Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Karta CF Lexar

  1. #1

    Cool Karta CF Lexar

    Witam
    Zamierzam w najbliższym czasie przesiąść się z mojej D80 na D300 i co się z tym wiąże kupić do niej karty pamięci(D80 obsługuje SD, D300 CF). Często pstrykam zdjęcia seryjne, prawie zawsze RAW'y więc zależy mi na prędkości zapisu. Zdecydowałem się na karty Lextar'a.Po głowie mi chodzą modele:CF LEXAR 4GB x300 45 MB/sec i Lexar l 4GB 35MB/sec. Mam więc pytanie.
    Którą kartę wybrać? Czy ta różnica 10MB/s robi naprawdę dużą różnicę? Bo jednak cena tak(na allegro pomiędzy jedną a drugą to różnica rzędu 100zł
    Dodam, że obie karty to UDMA.


    Linki do obu kart na allegro:
    http://allegro.pl/item681858711_dlaz...dma_lexar.html
    http://allegro.pl/item681868897_dlaz...dma_lexar.html

    Z góry dzięki za odpowiedzi.
    Nikon D750, D300, D80 :Nikkor AF-S 24-70 f2.8 G ED, AF-S 35 mm f/1,8 G, 50mm f/1.8D, AF-S DX VR 18-200mm f/3.5-5.6G IF-ED, Samyang 8mm f/3,5 IF MC Fish-eye

  2. #2

    Domyślnie

    Miałem wraz z Canonem 30D (seria 5kl/sek) x133 i dawała spokojnie radę. Ja osbiście wybrałbym x233 a zaoszczędzone pieniążki przeznaczył albo na drugą albo na coś innego.

  3. #3

    Domyślnie

    Akurat posiadam dwie karty lexara 4GB x233 w połączeniu z D300. Różnicy nie odczujesz. Tryb seryjny i tak wędruje na początek do bufora, prędkość kart na takim wysokim poziomie nie będzie robić różnicy. Co najwyżej już w samym czytniku w komputerze może mieć znaczenie.
    olender.me
    C5DmkII, C28/1.8, C85/1.8

  4. #4

    Domyślnie

    No to chyba moje wątpliwości zostały rozwiane - lexar 4GB x233 przynajmniej zakupie od razu dwie. Dzięki wielkie za odpowiedzi i do następnego...
    Nikon D750, D300, D80 :Nikkor AF-S 24-70 f2.8 G ED, AF-S 35 mm f/1,8 G, 50mm f/1.8D, AF-S DX VR 18-200mm f/3.5-5.6G IF-ED, Samyang 8mm f/3,5 IF MC Fish-eye

  5. #5

    Domyślnie

    Mam lexara tylko 8GB x233 bardzo jestem zadowolony. Ale używam też Kingstona x133 16GB. Jakoś nie widzę różnicy . Z tym ze Lexar pewniejsza karta z kingstonem miałem już problemy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •