłączony obiektyw do body. bez obiektywu lustro działa prawidłowo.
jest to oznaka popsutego mechanizmu podnoszenia lustra? coś innego?
jaki może być koszt naprawy czegoś takiego?
Z góry dzieki za pomoc.
nokinnikon
21-10-2009, 16:45
Witam,
aparat ma uszkodzone lustro lub inny mechanizm jego podnoszenia, nie działa tylko w momencie kiedy jest podłączony obiektyw do body. bez obiektywu lustro działa prawidłowo.
jest to oznaka popsutego mechanizmu podnoszenia lustra? coś innego?
jaki może być koszt naprawy czegoś takiego?
Z góry dzieki za pomoc.Dowolny obiektyw czy konkretny
jak na moje oko mechanizm nie jest uszkodzony bo bez szkla daje rade, moze obiektyw jakos zahacza o lustro? potestuj na kilku szklach
http://nikon.org.pl/showthread.php?t=117810
pzdr, L
http://nikon.org.pl/showthread.php?t=117810
pzdr, L
dzięki nie widziałem tego
Miałem kiedyś podobnie - ruszyłem lustro palcem - od tamtego czasu bez problemu - a zrobiłem już ok 25000 fotek
od tamtego czasu wypinam zasilanie przed zmianą obiektywu - być może to pomaga?
Mocno przesadzasz. Ja kiedyś wyłączałem aparat przed wypięciem obiektywu. Teraz coraz częściej zmieniam szkła z włączonym body. Ba, zdarza sę, że wymieniam kartę CF bez wyłączenia aparatu.
Ja też zwykle nie wyłączam aparatu przy zmianie szkła. Zresztą, przecież wciśnięcie przycisku (tego przy bagnecie, zwalniającego blokadę przy wyjmowaniu obiektywu) odłącza również zasilanie od styków obiektywu, więc po coś to odłączanie jest, nie ma sensu go dublować głównym wyłącznikiem :)
Mocno przesadzasz. Ja kiedyś wyłączałem aparat przed wypięciem obiektywu.
Phiii, caly czas to robie. A lampe tez tak odlaczalem, dopoki przy jednej z prob nie strzelila iskra. Gacie pelne...
"Róbta jak chceta" - ja wyłączam zasilanie przy wymianie karty, obiektywu i lampy błyskowej.
powiem szczerze , ze w "gazecie" bys robic nie mógł :)
albo bys musial miec tyle puszek ile stolików i sie tym obwiesic :D
i teraz moze byc niezly performance :)
Mocno przesadzasz. Ja kiedyś wyłączałem aparat przed wypięciem obiektywu. Teraz coraz częściej zmieniam szkła z włączonym body. Ba, zdarza sę, że wymieniam kartę CF bez wyłączenia aparatu.
A ja czasem zmieniam akku bez wyłączania ;)
robimy jak chcemy - i konsekwencje są takie jak robimy - prosta sprawa
A ja czasem zmieniam akku bez wyłączania ;)
ahahahahaha:)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.