Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: D200

  1. #1

    Domyślnie D200

    Mam takie pytanko, czy puszka bez obiektywu powinna wyzwalac migawke?

    Mam taki problem z obiektywem 70-200VR a dokladnie chodzi o to ze aparat wyzwala migawke chodz mam ustawione pierwszenstwo ostrosci na AF-S i AF-C, z wcisnietym spustem blokuje sie AF i wyzwala migawke chodz ostrosc jest w kosmosie dodam ze z 18-200 dziala prawidlowo. Menu zresetowane, styki poczyszczone, ktos cos podpowie?
    D700,D200, F100, F, F2, F3, EL, FE2, Nikkormat FT2, Nicca Tower, Canon A1, F1, FTb, Olympus E1, OM1, OM10, Kodak 35, Pentax SP2, ME, Ricoh KR, 500G, Fuji i ZenitE

  2. #2

    Domyślnie

    Mój nie wyzwala bez obiektywu. Ustawienia AF-C = FPS Rate, AF-S = RELASE.
    nikon i nikkory oraz troszkę w:
    http://mirroo.pl/

  3. #3

    Domyślnie

    No to teraz mam zagwozdke bo obstawialem silnik w obiektywie.
    Moj D200 wyzwala we wszystkich ustawieniach AF-a, migawke bez obiektywu, pytam dlatego na forum bo przyzwyczajony jestem z analoga ze mozna to zrobic tylko w okreslonych ustawieniach.
    D700,D200, F100, F, F2, F3, EL, FE2, Nikkormat FT2, Nicca Tower, Canon A1, F1, FTb, Olympus E1, OM1, OM10, Kodak 35, Pentax SP2, ME, Ricoh KR, 500G, Fuji i ZenitE

  4. #4

    Domyślnie

    No to co - nikt juz nie sprawdzi na swoim sprzecie czy wyzwala migawke na sucho bez obiektywu?
    D700,D200, F100, F, F2, F3, EL, FE2, Nikkormat FT2, Nicca Tower, Canon A1, F1, FTb, Olympus E1, OM1, OM10, Kodak 35, Pentax SP2, ME, Ricoh KR, 500G, Fuji i ZenitE

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mirroo Zobacz posta
    Mój nie wyzwala bez obiektywu.
    Eee... no musi wyzwolić. W jakim trybie próbowałeś?

    Cytat Zamieszczone przez sprocket Zobacz posta
    No to co - nikt juz nie sprawdzi na swoim sprzecie czy wyzwala migawke na sucho bez obiektywu?
    D200 powinien zachować się podobnie jak F100. Mi D700 spokojnie daje radę.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  6. #6

    Domyślnie

    Mój D200 wyzwala migawkę w każdej sytuacji ( Za wyjątkiem braku CF)
    Nie ważne czy z obiektywem czy bez i w każdym trybie A, M, P, S,


    Jedyne co mi wpada na myśl to funkcja uruchomienia AF przez przełącznik AF-ON. Sprawdź czy nie masz tego włączonego.
    Nikon FX Tamron Tokina Nikkor Sigma Lowepro Panagor

  7. #7

    Domyślnie

    Cipka wołowa ze mnie. Nie wsadziłem karty . Po włożeniu działa oczywiście na każdym trybie. W przeciwnym razie nie dało by się zrobić zdjęcia w trybie "otworkowym".
    nikon i nikkory oraz troszkę w:
    http://mirroo.pl/

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mirroo Zobacz posta
    W przeciwnym razie nie dało by się zrobić zdjęcia w trybie "otworkowym".
    Albo ze słoikiem jak tu się mówi
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  9. #9

    Domyślnie

    D200 nawet bez karty zdjęcie zrobi to się gdzieś w menu ustawia (muszę w domu sprawdzić bo nie mam teraz aparatu pod ręką).
    Marcin Czapla

  10. #10

    Domyślnie

    Pozycja f7 w menu pozwala na blokowanie/wyzwalanie migawki bez karty pamięci.
    FOTOGRAFIA

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •