PDA

Zobacz pełną wersję : D200



sprocket
04-08-2009, 02:17
Mam takie pytanko, czy puszka bez obiektywu powinna wyzwalac migawke?

Mam taki problem z obiektywem 70-200VR a dokladnie chodzi o to ze aparat wyzwala migawke chodz mam ustawione pierwszenstwo ostrosci na AF-S i AF-C, z wcisnietym spustem blokuje sie AF i wyzwala migawke chodz ostrosc jest w kosmosie dodam ze z 18-200 dziala prawidlowo. Menu zresetowane, styki poczyszczone, ktos cos podpowie?

mirroo
04-08-2009, 08:58
Mój nie wyzwala bez obiektywu. Ustawienia AF-C = FPS Rate, AF-S = RELASE.

sprocket
04-08-2009, 12:44
No to teraz mam zagwozdke bo obstawialem silnik w obiektywie.
Moj D200 wyzwala we wszystkich ustawieniach AF-a, migawke bez obiektywu, pytam dlatego na forum bo przyzwyczajony jestem z analoga ze mozna to zrobic tylko w okreslonych ustawieniach.

sprocket
05-08-2009, 00:17
No to co - nikt juz nie sprawdzi na swoim sprzecie czy wyzwala migawke na sucho bez obiektywu?

mpwt
05-08-2009, 00:30
Mój nie wyzwala bez obiektywu.

Eee... no musi wyzwolić. W jakim trybie próbowałeś?


No to co - nikt juz nie sprawdzi na swoim sprzecie czy wyzwala migawke na sucho bez obiektywu?

D200 powinien zachować się podobnie jak F100. Mi D700 spokojnie daje radę.

arsiser
05-08-2009, 05:58
Mój D200 wyzwala migawkę w każdej sytuacji :p ( Za wyjątkiem braku CF)
Nie ważne czy z obiektywem czy bez i w każdym trybie A, M, P, S,


Jedyne co mi wpada na myśl to funkcja uruchomienia AF przez przełącznik AF-ON. Sprawdź czy nie masz tego włączonego.

mirroo
05-08-2009, 08:54
Cipka wołowa ze mnie. Nie wsadziłem karty :). Po włożeniu działa oczywiście na każdym trybie. W przeciwnym razie nie dało by się zrobić zdjęcia w trybie "otworkowym".

mpwt
05-08-2009, 09:37
W przeciwnym razie nie dało by się zrobić zdjęcia w trybie "otworkowym".

Albo ze słoikiem jak tu się mówi :D

nuke
05-08-2009, 10:26
D200 nawet bez karty zdjęcie zrobi to się gdzieś w menu ustawia (muszę w domu sprawdzić bo nie mam teraz aparatu pod ręką).

rainbowwarrior
05-08-2009, 10:40
Pozycja f7 w menu pozwala na blokowanie/wyzwalanie migawki bez karty pamięci.

arsiser
05-08-2009, 13:46
Ja mam blokadę założoną na zawsze, kiedyś na poprawinach mojego wesela żona wzięła aparat bez karty i robiła zdjęcia , karta została w laptopie jak rano oglądaliśmy zdjęcia z wesela :p no i z poprawin nie ma zdjęć :p

enthropia
08-08-2009, 22:22
Mój wyzwala i na AF-S i na AF-C i nawet na MF. ;)
sprocket, czy próbujesz zmajstrować coś w stylu tzw. pułapki AF?

sprocket
08-08-2009, 23:50
Mialem problem z AF-em na 70-200VR, poprostu czy z ostroscia czy bez wyzwalal mi migawke a mialem ustawione na stale piorytet ostrosci na AF-C i AF-S. Nigdy nie bawilem sie wyzwalaniem migawki bez obiektywu wiec nie wiedzialem jak powinno byc a myslalem ze z takimi ustawieniami w puszce, nie powinno to sie dziac.