amator_r
19-06-2009, 21:42
chciałbym zapytać jaki jest najlepszy 'flow' : od rawa do galerii internetowej (czyt. plików w sRGB). może mi ktoś potwierdzić że robię to dobrze, albo doradzić co można zrobić lepiej? :)
1. obrabiam RAWa w CameraRAW i zapisuje do JPG sRGB z jakością 10 bez zmiany rozmiarów pliku
2. otwieram jpg'a w PSie i robię resize Bicubic+Sharpen do żądanej wielkości, zapisuję do jpg'a z jakością '9'
czy to jest poprawny flow ? w sumie nie wiem czy czegoś nie tracę przez to że 2 razy zapisuję jpg'a ? czy może lepiej w PSie zrobić redukcję i później wyostrzenie np. smart sharpen albo unsharp mask?
jak to robicie? ;)
1. obrabiam RAWa w CameraRAW i zapisuje do JPG sRGB z jakością 10 bez zmiany rozmiarów pliku
2. otwieram jpg'a w PSie i robię resize Bicubic+Sharpen do żądanej wielkości, zapisuję do jpg'a z jakością '9'
czy to jest poprawny flow ? w sumie nie wiem czy czegoś nie tracę przez to że 2 razy zapisuję jpg'a ? czy może lepiej w PSie zrobić redukcję i później wyostrzenie np. smart sharpen albo unsharp mask?
jak to robicie? ;)