PDA

Zobacz pełną wersję : Radiowe sterowanie D3000



Xhobbit
06-10-2009, 14:02
Witam, czy ktoś wie coś o możliwości sterowania D3000 radiowym wyzwalaniem, albo też o przewodowym wyzwalaniu migawki? Jak do tej pory nie znalazłem nic na ten temat, a Nikon Polska nie potrafiono mi nic na ten temat powiedzieć. Można kupić takie zestawy do D5000, ale chyba inne jest podłączenie do aparatu.
Pozdrawiam

wer
15-10-2009, 22:16
Radiowo nie, najwyżej podczerwień. Zamiennik ML-L3 to 15 zł, używam z D60 i D90. Sprawdza się.

coroner
15-10-2009, 22:59
Poza pilotem na podczerwień jest jeszcze taki wynalazek, Phottix Strato - radiówka, ale nie jestem na 100% pewien, czy działa z D3000...

spawacz1
18-10-2009, 22:34
pilot i tylko pilot

wasiel
02-11-2009, 22:32
Dzisiaj zakupiłem ML-L3 i działa poprawnie jestem zadowolony :)

amroz
08-11-2009, 21:51
Czy jak się używa pilota na podczerwień w pomieszczeniach to "sygnał" odbije się od ścian i trafi w "odbiornik" stojąc za aparatem?