Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Gradient

  1. #1

    Domyślnie Gradient

    Witam. Musze wstawic pasek i wypelnic go kolorem. Gradient od pelnego zielonego do bialego. Ale nie zwyczajnie, jak zaraz wkleje nizej z PS, ale taki jaki pamietam ze starego MS Worda, czyli najpierw z jednej strony pelny kolor, z drugiej bialy, ale przejscie nie jest jednostajne tylko w takie kropki.
    W Photoshopie udaje mi sie zrobic cos takiego:

    A na mysli mam takie wypelnienie:

    Wiecie jak to zrobic?
    Miejsce na Twoją reklamę.

  2. #2

    Domyślnie

    Masz ustawione kolorki w ps od białego do czarnego. Zmień czarny na zieleń, a gradient ci wyjdzie. Do tego dołącz filtr 'add noise'.
    Canon-Foto-Klub
    C5D, S12-24, C24-70/2.8, C70-200/2.8IS
    Samsung NX10, NX30/2.0, NX18-55 OIS

  3. #3

    Domyślnie

    Cos takiego mi wychodzi. Zaczyna byc podobne, ale to jeszcze nie to Moze jeszcze jakies sugestie? Nie musi to byc koniecznie w Photoshopie, moze byc jakis inny program. I tak potem mam zamiar te paski przeniesc do Worda jako tlo.
    Miejsce na Twoją reklamę.

  4. #4

    Domyślnie

    gradient zrób na nowej warstwie i zmień jej tryb mieszania na 'dissolve' (nie wiem jak to po polsku)
    ważne tylko, żeby gradient przechodził od koloru do przezroczystości

    i volia

  5. #5
    kobieta Awatar abre
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Chatka Fanaberka pod Otwockiem
    Posty
    442

    Domyślnie

    Spróbuj w filtrach dobrać odpowiednie parametry.

    Filtr -> Artystyczne -> Ziarno błony fotograficznej
    lub
    Filtr -> Tekstura -> Ziarno
    Pola Gałczyńska

    moje www

  6. #6

    Domyślnie

    Nie baw się w jakieś ziarna tylko zrób normalny gradient a potem przekonwertuj go na kolor indeksowany z paletą dwóch kolorów z ditheringiem Floyda - Steinberga, a potem wróć do 24 bitów. Niestety nie powiem ci jak to zrobić w PS-ie bo go nie posiadam, ale to jest właściwa metoda.
    Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
    Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mathu Zobacz posta
    Nie baw się w jakieś ziarna tylko zrób normalny gradient a potem przekonwertuj go na kolor indeksowany z paletą dwóch kolorów z ditheringiem Floyda - Steinberga, a potem wróć do 24 bitów. Niestety nie powiem ci jak to zrobić w PS-ie bo go nie posiadam, ale to jest właściwa metoda.
    A jakbym Cie poprosil o zrobienie czegos takiego, powiedzialbym od jakich do jakich kolorow, to zrobilbys cos takiego dla mnie? Zapisal w jpg a ja bym sobie potem wykorzystal?
    Miejsce na Twoją reklamę.

  8. #8
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 827

    Domyślnie


    Takie cos? tylko u mnie male kropki ale jak sie zrobi upsize to beda duze

  9. #9

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia, jak wygląda Word, ale czy to nie ma czegoś wspólnego z filtrem Halftone Pattern (Filter/Sketch/...)?
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

  10. #10
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 827

    Domyślnie

    Jeszcze takie dwa, nie wiem w ktora chcesz strone

    +

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •