PDA

Zobacz pełną wersję : Plecaki Kata a D300?



Tok'Ra
03-09-2009, 18:33
Hi!

Mam dylemat - a nie mam jak "pomacać". Potrzebuję plecak do następujących zadań:

a/ na spacery, a więc niezbyt duży - chcę zapakować zamiennie body D300 z przypiętą 18-50 (tu nie ma problemu) lub z przypiętym 50-150, który jest już całkiem sporym obiektywem- a w plecaku drugie szkło na zmianę jakby co. Jakby się jeszcze błyskotka zmieściła - będzie fajnie;

b/ chciałbym go zabrać ze sobą do autokaru pod nogi, gdy się wybiorę na wycieczkę - by nie było problemu z przejściem w wąskim przejściu, czy nawet schowaniu pod nogi czy na półkę.

c/ konieczna funkcjonalność slingshot.

Prawie siebie przekonałem do plecaków Kata D-3N1, bardzo podoba mi się opcja pracy na jednym ramieniu lub na dwóch - obejrzałem filmiki na youtube - ale większość tam prezentowanych filmów nie opisuje wersji prezentowanego plecaka, no i teraz mam problem z wyobrażeniem sobie, jak się ten plecak ma
do rozmiarów D300 z zapiętym szkłem.

Czy jest na forum może posiadacz Kata 10-tki i D300, czy też 20-tki i D300 - i mógłby zamieścić tutaj przez np.
www.odsiebie.com zdjęcie tego plecaka z ułożeniem w środku swojego D300 z jakimś zoomem?

Na spacery chciałbym mniejszy plecak - i jak patrzę na opis wewnętrznych wymiarów - nie są to duże różnice w wymiarach:
10/ 19x15x28,5
20/ 22x16x30

i zgodnie z metrówką 20-tka powinna mi teoretycznie wystarczyć, ale wolałbym się upewnić - bo ceny podobne - a 10-tka i mniejsza, i tańsza.

switch
03-09-2009, 19:11
Jeżeli mogę wtrącić to ja mam Lowepro flipside 300... Nie jest duży, jest bardzo wygodny, do środka wchodzi D300 z zapiętym 17-55 lub 50-150, drugi obiektyw obok, SB-800 można schować w górnej "kieszonce", zostaje miejsce na ładowarkę albo coś jej rozmiarów. Jak chcesz fotki to mogę Ci wrzucić :)

Tok'Ra
04-09-2009, 10:39
Poproszę o zdjęcia - bo jestem ciekaw i tego rozwiązania.

mirektoja
04-09-2009, 11:21
Ja ostatnio kupiłem Slingshot 200 AW i jestem bardzo zadowolony. Mały , zgrabny plecak , a naprawdę może sporo zabawek pomieścić.
pozdrawiam

Pinczer
04-09-2009, 12:05
Mam Kata 3N1 30, D90 z 70-300 wchodzi bez problemu jest miejsce jesli bym mial grip zalozony. miejsce zostaje na 2 lampy i 3 obiektywy. Plecaczek jest dosyc waski. kolega ma 20 zamienil z Crumplera Nikona, Kata jest mniejsza bardziej kanciata i znacznie bardziej pakowna. Fotki ze sprzetem moge wrzucic najwczesniej po wtorku ze wzgledu na wyjazd.

koziołek_matołek
09-09-2009, 11:19
switch wrzuć zdjęcia jeśli możesz. Ja również chętnie obejrzę jak to dokładnie wygląda. Z tego co czytam, to jest mały, ale bardzo poręczny. Ja mam wielkiego kloca i aż czasem mnie to wkurza. Kupiłabym coś mniejszego, stąd też chętnie obejrzę zdjęcia tego zapakowanego Lowepro flipside 300.

mike555
10-09-2009, 11:17
Może ten link coś dopomoże: http://www.maitolaituri.tv/images/3N1-20-open.jpg

Tok'Ra
10-09-2009, 22:08
thx ;-)
Jakby ktoś jeszcze był zainteresowany tematem, to niezła prezentacja jest na http://www.cambags.com/

jot
15-09-2009, 20:00
popatrz tutaj:
http://www.taschenfreak.de/indexliste.htm

Oglądałem raz plecaki firmy Kata, więcej nie chce ;]

Lowepro slingshot 200 albo flipside (bardzo pojemne są)

marcinez
16-09-2009, 09:57
Ja tam oglądałem raz slingshota i więcej nie chcę :) Nie powiedziałbym, że są takie pojemne. No cóż ile osób tyle opinii.

jot
16-09-2009, 11:01
Co do pojemności chodziło mi o Flipside :)

aczkolwiek do 200 Slinga wciśnie się d300,N70-200/2.8,N50/1.8,N24-70/2.8, sb-800 tyle że ramie urywa

marcinez
16-09-2009, 12:27
Jeśli tak to przepraszam :) Flipside to rzeczywiście pojemny plecak.

Pinczer
16-09-2009, 17:09
tyle że ramie urywa
i dlatego kata jest fajna bo zakladasz na 2 ramiona

switch
16-09-2009, 18:28
Przepraszam najmocniej, że nie wrzuciłem wcześniej... Zupełnie zapomniałem o tym wątku, jeżeli jeszcze Cię interesuje:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img338.imageshack.us/i/dsc00013f.jpg/)
Z góry przepraszam również za b. słabą jakość, ale oprócz D300 mam tylko aparat w telefonie ;) Szybki opis co jest w plecaku: D300 z zapiętym 17-55, po prawej od niego Sigma, w przegródce obok Sigmy (prawie nie widać na zdjęciu) ładowarka do nikona, obok ładowarki osłona przeciwsłoneczna do 17-55, z boku jeszcze ładowarka do AA i kabel zasilający (mieści się jeszcze czytnik kart i kabel USB, w kieszonce na górze jest schowane SB-800 i ściereczka.

jot
16-09-2009, 21:07
i dlatego kata jest fajna bo zakladasz na 2 ramiona


Bałbym się wsadzić do Katy aparat i inne rzeczy w stylu jedzenie, picie itd..Czemu? Wystarczy obejrzeć dokładnie plecak;]

Pinczer
16-09-2009, 21:55
Bałbym się wsadzić do Katy aparat i inne rzeczy w stylu jedzenie, picie itd..Czemu? Wystarczy obejrzeć dokładnie plecak;]
Nie wiem czego sie boisz ja wkładam sprzet na dół do kieszeni na sprzęt a na górę resztę, no chyba że wlewasz zupę luzem to wtedy może ten plecak się nie sprawdzić.

jot
17-09-2009, 09:00
ano boje się tych dziur wszędzie, pomiędzy kieszeniami. Lowepro jest jednak lepiej wykonane.

pipi
17-09-2009, 09:06
ano boje się tych dziur wszędzie, pomiędzy kieszeniami. Lowepro jest jednak lepiej wykonane.


co prawda mam inny plecak Kata niż ten, o którym mowa ale dla mnie wykonanie jest pierwsza klasa...
i mam zupełnie odmienne odczucia bo dla mnie lepsze niż w lowepro :)

sawi
17-09-2009, 09:25
chętnie obejrzę zdjęcia tego zapakowanego Lowepro flipside 300.

Zdjec nie mam, ale ja w nim mieszcze do transportu D300 z gripem i zapietym Tamronem 28-75, w jednej bocznej kieszonce lampa, w drugiej 70-200, a ponizej aparatu Sigma 10-20, N50/1,8 - to tak na styk.
Przy czym to tylko do transportu, bo przy uzywaniu juz nie jest do konca wygodnie - jak sie pozbede jednego elementu z tej konfiguracji to juz jest ok.

Pinczer
17-09-2009, 09:28
ano boje się tych dziur wszędzie, pomiędzy kieszeniami. Lowepro jest jednak lepiej wykonane.
Nie wiem o jakich dziurach mowisz, te ktore są w moim plecaku są zabezpieczone zamkami blyskawicznymi i wystarczy je zasunąć chociaż te "dziury" się przydają bo tamtędy wkładasz i wyjmujesz aparat i resztę sprzętu.

jot
17-09-2009, 09:34
na stronie która podałem są zdjęcia flipside 300.. sporo ich..
Pinczer, w środku plecaka pomiędzy materiałem a ściankami.
Pipi, cieszy mnie to w sumie, konkurencja mile widziana

Pinczer
17-09-2009, 13:03
jot chyba przesadnie jestes lękliwy jako użytkownik (a nie jednorazowy oglądacz) stwierdzam ze "dziury" te nie są straszne. Wykonanie plecaka też bez zarzutu ergonomia też ok.