Zobacz pełną wersję : Jak symulowac filtry do cz.b?
Witam serdecznie i prosze o wskazowki! W szopie nie jestem zupelnie zielony ale do speca mi tez daleko!
Mam taki oto problem.
Chcialbym kolorowy oryginal przerobic za pomoca miksera kanalow na zdjecie cz/b!
I niby wszystko jest proste i kilka razy juz poruszano ten temat na forum.
Ja jednak chcialbym zasymulowac uzywanie filtrow kolorowych do fotografii cz/b...... o ile zielony, czerwony czy niebieski wydaje mi sie dosc prosto zrobic. Chyba trza ustawic w mikserze np. green na 100 i zamienic na cz/b, czy tak?
Ale jak mam zasymulowac uzycie filtru zoltego???? Czy trzeba jakos pokombinowac z suwakami RGB?
Poradzcie.... dzieki za pomoc!
esioletz
09-10-2006, 21:08
Tworzysz dwie dodatkowe warstwy Nasycenia Barw w jednej dajesz saturacje na 0 a w drugiej mieszanie na - kolor i potem na tej ostatniej manipulujesz sobie na żółtym. Jeżeli pracujesz na NEFach to najlepszy jest Greyscale Mixer w Lightroomie
Tworzysz dwie dodatkowe warstwy Nasycenia Barw w jednej dajesz saturacje na 0 a w drugiej mieszanie na - kolor i potem na tej ostatniej manipulujesz sobie na żółtym. Jeżeli pracujesz na NEFach to najlepszy jest Greyscale Mixer w Lightroomie
O kurcze.... przepraszam ale nic nie kumam.... czy mozna troche jasniej i powolutku.... prosze!
esioletz
09-10-2006, 22:29
a czy chodzi o PS czy o Nefy to postaram się dokładniej...?
a czy chodzi o PS czy o Nefy to postaram się dokładniej...?
Chodzi o PS.
Np domniemam ze filtr zielony robimy tak: mikser kanalow, ustawiam GREEN na 100, RED i BLUE na 0, i klikam na MONOCHROMATYCZNIE
TYLKO ZE ZA CHINY NIE WIEM JAK ZROBIC FILTR ZOLTY? I bardzo prosze o pomoc - lopatologicznie!
Dzieki! A i prosze tez o slowko czy ten zielony to poprawnie robie.
sokrates
10-10-2006, 09:32
tak całkiem prosto to można to zrobić wtyczką do PS'a - Convert to b&w. http://www.theimagingfactory.com/
esioletz
10-10-2006, 14:14
I tu się zgodzę ponieważ ciężko jest wytłumaczyć to łopatologicznie bo to już bardziej zaawansowany sposób zmiany na B&W (mój zawiły opis kilka postów wyżej) polecam np. Nik ColoEffex 2 jest tam mikser B&W który ma zakres dla żółcieni
najprościej w PS; skrót Ctrl + Shift + U i juz masz BW . teraz opcjonalnie Ctrl+ L czyli zabawa z histogramem. pozdrawiam
Dzieki bardzo za wtyczke.... dziala, szkoda tylko ze jest 30 dniowa...
tu masz dluzsza ;)
http://rapidshare.de/files/3847176/ConvertToBW.Pro.v3.0.for.Adobe.Photoshop-FOSI.GFX.rar.html
a tutaj video tutorial pod PS'a odnosnie obrobki fotek b&w dla zainteresowanych (w jezyku ang.):
http://tutorials.watchandlearnphotoshop.com/tutorial/ps/blackandwhite.html
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.