PDA

Zobacz pełną wersję : Torba- ale jaka ?



pajak
26-07-2009, 20:40
Witam, jaką możecie mi doradzić torbę na D80 z gripem i z podpiętym nikonem 70-200 ?
Chciałbym żeby się zmieścił w torbie jeszcze nikon 18-70, 35 1.8 i sb 800 a do tego żeby do bocznej kieszeni zmieściło się składane krzesełko (takie używane przez wędkarzy - takie w tym stylu: http://allegro.pl/item692815475_krzeselko_turystyczne_wedkarskie_skl adane_f12.html) i monopod.

Myślałem o czymś z firmy Lowepro albo Tamrac tak do 250-300 zl. Co polecicie ?

Anion
26-07-2009, 21:09
mam nieodparte wrażenie, że za chwilę będziesz chciał tam dorzucić jeszcze słoiczek z robakami, teleskopową wędkę, 2 puszki piwa i coś tam jeszcze. W takim przypadku musisz mieć torbę przepastną jak paszcza ryby, która Ci się kiedyś tam zerwała a 3 stówy na taką nie wystarczą. Oj bardzo bardzo nie wystarczą :)

mkl
26-07-2009, 21:18
Ja mam Lovepro Nova 2AW. D80 mieści się z gripem o obiektywem klasy Tamron 70-300, aczkolwiek mieści się tak, że torba się ledwie zamyka, więc chyba niestety jest trochę za mała (przez grip). Torba jest moim zdaniem rewelacyjna - pomimo że jest ciutkę za ciasna.

dziulas
26-07-2009, 21:27
Mam Lovepro Nova 5. Mieści się D300 z gripem + N70-200 + N35 i parę innych rzeczy. Uważam, że jest świetna. Ale jak z Twoim krzesełkiem no i monopodem to już nie wiem. Chyba powinieneś pomyśleć również nad plecakiem.

Anion
26-07-2009, 22:43
też mam nova 5 i mieściłem w niej to co mam w stopce, ale wszystko w niej było nieźle upchane (a zauważ, że 70-200 jest większy od mojego tele i to dość znacznie). Ja nawet bym nie pomyślał do niej fotograficznych gratów autora postu o krzesełku nie wspominając. Tutaj potrzebna jest jednak większa torba - może coś wielkości stealth reporter 300 lub 400. Ale obydwie przekraczają 3 stówy. No i pozostają moje wątpliwości z "robaczkami" :) Jeśli zagoszczą w torbie to i 400-ki braknie

pajak
27-07-2009, 13:34
Panowie, to krzesełko po złożeniu jest grubości laptopa przy czym jest mniejsze od niego dwa razy, jest naprawdę małe i to nie problem włożyć go do bocznej kieszeni. Zresztą jak się nie zmieści to trudno.
Przemyślałem sprawę i nie muszę mieć N70-200 podpiętego do body, może leżeć osobno i mogę zrezygnować z noszenia monopoda.
Myślicie że zapakuję się z tym do takiej torby:
http://allegro.pl/item688418350_tamrac_5606_system_6_super_torba_lep sza_od_lowepro.html
czy lepiej brać ta http://allegro.pl/item690590953_torba_foto_tamrac_pro_8_model_5608_t orbyfoto_pl.html ?

Anion
27-07-2009, 15:03
z mniejszą na pewno z zapiętym 70-200 się nie zmieścisz (długość obiektyw+body przekracza wymiary wewnętrzne torby). Niezapięty pewnie by się zmieścił, ale ja i tak brałbym większą bo nie lubię mieć upchanego na siłę sprzętu. Poza tym zawsze lubię mieć w torbie/plecaku jakieś pierdoły (mineralna, jabłko itp).

czarnobialy
28-07-2009, 10:14
Crumpler december quarter - zmieścisz się ze wszystkim bez problemów.

fulpo
28-07-2009, 13:01
używam średniej torby Unomata z serii foto video, mieści się tam D300+16-85, D70+70-200 (+ oznacza że na stałe jest podpięte szło), SB 900, Sb600, plus karty, dodatkowe baterie, akku i co najważniejsze do aparatów natychmiastowy dostęp, dlatego wcześniej zaznaczyłem , że body są z podczepionymi szkiełkami gotowe do wyjęcia i focenia

PaRaGaS
28-07-2009, 13:17
Tenba Messenger?

fulpo
28-07-2009, 14:09
używam średniej torby Unomata z serii foto video, mieści się tam D300+16-85, D70+70-200 (+ oznacza że na stałe jest podpięte szło), SB 900, Sb600, plus karty, dodatkowe baterie, akku i co najważniejsze do aparatów natychmiastowy dostęp, dlatego wcześniej zaznaczyłem , że body są z podczepionymi szkiełkami gotowe do wyjęcia i focenia

zapomniałem dodać, że osłony na szkiełka są podpiete również i wszystko sie mieści bez problemu

Bielik
28-07-2009, 14:26
Crumpler The Daily Sevenfifty XXL- canon eos 3 z gripem+ sigma 14/3.5, nikon d40 z kitem, olympus om-1+50/1.4, do tego nikon series E 75-150/3.5, canon 50/1.8 i zuiko 35/2. w sumie coś by się jeszcze zmieściło, np. laptop 17W. bardzo fajna torba, nie wygląda jak fotograficzna i kosztowała mnie 199pln w Rimexie.

koziołek_matołek
31-07-2009, 11:22
Ja polecam Lovepro Nova 5. Potrafi sporo zmieścić, przy czym jest dobrej jakości. Jednak to chyba bardziej ogólnie. Nie wiem jak to u Ciebie będzie. Bo z tym krzesełkiem to nie wiem czy się zmieścisz.. Chyba jednak coś większego by się przydało.