Zobacz pełną wersję : Gradient
Witam. Musze wstawic pasek i wypelnic go kolorem. Gradient od pelnego zielonego do bialego. Ale nie zwyczajnie, jak zaraz wkleje nizej z PS, ale taki jaki pamietam ze starego MS Worda, czyli najpierw z jednej strony pelny kolor, z drugiej bialy, ale przejscie nie jest jednostajne tylko w takie kropki.
W Photoshopie udaje mi sie zrobic cos takiego:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.imageshack.us/my.php?image=image00043j.jpg)
A na mysli mam takie wypelnienie:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img89.imageshack.us/my.php?image=image00042.jpg)
Wiecie jak to zrobic?
Masz ustawione kolorki w ps od białego do czarnego. Zmień czarny na zieleń, a gradient ci wyjdzie. Do tego dołącz filtr 'add noise'.
Cos takiego mi wychodzi. Zaczyna byc podobne, ale to jeszcze nie to :) Moze jeszcze jakies sugestie? Nie musi to byc koniecznie w Photoshopie, moze byc jakis inny program. I tak potem mam zamiar te paski przeniesc do Worda jako tlo.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img516.imageshack.us/i/78288065.jpg/)
gradient zrób na nowej warstwie i zmień jej tryb mieszania na 'dissolve' (nie wiem jak to po polsku)
ważne tylko, żeby gradient przechodził od koloru do przezroczystości
i volia :)
Spróbuj w filtrach dobrać odpowiednie parametry.
Filtr -> Artystyczne -> Ziarno błony fotograficznej
lub
Filtr -> Tekstura -> Ziarno
Nie baw się w jakieś ziarna tylko zrób normalny gradient a potem przekonwertuj go na kolor indeksowany z paletą dwóch kolorów z ditheringiem Floyda - Steinberga, a potem wróć do 24 bitów. Niestety nie powiem ci jak to zrobić w PS-ie bo go nie posiadam, ale to jest właściwa metoda.
Nie baw się w jakieś ziarna tylko zrób normalny gradient a potem przekonwertuj go na kolor indeksowany z paletą dwóch kolorów z ditheringiem Floyda - Steinberga, a potem wróć do 24 bitów. Niestety nie powiem ci jak to zrobić w PS-ie bo go nie posiadam, ale to jest właściwa metoda.
A jakbym Cie poprosil o zrobienie czegos takiego, powiedzialbym od jakich do jakich kolorow, to zrobilbys cos takiego dla mnie? Zapisal w jpg a ja bym sobie potem wykorzystal?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/nyrzmnlrrmabfhfh6h7.jpg)
Takie cos? tylko u mnie male kropki ;) ale jak sie zrobi upsize to beda duze :mrgreen:
Nie mam pojęcia, jak wygląda Word, ale czy to nie ma czegoś wspólnego z filtrem Halftone Pattern (Filter/Sketch/...)?
Jeszcze takie dwa, nie wiem w ktora chcesz strone ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/ljuwfcuw8aurd68npd.jpg) +
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/ml8k8e059yqqwlhwj9rs.jpg)
Jeszcze takie dwa, nie wiem w ktora chcesz strone ;)
No, takie cos by mi odpowiadalo. Jak robiles to w PS to powiedz, jesli mozesz, jak, a jak nie mozesz, to podam Ci kolorki jakie bym chcial miec i zrobisz mi jeszcze takie dwa paski, ok? :)
Nie moge Ci powiedziec bo bede musial Cie zlikwidowac... to tajna wiedza ;) ;) ;) czyli...
Zrobilem praktycznie to samo co sugerowal mathu czyli dziabnalem gradient majac bialy i zielony, potem przekonwertowalem go na indeksowany kolor (image/mode/indexed color) ustawiajac sobie tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/k7nrh3ooqg2ce3t40g5.jpg)
Obejrzalem wynik i jak sie spodobal to przekonwertowalem znowu na RGB i zapisalem jako jpg i gotowe ;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.