seb@stian
29-07-2009, 21:00
Witam
Zamierzam w najbliższym czasie przesiąść się z mojej D80 na D300 i co się z tym wiąże kupić do niej karty pamięci(D80 obsługuje SD, D300 CF). Często pstrykam zdjęcia seryjne, prawie zawsze RAW'y więc zależy mi na prędkości zapisu. Zdecydowałem się na karty Lextar'a.Po głowie mi chodzą modele:CF LEXAR 4GB x300 45 MB/sec i Lexar l 4GB 35MB/sec. Mam więc pytanie.
Którą kartę wybrać? Czy ta różnica 10MB/s robi naprawdę dużą różnicę? Bo jednak cena tak(na allegro pomiędzy jedną a drugą to różnica rzędu 100zł
Dodam, że obie karty to UDMA.
Linki do obu kart na allegro:
http://allegro.pl/item681858711_dlazawodowca_karta_cf_4gb_233x_35mb_ s_udma_lexar.html
http://allegro.pl/item681868897_dlazawodowca_karta_cf_4gb_300x_45mb_ s_udma_lexar.html
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Zamierzam w najbliższym czasie przesiąść się z mojej D80 na D300 i co się z tym wiąże kupić do niej karty pamięci(D80 obsługuje SD, D300 CF). Często pstrykam zdjęcia seryjne, prawie zawsze RAW'y więc zależy mi na prędkości zapisu. Zdecydowałem się na karty Lextar'a.Po głowie mi chodzą modele:CF LEXAR 4GB x300 45 MB/sec i Lexar l 4GB 35MB/sec. Mam więc pytanie.
Którą kartę wybrać? Czy ta różnica 10MB/s robi naprawdę dużą różnicę? Bo jednak cena tak(na allegro pomiędzy jedną a drugą to różnica rzędu 100zł
Dodam, że obie karty to UDMA.
Linki do obu kart na allegro:
http://allegro.pl/item681858711_dlazawodowca_karta_cf_4gb_233x_35mb_ s_udma_lexar.html
http://allegro.pl/item681868897_dlazawodowca_karta_cf_4gb_300x_45mb_ s_udma_lexar.html
Z góry dzięki za odpowiedzi.