PDA

Zobacz pełną wersję : Datownik?



harp
01-07-2009, 00:26
Witam!! Używam d700 w pracy i dziś padło pytanie w pracy od szefa czy da sie ustawić tak aparat by na zdjęciach była widoczna data i godzina zrobienia zdjęcia. Coś w odzaju starych analogowych tylnych ścianek z datownikiem. A może istnieje jakaś szybka metoda na uzyskanie tego cud efektu już na poziomie komputera?
Będę wdzieczny za pomoc, czas nagli a szef czeka.
Pozdrawiam

velaskez
01-07-2009, 00:32
Raczej się nie da...

fIlek
01-07-2009, 00:35
Ale jest mnóstwo programów, które wyciągają z exifa datę/godzinę i wsadowo wrzucają je na fotki.

Piotr_
01-07-2009, 06:32
Takie rzeczy to tylko w D5000.

costi
01-07-2009, 23:34
Ale jest mnóstwo programów, które wyciągają z exifa datę/godzinę i wsadowo wrzucają je na fotki.

Moglbys poratowac jakims linkiem? Matka tez mi od czasu do czasu truje o to tylek ;)

tomasonline
02-07-2009, 01:15
Do pełni szcęścia brakuje jeszcze aby oprogramowanie pokładowe wstawiało gustowne ramki z poziomu body, no i oczywiście aparat filmy kręćił - oczywiście z datą.

- powiedz szefowi aby kupł Coolpixa. Co prawda nie jest duży i czarny, ale daty wstawia na fotki na bank.

Mrozu
02-07-2009, 01:18
bez problemu zrobisz to IrfanView z pluginem EXIF.DLL. a do pełnej automatyzacji konwersja wsadowa i śmiało. sam tak "odatowałem" mnóstwo zdjęć.

Pozdrawiam