PDA

Zobacz pełną wersję : manfrotto 055PRO i 055PROB



michal22
10-10-2006, 12:52
Chcę kupic ten statyw i szukałem sklepów ze statywami. Ale raz jest 055PRO a raz 055PROB. Opisy do nich sa takie same. Czy ktoś wie czym się różnią?? a może to jedno i to samo ???

pebees
10-10-2006, 13:52
B jest czarnuchem :)

ALF
10-10-2006, 15:11
kurczę...mieszkasz w wawce, zadzwoń do sławka (hesja)...kup u niego, pomacasz, doradzi ci...i bedziesz zadowolony :D

spiritchaser
18-10-2006, 15:32
A głowicę jaką polecacie do 055PRO - bardziej uniwersalna będzie kulowa, czy trzykierunkowa?

ALF
18-10-2006, 16:38
to zależy od twoich preferencji...robisz szybką fotografię - kup kulę, robisz wyłącznie landszafty, kup 3D...

spiritchaser
18-10-2006, 17:55
Nie tylko landszafty, czyli wybieram kulę :-)

Jacek_Z
18-10-2006, 20:46
to bardzo indywidualne preferencje. Ja nie lubię głowic kulowych. Po prostu. Wolę kazdą płaszczyznę regulować osobno. To moze kwestia wprawy, by zablokowywać tak jak sie chce. Mnie to wkurza, albo nie miałem do czynienia z jakąs dobrą głowicą tego typu?

malisz
20-10-2006, 13:31
czyli w kulowej glowicy jak rozumiem nie moge przesunac kadru tylko w poziomie np.?

ALF
20-10-2006, 21:40
możesz

malisz
21-10-2006, 10:56
moge, ale chyba tylko na wyczucie? bo jak odblokuje glowice to chyba moge ruszac w kazdej plaszczyznie, a nie tylko w wybranej pion/poziom? czy moge zablokowac jakos pion a np. obracac w poziomie wokol kolumny, czy cos w tym stylu? przepraszam za ignorancje, ale nigdy nie mialem kulki :). ale skoro mozna, to chyba jednak 055b i 484rc2 albo 486rc2 i po sprawie.

ALF
21-10-2006, 11:56
głowice, które wymieniłeś mają tylko jedną blokadę, więc nie da się zablokować wyłącznie pionu...natomiast 488RC2 MIDI posiada taką opcję

malisz
21-10-2006, 15:15
ok, dzieki za informacje. przeoczylem te wyzsze modele glowic, bo juz sam 055 napina moj budzet niemilosiernie :)
tylko nie rozumiem roznicy miedzy prostokatna plytka, duza plytka, a szesciokatna. czy to ma jakies istotne znaczenie dla d50/d80?

Jacek_Z
21-10-2006, 15:20
nie, chyba, że będziesz przypinał duże jasne teleobiektywy.
w małych głowicach są małe płytki.
w większych głowicach - które spełniają wymogi cięższego sprzętu stosuje sie większe płytki. Czym większa powierzchnia tym lepsze przyleganie.
pamietaj, że sa jeszcze aparaty średnioformatowe - które mają dużą powierzchnię podstawy i jest to dla nich korzystne.

ALF
21-10-2006, 15:30
sześciokątna może trochę wystawać, ale będzie ciut lepiej trzymać :D

radziu.art.pl
21-10-2006, 23:39
mam glowice z duza plytka (808rc4) i fajna jest poreczna i nie wystaje do tego statyw 055prob super zestawik i wszystko oczywiscie z imfoto.pl naprawde polecam

Mamrot
22-10-2006, 10:32
sześciokątna może trochę wystawać, ale będzie ciut lepiej trzymać :D

Trochę wystawać ??? :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img48.imageshack.us/img48/4576/zdjcie0025sl.jpg)