PDA

Zobacz pełną wersję : D90 jaki polecacie statyw



zaza67
24-09-2009, 17:11
pomóżcie doradzic jaki kupic statyw w umiarkowanej cenie do d90 i 18-105, statyw musi byc w miare lekki na piesze wedrowkii zeby byltez maly po złożeniu

shinobi
24-09-2009, 17:24
Cześć

Ja mam D90 z podpiętym N18-70 i podpinam to do Velbona Sherpa 600 - jestem bardzo zadowolony, testowany w górach itp. Działa.

Pozdrawiam
Maciej

swider
24-09-2009, 17:27
To co mam w stopce. Niedrogi, w miare solidny, niewielki po zlozeniu i lekki :)

tomek 93
24-09-2009, 19:11
Ja również stałem przed wyborem statywu, pod uwagę wchodził slik 330 DX/340DX no i Velbon sherpa 600R

wybrałem velbona, tylko z tego powodu, że jest wyższy..
ale nie żałuję i polecam gorąco :-)

LordRamzes
24-09-2009, 19:30
Polecam Velbona Sherpa 600 ;-)

Articool
24-09-2009, 19:31
Nie wiem jaka jest dla Ciebie cena umiarkowana, ale ja Ci polecam Benro A-300EX + BH-0. Taki zestaw sobie zakupiłem i jestem mega zadowolony.

Almighty007
24-09-2009, 20:35
A ja Ci polecę to co mam w stopce, fajny zestawik i mnie odpowiada. Ogólnie co z firmy Benro wybierzesz, to będzie dobre. Pozdrawiam

Bo.
24-09-2009, 20:38
jeśli mały po złożeniu to 4 sekcyjny, jeśli ma być wygodny w użyciu, to na tyle wysoki, abyś nie musiał sie zbytnio schylać podczas kadrowania, a jeśli do perspektywy żaby, to z odpowiednia kolumną oraz wygięciem nózek. Warto imho, żeby głowica była wymienna.

Tomeqp
24-09-2009, 21:00
Przepraszam, że "podłączę" się pod wątek, ale jak się ma Velbon Sherpa 600 do 803? Niestety dla mojej Hamy za 50zł body ze szkłem + lampa to o wiele za dużo. Wiem, że 600 i 803 różnią się głowicami, 803 ma kulową, ale może miał ktoś z Was do czynienia z obydwoma statywami i wie jaka jest różnica w praktyce? Czy któryś z nich jest bardziej stabilny, czy ma lepszą głowicę itp.? Chodzi mi po prostu czy warto dopłacić do 803.

microbot
24-09-2009, 21:01
Polecam GoldPhoto YH324 http://fotozakupy.pl/oferta/produkt,6262s
I głowicę GoldPhoto YH420 http://www.foto-tip.pl/sklep/glowica_3d_goldphoto_yh420-p-528.html
Od roku mam ten zestaw i sprawuje się świetnie. Wygląda to to jak Manftotto :) a cena duuużo niższa.

zaza67
24-09-2009, 21:11
dzieki za odpowiedzi w tym temacie bylem zielony teraz trzeba sie tylko zastanowic ktory wybrac

Annihitek
24-09-2009, 22:48
Mi zależało na małym i lekkim - musi się składać do małych rozmiarów, w razie potrzeby musi być bardzo wysoki, ale jednocześnie cały czas nie powinien przytłaczać wagą, aby nie trzeba było wcześniej na siłowni wysiadywać, by go wszędzie ze sobą zabierać.

No i znalazłem statyw, co spełnia moje oczekiwania: Velbon ULTRA LUXi L - mały, poręczny i stabilny - nawet w maksymalnym rozłożeniu
Oczywiście nie jest to pewnie to co Manfrotta czy inne cuda z osobnymi głowicami, ale coś za coś...

czarekk
28-09-2009, 10:31
A ten ULTRA LUXi L nada się do D300 z podpiętym 70-300 VR. Będzie to w miarę stabilne ?

szela
28-09-2009, 13:20
To ja się też podepnę!!
Szukam jakiegoś statywu który utrzyma D-90z gripem + sigme 120-400!!! Oczywiście chodzi mi o coś w miarę rozsądnej cenie i wadze!!!
Dzięki!

P.S do "czarekk" kiedyś oglądałem ten ultra luxi i musisz dobrze się zastanowić! Ma max 2kg i z moim zestawem chwiał się co najmniej jak ja po dobrej imprezie :D

Pozdrawiam

czarekk
28-09-2009, 19:15
kurcze szkoda taka fajna waga i krótki po złożeniu. Potrzebuję coś w góry

alaskan
28-09-2009, 19:54
Oferta od microbota jest rozsądna, ja akurat mam Velbona Sherpa 600 i jestem zadowolony (na razie). Jeden uchwyt do pracy we wszystkich płaszczyznach, ważne żeby jego nośność wynosiła przynajmniej 3 kg - chodzi o stabilność i pewną pracę. Dorzucili nawet pokrowiec.

arseniq
28-09-2009, 20:12
polecam Gitzo GT1550T - po złożeniu długość wynosi 33,5 cm, waga statywu z głowicą to 1kg(lol) aaa no i jest głowica w zestawie:P - w chwili obecnej z tego co mi wiadomo to jest promocja u polskiego dystrybutora - 20%. więc chyba warto:P choć cena i tak średnio zachęca...

czarekk
29-09-2009, 07:53
A gdzie w Polsce można nabyć tego GITZO ??

Annihitek
29-09-2009, 19:26
A ten ULTRA LUXi L nada się do D300 z podpiętym 70-300 VR. Będzie to w miarę stabilne ?
Nie mam D300 ani 70-300 VR, więc powiem tak: stabilny jest w tandemie D90 + T17-50 f/2.8

norbibxl
06-10-2009, 16:50
Ja kupilem cos takiego za niewielkie pieniadze:
Hamma Gamma seria 7x (http://www.hama.pl/bilder/00004/abb/00004271abb.jpg)
statyw jest lekki spokojnie podpialem ostatnio pod niego D90+nikkor 70-200!!! naprawde stabilny jak na sprzet nie pro ;)

Annihitek
06-10-2009, 17:23
Dopisuję: ULTRA LUXi L z D90 + Tokina 11-16 f/2.8 (najcięższy obiektyw do tej pory jaki miałem) - stabilny.

razza
06-10-2009, 20:53
w temacie ...... polecam Velbon UltraLux i L - kolumnę także można przekładać - jak dla kogoś jest za wysoka to ma segmenty i można ją skrócić - stabilny - na stoku góry bez problemu utrzymał przy silnym wietrze 90tkę z 70-300 - na wycieczki górskie polecam plecak LOWEPRO Flipside 200 , który ma kieszeń i pasek mocujący idealnie dopasowany
do tego statywu. Plecak mały z ogromnymi możliwościami - mieści wszystko co mam w stopce. Dodatkową jego zaletą jest podpięcie aparatu na szelki plecaka.

pozdrawiam
Mariusz

arseniq
06-10-2009, 22:18
A gdzie w Polsce można nabyć tego GITZO ??

millroy.pl - zadzwoń i sie zapytaj o cene - bez problemu tak uzyskałem odpowiedź ale byłem potem osobiście bo mam blisko no i dostałem katalog z produktami jak i mogłem zobaczyć praktycznie każdy statyw i głowice do nich - super sprzęt ale chyba tylko dla kogos kto albo ma dużo kasy, albo uda mu sie na taki odłożyć albo potrzebuje profesjonalnego sprzętu :). Mają nawet statyw który bierze spokojnie 25kg na siebie i ma wysokość 2.6m ale cena już wysoka choć jak pomyśleć - jak kogoś stać na hmmm 300mm nikona to i na statyw bedzie mieć. Z tego co mi wiadomo to kiedyś były te statywy w pstryku i na cyfrowe ale dawno nie sprawdzałem no i podobno pstryk ma nieaktualne ceny wiec jak coś to poleca dzwonić do dystrybutora.

czarekk
07-10-2009, 05:21
Dzięki z a info

szymonvader
07-10-2009, 15:13
a ma mam slika pro 500 dx i jestem zadowolony. Moze nie jest za lekki ale cos za cos i jak dla nie jest w sam raz. Bez problemu d90+70-300 vr

arturo1410
07-10-2009, 20:07
Witam kolegow rowniez podepne sie do tematu :-) zdecydowalem sie na zakup statywu Velbon ale... nie moge sie zdecydowac co do modelu 600, 750R, 800R ktory z tych 3 modeli mozecie polecic???? i czy to prawda ze ow 750-ke mozna obciazyc ceglami do 24 kg jak podaje stronka velbon.pl??? czy wkradl sie jakis blad. dzieki za info

szymonvader
07-10-2009, 22:48
hm ja też byłem zdecydowany na velbona ale los chciał, że pojechałem go zobaczyć i obok był slik. "Zmacałem" i ten i ten i velbon poszedł w odstawkę. 600 R nie jest w stanie porządnie utrzymać d90+70-300 VR (koleboce i zjeżdża w dół, strach na nim trzymać to na wietrze). Slik 330 także był za słaby ale 500 daje spokojnie rade i jest tańsza i lżejsza od 700 więc po co przepłacać i dźwigać:) polecam wiec 500.

Cub_S
07-10-2009, 23:00
To i może ja się wypowiem , bardzo ooo długo czytałem jeździłem, oglądałem i obmacałem kilkadziesiąt statywów i zdecydowałem się na statyw BENRO ex-650 z głowicą kulową bh02. I uważam to za świetny wybór w tej cenie ( tylko moja subiektywna opinia) .

Wnioski z porównań do innych statywów :
- manfrotto - solidne ( ale słabsze od gitzo) jednak cena do tego co oferuje to jakieś nieporozumienie
- gitzo - jakość bez kompromisów tylko ta cena ...
- velbon - po dokładnych oględzinach stwierdziłem że jest za wiele newralgicznych miejsc w których z czasem mogą pojawiać się problemy .
benro - solidne co najmniej tak jak manfrotto a sporo tańsze.

ofc to tylko moje obserwacje każdy może sądzić co innego


to chyba tyle pozdrawiam Kuba

eagis
11-10-2009, 20:14
Ja miałem do czynienia z velbonem sherpa 600 i o ile w lżejszymi obiektywami sobie radził, tak np z d90 + 70-200 sobie kompletnie nie- na zdjęciach mimo wyzwalania pilotem, przy dłuższych czasach widać było drgania. Poza tym ma też wkurzającą wadę - po ustawieniu pozycji i zakręceniu, delikanie opadał, nawet z lekkim szkłem. Teraz mam slika 700 i jestem zadowolony. Tyle, że jest cieżki.

snuti
13-10-2009, 23:50
A ja polecam statyw Fancier FT 6605. Używam go od 2 lat i jestem bardzo zadowolony, nawet z 70-300 vr nie ma problemu. Dostępny jest tylko na allegro w sklepie ABITUS.

woda
16-10-2009, 03:24
Jesli moge cos dopowiedziec... wybierz sobie glowice z szybkozlaczka, ktora nie bedzie wystawala poza puszke. Mialem glowice manfrotto 488rc4 (o ile mnie pamiec nie myli), i wkurzalo mnie to, ze kant zlaczki wystaje i piluje w klate. Naprawde irytujace. Jakkolwiek sa naprawde solidne to na piesze wedrowki odradzam manfrotto. Raz jeden sie wybralem i mi przeszla ochota. Fajny statyw, stabilny ale wazy, ze prosze siadac. Acha.. i nie mysl w ogole o zakupie pokrowca na statyw. Mialem do swojego. Byl na pasku do przelozenia przez ramie (jak pewnie wszystkie). Masz pokrowiec i dylemat. Co na plecy. Plecak z puszka i szklem czy statyw. Noszenie na ramieniu statywu w pokrowcu na ramieniu jest niewygodne. Nawet bardzo. No.. to tyle z mojej strony. Moze nie wszystko bylo a'propos ale mam nadzieje, ze choc troche pomoglem.

ThomasVoland
16-10-2009, 03:58
Jest coś równie stabilne jak Slik 700, ale żeby się dało bardziej złożyć? Tak do ok 45 cm

luckynyc
14-11-2009, 19:40
Witam koledzy, ja też się podłącze po temat
mam d90 z 18-200vrII i chciałbym dobrać jakiś statyw
dla mnie najważniejsza jest waga

pytanie mam jednak do udźwigu - czy udźwig powinien wynosić tyle co body + obiektyw czyli około 1,3kg czy więcej? jeśli więcej to ile?

poprzednio miałem eos400d z sigma 18-200 i statyw hamy. Niestety głowica się rozwaliła, bo obiektyw była za ciężki na ten obiektyw. Nie chce tym razem znów powtórzyć błędu ale z drugiej strony zależy mi na jak najniższej wadze.

Dzięki

DarekD80
18-11-2009, 08:58
Ja za te pieniądze (okolice 300 zł) zastanawiałem się nad dwoma: SLIK 330 DX (250 zł) i Velbon Sherpa 600R (335 zł). Kupiłem ten drugi.

Statyw musi mieć taką wysokość, żeby się nie garbić i jednocześnie, żeby nie wchodzić na stołek. A udźwig musi być z pewnym zapasem, nie może być akurat. No i jak wiele osób pisze lepiej kupić droższy model, bo ten sprzęt kupuje się na lata. Głowice - kto co lubi, mnie bardziej odpowiada 3D, niż kulowa.

Ja ostatnio temat przerabiałem, sporo się naczytałem i polecałbym firmy BENRO, SLIK, VELBON, MANFROTTO, ew. HAMA

Paweł G
18-11-2009, 09:45
Do zestawu D90 + 18-105 używam Velbon Sherpa 450R.
Jest stabilny i solidny a przy tym niezbyt ciężki.

morfez
18-11-2009, 20:25
cześć

jeśli chodzi o problem w wyborze statywu, to dorzucę swoje zdanie. Od paru miesięcy używam manfrotto 055 xprob. Szczerzę, powiem że to jest jedyny wybór, lepiej dopłacic niż biadolić później. że coś spadło ze statywu ;)

Pumexior
18-11-2009, 23:50
Sam mam Velbon Sherpa 600r i jak najbardziej go polecam. Jedno trzeba przyznać, jest bardzo ciężki, chodź większość tej wagi to głowica (sporo metalu). d200+grip+80-200 kadr pionowy, głowica wysunięta prawie na max i statyw nie miał żadnych problemów ze stabilnością ( a zestaw waży na prawdę sporo, jeszcze grip który zwiększa dystans). Ostatnio nawet służy siostrze jako namiot :)

krzysztofz24
19-11-2009, 01:14
To ja nie bede oryginalny,i tak jak poprzednicy,polecam to co w stopce:-)-lekki,sztywny ,stabilny ,krotki po zlozeniu-idealny w gory(po to go glownie kupilem),jestem z niego naprawde zadowolony,wysokosc jak dla mnie idealna(mam 1.77 ) -tylko odradzam glowice YH430 ,juz lepiej dolozyc do benro BH1 kub 2.

czarekk
19-11-2009, 06:44
To ja nie bede oryginalny,i tak jak poprzednicy,polecam to co w stopce:-)-lekki,sztywny ,stabilny ,krotki po zlozeniu-idealny w gory(po to go glownie kupilem),jestem z niego naprawde zadowolony,wysokosc jak dla mnie idealna(mam 1.77 ) -tylko odradzam glowice YH430 ,juz lepiej dolozyc do benro BH1 kub 2.
Ale Ty nie masz nic w stopce. Jaki to więc statyw ?

krzysztofz24
19-11-2009, 12:58
Tak to jest jak sie pisze posty z komorki:???: ,chyba sie jakos do konca nie zaladowal.Wiec powtorka juz z kompa i stopka widoczna.

szymano206
22-12-2010, 20:22
Witam
Stoję przed świątecznym wyborem statywu do aparatu jak założyciel postu - d90 i 18-105. Myślę nad Velbon ULTRA LUX-i L i chyba będzie to dobry wybór.
Jaka głowica jest do zdjęć panoramicznych dobra do tego statywu i aparatu.
Pozdrawiam świątecznie
Szymano