PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o statyw



lvqe
19-07-2009, 16:33
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Przeszukałem wieszość stron internetowych i jestem w kropce poniewaz nie wiem co wybrac jezeli chodzi o statyw. Sprzęt jaki posiadam to Nikon D700+24-70 i byc moze niedługo 70-200 2.8 poniweaz potrzebuje tele obiektyw.
Statyw bede użytkował do zdjeć portretowych, zdjęć nocnych i do fotografi koncertowej z dalszej odległosci ponieważ trzymanie siedemsetki i 70-200 w rękach to jest strasznie niewygodne i męczące na dłuższa mete...
jaki statyw polecacie do takiego o to zestawu, chodzi mi o solidny i stabliny i mocny statyw tak do kwoty 700 zł max ile moge wydać na głowice i statyw chyba ze będzie nie duza roznica w cenie to moge minimalnei dopłacic.

dko
19-07-2009, 17:45
może jakiś "ciężki" model benro, są pancerne a jak się zmęczysz to sobie jeszcze na nim posiedzisz :)
http://www.foto-net.pl/sklep/obrazki/benro_wytrzymalosc.jpg

ja mam wersję "light" .... A-500EX i jestem więcej jak baaardzo zadowolony, brałem ten bo ma akceptowalną wagę (jak się coś nosi 8 godzin to ważny parametr)

northrop
19-07-2009, 18:44
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Przeszukałem wieszość stron internetowych i jestem w kropce poniewaz nie wiem co wybrac jezeli chodzi o statyw. Sprzęt jaki posiadam to Nikon D700+24-70 i byc moze niedługo 70-200 2.8 poniweaz potrzebuje tele obiektyw.
Statyw bede użytkował do zdjeć portretowych, zdjęć nocnych i do fotografi koncertowej z dalszej odległosci ponieważ trzymanie siedemsetki i 70-200 w rękach to jest strasznie niewygodne i męczące na dłuższa mete...
jaki statyw polecacie do takiego o to zestawu, chodzi mi o solidny i stabliny i mocny statyw

Gitzo 2531 6X z Markins M10...

tak do kwoty 700 zł max ile moge wydać na głowice i statyw chyba ze będzie nie duza roznica w cenie to moge minimalnei dopłacic.

a to nie wiem.

DarekD80
19-07-2009, 22:22
W lutowym CHIP FDV był duży test statywów. Polecano Gitzo, Benro, Mafrotto i SLIK (oraz Velbon), objechali GoldPhoto... Co do konkretnych modeli - nie pamiętam, ale imo warto przeczytać ten test bo jest obszerny.

adolfik9501
19-07-2009, 22:55
Witam,

Jakby co to służę wspomnianym testem.

Pozdrawiam

lvqe
19-07-2009, 23:22
dzieki za wypowiedzi;) ale byc moze jest ktos na forum kto ma podobny zestaw do mojego :) i używa statywu dobrej marki i jest z niego zadowolny. poniewaz ja kupilem jakis za 140 zł i długo głowica nie wytrzymała pod ciężarem obiektywu porostu plastik pękł ;))

lvqe
19-07-2009, 23:23
adolfik9501 jezeli mogł bys mi jakos ten tesck wysłac albo w jakiś sposób przekazać to ja bardzo chetnie na niego zerknę ;))

adolfik9501
19-07-2009, 23:40
lvqe poszło PM.

ŁUKASZ SZIN
20-07-2009, 23:02
adolfik9501


JA poproszę na PV ten test .

ŁUKASZ SZIN
20-07-2009, 23:17
ale byc moze jest ktos na forum kto ma podobny zestaw do mojego :) i używa statywu dobrej marki i jest z niego zadowolny. poniewaz ja kupilem jakis za 140 zł i długo głowica nie wytrzymała pod ciężarem obiektywu porostu plastik pękł ;))


JA mam podobny problem z wyborem statywu, ale po sporych poruwnywaniach wybór padł na dwa modele:

- BENRO A 358 (solidnie wykonany bardzo masywny)
- MANFROTTO 055X PRO B (nie do zdarcia, sporo osób na fotografii przyrodniczej go używa, sprawdza sie bardzo dobrze)

Według mnie te dwa statywy są godne uwagi . Nic lepszego sie w rozsądnej cenie nie znajdzie. Co do głowicy to juz musisz sobie sam ją wybrać, zależy do czego ją potrzebujesz .

adolfik9501
20-07-2009, 23:18
ŁUKASZ SZIN poszło PM.

andso
21-07-2009, 12:57
Witam!
Podłączę się pod wątek.
Mam następujący dylemat odnośnie statywu:
benro 300EX + BH-0
benro 300EX + BH-1
czy benro 550EX + BH-1 - tu pułap cenowy max. - a nawet przekroczony :-) ?

na statywie będzie D80 + 18-70 (może w odległej raczej przyszłości coś pokroju 70-300VR).
Priorytetem jest w miarę dobra do noszenia waga statywu, oraz długość po złożeniu (główne przeznaczenie na wycieczki - seria travel angel odpada ze względu na cenę)

Zastanawiam się czy 4-sekcje 550EX będą równie stabilne co 3 sekcje 300EX (różny udźwig 6kg vs. 4 kg) . Mają porównywalną wagę i długość po złożeniu, ale różną wysokość max - mam 187 cm wzrostu

Może ktoś miał okazję na żywo pooglądać ww statywy i podzieli się wnioskami?

zastanawiałem się jeszcze nad slikiem 330DX ale po pobieżnym obejżeniu go w sklepie wydał mi się delikatny (cena zbliżona do 300EX + BH-0)

Pozdrawiam

eve8
23-07-2009, 12:06
również wybór statywu spędza mi sen z powiek.

Mogłabym prosić o podesłanie testu. Z góry bardzo dziękuję.

mango
23-07-2009, 12:24
Ja mam taki zestaw manfrotto , 055xprob + 808rc4 i bardzo sobie chwale , niestety jest trochę ciężkawy ale za to solidny , spokojnie udźwignie d700 + grip z 8 akumulatorami + sigme 150mm + sb900 . Warto trochę dołożyć i mieć coś lepszego .

andso
23-07-2009, 12:58
również wybór statywu spędza mi sen z powiek.

Mogłabym prosić o podesłanie testu. Z góry bardzo dziękuję.

Podesłałem link na PM

mirek
23-07-2009, 14:25
lvqe (http://www.nikon.org.pl/member.php?u=13261)
Mam taki zestaw jak napisalej, zakupilem Benro 650EX i jestem bardzo zabowolony
Podobny watek jest ,zostal przeniesiony z Neptuna
Pozdrawiam Mirek :)

eve8
23-07-2009, 14:51
dziękuję bardzo, jutro w pracy postaram się ściągnąć. Może poczuję się trochę bardziej oświecona ;)

pytajaca
24-07-2009, 21:36
Witam,

Jakby co to służę wspomnianym testem.

Pozdrawiam

mogę prosić o link do testów?:)

czy (ogólnie ujmując) do statywu trzeba dokupic jescze głowice osobno czy dodawana jest do zestawu?) rozumiem, że bez głowicy tez można fotografować, tyle, że jest ograniczona swoboda działania?

xMAREKx
24-07-2009, 22:05
Tylko amatorskie badziewiaki mają głowice w zestawie.

Bez głowicy można fotografować lecz to tak jak byś poszła z taboretem na zdjęcia i na nim położyła aparat, chcesz zmienić kadr to podkładasz coś pod noge taboretu. Bez głowicy to tylko zdjęcia w poziomie.

pytajaca
24-07-2009, 22:53
rozumiem.
p.s. taboretem już nie raz się posługiwalam hihi, ale to trochę uciążliwe;)

mango
25-07-2009, 00:06
W większości przypadków to nawet bez głowicy nie da się fotografować ponieważ większość statywów ma większy gwint niż aparat , tak zwany 3/8 , aparat ma 1/4 , ale za kilka złotych da się kupić przejściówkę z 3/8 na 1/4 , ale i tak będzie trudno fotografować więc radzę dokupić głowicę .

FalkoN.pl
26-07-2009, 12:13
Witam ja mam Manfrotto 055X Pro B i głowicę 488 RC2. Jest stabilny i solidnie wykonany, a testowałem go chyba już na wszystkie możliwe sposoby więc mogę z czystym sumieniem polecić :)

Pozdrawiam

eve8
28-07-2009, 09:12
test ze statywami pomógł, poprzeglądałam także fora, jestem zdecydowana, zamawiałabym już ale pozostaje temat głowicy - czy ma ktoś może do udostępnienia także test z głowicami?

stock
28-07-2009, 09:56
podepne się - czy ktos korzysta z Benro A-650EX z głowica KB2A - jak się sprawdza taki zestawik ?

mirek
31-07-2009, 18:15
Pisalem tu http://www.nikon.org.pl/showthread.php?t=107146
Pozdrawiam Mirek :-D

Strus
01-08-2009, 12:52
Ja sie podepne nieco, jesli mozna.

Mam obecnie Velbon Sherpa 435 z gowica PHD-41Q i poniewaz wybieram sie za czas jakis na dosc wietrzne wybrzeze zastanawiam sie czy przypadkiem nie zmienic tego statywu na Benro z serii EX (550/600/650). Czy porownujac oba wynalazki dokonalibyscie takiej zamiany czy moze nie ma to wiekszego sensu. Glownie chodzi mi o stabilnosc na wietrze z S5 i N24-70

pire
20-10-2009, 16:17
Witam,

Jakby co to służę wspomnianym testem.

Pozdrawiam

Witam,

Dołączam się do prośby o teścik.

Dziekuje i Pozdrawiam

Badol
20-10-2009, 16:32
Witam,
ja mam a-550EX +BH-1 i bardzo sobię chwalę. Stabilny, w miarę lekki i ładnie się składa. Co do tematu to jeśli szukasz czegoś naprawdę masywnego/stabilnego to miałem możliwość używania przez pewnien czas MANFROTTO 055X. Jest pancerny (nic go nie ruszy ;)) ale za to waży swoje (na rower np. odpada) + swoje kosztuje. Goldfoto czy jakoś tak robi coś prawie identycznego - gorsze wykonanie ale też sporo taniej. Pozdr.

keram20
20-10-2009, 17:21
Mogę prosić o link do testów? [email protected]

motyl
20-10-2009, 18:01
....................miałem możliwość używania przez pewnien czas MANFROTTO 055X. Jest pancerny (nic go nie ruszy ;)) ale za to waży swoje (na rower np. odpada)..............

no to się uśmiałem. Szkoda, że nie miałeś okazji używać czegoś z serii Manfrotto 475 lub 161. Dopiero można poczuć co to stabilność statywu i waga. 055 ta raczej seria małych statywów.

LuDa
20-10-2009, 18:15
Ja kupiłem Benro z głowicą kulową i jest to świetna alternatywa do Manfrotto.
Ale jest jedno "ale" za cenę 450.- do 600 kupisz solidny Benro z dobrą głowicą i futerałem, a za tą kasę manfrotto tylko nogi !!