Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Lowepro Stealth Reporter D100 AW



koral181
18-07-2009, 17:16
Mam pytanie do posiadaczy torby Lowepro Stealth Reporter D100 AW ewentualnie Lowepro Stealth Reporter D200 AW, jak te torby sprawują się w praktyce??
I czy do zestawu D90 + T17-50 N28 - 78, SB900 troche baterii dodatkowy akumulator karty ładowarki bedzie wystarczająca, czy raczej za mała. Ponieważ te torby umożliwiają szybki dostęp do sprzetu przez suwak w klapie to mam dodatkowe pytanie czy jest szansa schowania w nie D90 z przypiętą sabinką?? A może lepiej kupic jakąś zupełnie inną torbę, do wyboru jednej z tych dwóch przekonuje mnie ten suwak który pozwala na szybki dostęp do sprzętu. Z góry dzieki za opinie i pozdrawiam.

koral181
28-07-2009, 11:06
nikt nie używa żadnej z nich?? Sa az tak kiepskie??

wuqa
28-07-2009, 11:46
Na pewno nie są kiepskie. Może po prostu wśród małych toreb, jest wielki wybór i nie wszyscy sięgają po lowepro reportera. Ja mam dwie torby tej firmy: nova 4 i reporter 550 - obie reprezentują NAJWYŻSZĄ jakość wykonania.

Co do tego suwaka w górnej klapie, to nawet w 550 ciężko body z obiektywem przez to wydłubać;). Zmienianie obiektywów czy wyciągnięcie dodatkowej lampy jest bardzo wygodne, ale korpus to raczej nie tędy.

koral181
28-07-2009, 19:34
dzieki za Twoja odpowiedz cos mi rozswietliła i rozwiała moje nadzieje co do tego suwaczka ;)

Polsar74
28-07-2009, 20:14
Nova 4 pomieści body z lampą ale na pewno nie na STOJĄCO :-)
Reporter 500 - to juz na prawdę spory torbiszon.

jaś
28-07-2009, 20:28
he używam D200, potwierdam ze przez tą klapę to trudno nawet "maluteńką lustrzankę" wyciągnąć :) bardzo swobodnie wchodzą spore dwa obiektywy, korpus z trzecim, osłony przeciwsłoneczne (ja trzymam z przodu pod korpusem) 5 filtrów 77mm, zestawik Lee w pokrowcu, butelka z wodą i jakieś drobiazgi typu wężyk, poziomica, husteczki, karty - ale miałem taki czas że upychałem tam jeszcze więcej :) , z perspektywy czasu (2 lata) to bym się nad NOVA 4 lub nawet 3 albo D200/D300 zastanawiał D100 raczej nie kupuj kosztuje tyle samo co D200 ale wg. mojej wiedzy jasne zoomy 70-200 do niej nie wejdą. Mam styczność jeszcze z torbami Nova tam lepiej rozwiązany jest pokrowiec przeciwdeszczowy. D200 po dwóch latach użytkowania wygląda bardzo przyzwoicie, jedynie ten materiał dziurkowany z tyłu lubi się czepiać rzepów z ubrania i wtedy trochę się kosmaci. Torby mają to do siebie że zawsze są za małe wiedziałem o tym a i tak wypełniłem ją do spodu (po roku) na szczęście ostatnio "przeczyściłem szklarnię" i jestem szczęśliwy ze nie musze tego wszystkiego dźwigać. Ja mam wersję bez AV pasek był fajniejszy bo "wygięty" co mi odpowiada. Zobacz Nova4 i D200 ale górnym otworem w reporterze się nie kieruj moim zdaniem nie użyjesz nigdy :).

Moonbeam
28-07-2009, 22:31
Korzystam z torby Nova 4 i potwierdzam, że jest wykonana rewelacyjnie. Naprawdę jej nie oszczędzam, a nie pojawiła się nawet najmniejsza niteczka czy skaza. W dodatku jest tak skonstruowana, że nawet biegając z niedomkniętą nie ma dużego ryzyka że coś wypadnie. Rewelacja!
Niestety nie zmieścisz do niej 2 aparatów, 6 obiektywów i 3 lamp dlatego teraz posiłkuję się czeską Fomei. Niby ja polecali na forum, ale jednak jakość, sztywność i wygoda kilka klas niżej...