Zobacz pełną wersję : D5000 i Sigma 18-200 DC OS HSM
Dawid Piotrowski
16-06-2009, 19:45
Witam,
Zdecydowałem się na zakup:
Body - Nikona D5000
Obiektyw - Sigma 18-200mm f/3.5-6.3 DC OS HSM.
Dlaczego takie body? - nie stać mnie na D90, nie będę jedynym użytkownikiem aparatu (żona), przydatne będzie LV oraz obracany LCD, może zdecyduje się nakręcić jakieś wideo.
- {zbędne są komentarze w stylu kup sobie kompakta}
Dlaczego obiektyw? - nie stać mnie na obiektyw 18-200 Nikona,
Dlaczego jeden obiektyw - potrzebuje uniwersalnego rozwiązania, głównie fotografuje swoje dzieci.
Właśnie zakończyłem moją przygodę z A200W (ze szkłem 18-70 i 75-300). Brakło czasu na zmianę obiektywów.
Koniec rozpisywania się;
Pytanie;
Czy przedstawiony zestaw: D5000 i 18-200 Sigmy DC OS HSM - to optymalne rozwiązanie?
Stosunek: Lustra, Ceny, Uniwersalności, Jednego aparatu - bez plecaka ze stelażem .......
Z góry dziękuje za opinie
pozdrawiam
Ale tak bardzo potrzebne Ci te 200mm? Ja bym zostawil sobie 18-70 i z D5000 tworzylby bardzo fajny zestaw. A do tego przyoszczedzilbys troche grosza :)
wasilewk
16-06-2009, 19:58
[...]
Dlaczego obiektyw? - nie stać mnie na obiektyw 18-200 Nikona,
[...]
Pytanie;
Czy przedstawiony zestaw: D5000 i 18-200 Sigmy DC OS HSM - to optymalne rozwiązanie?
Stosunek: Lustra, Ceny, Uniwersalności, Jednego aparatu - bez plecaka ze stelażem .......
Z góry dziękuje za opinie
pozdrawiam
Pytaniem na pytanie, to niegrzecznie, wiem.
Ale: przewidziałeś (jak by co) wysyłanie body z obiektywem do Gdyni w celu dostrojenia AF ?
Pzdr.
Pawełfoto
16-06-2009, 20:01
Kurde uważaj na te D5000, padają jak muchy:).
Również polecam 18-70.
Dawid Piotrowski
16-06-2009, 20:04
Ale tak bardzo potrzebne Ci te 200mm? Ja bym zostawil sobie 18-70 i z D5000 tworzylby bardzo fajny zestaw. A do tego przyoszczedzilbys troche grosza :)
Brałem pod uwagę obiektyw Nikor 18-105, ponieważ D5000 jest standardowo w sprzedaży z obiektywem 18-55.
Ale ten obiektyw jest jednak troszkę za mały, jeśli poza dzieciakami chciałbym wykorzystać sprzęt do innych zdjęć - z daleka :)
To jak te 200mm jest Ci tak niezbedne to jedna dozbieralbym do Nikkora :) Bo to co napisal wasilewk to bazo prawdopodobny scenariusz.
Wydaje się to być optymalne rozwiązanie, bo widać, że raczej wiesz co robisz i do czego będzi Ci to służyło.
Zastanowiłbym się jednak jeszcze nad N18-105 VR. To naprawdę dobre szkło a ciągle jeszcze ma coś z tej uniwersalności, o którą Ci chodzi.
Sigma nie wygląda na złą, optycznie nawet chyba dobra, chociaż miałbym obawy w stosunku do efektywności działania stabilizacji.
Nie wiem, nie testowałem. Może jest OK?!
Pozwolę sobie podsunąć pomysła - nie krzyczcie na mnie jeśli złego... :-P
Może do tego D5000 lepiej Sigmę 17-70/2,8-5,6 HSM ?
Witam,
rozumiem potrzebe 200ki. Ja kupilem wlasnie niedawno D40 z kitowym 18-55 i tak mi tej 200 brakuje na portrety dzieciece. Widzialem zdjecia z D80 z 18-200 i byly po prostu super! Chcialbym sobie wiec niedlugo dokupic Nikora 55-200.
pozdrawiam
P.
Moja sigma 18-200 os ma problem z szybkim ustawianiem ostrości powyżej 150 mm w kiepskim świetle ( ostatecznie min. przysłona to 6.3) więc dalszy zakres jest średnio użyteczny.
Wspomnę jeszcze o paskudnym bokehu i wyrabianiem się tubusu.
Eeee odradzal bym takie polaczenie....18-105 VR jest tani i ma dosc szeroki zakres ogniskowych....w koncu to jakies 25-165 na pelnej klatce.......
Mialem przyjemnosc robic zdjecia taka Sigma i powiem ze jest niezla choc ma problemy z ostroscia przy slabym swietle.....no i AF jest dosc wolny a jak fotografia dzieci to lepiej by ostrzyl szybko:)
18-105VR to tansze rozwiazanie.....i daje czas na dozbieranie do 18-200 Nikkora:)
Pozatym zastanawiam sie dlaczego akurat D5k a nie D90.....wiem czytalem post od poczatku......ale cena D5k jest tak wysoka a do tego ta Sigma.....to juz prawie D90 z 18-105 wlasnie:)
Pozdrawiam
Dawid Piotrowski
06-07-2009, 20:36
Zakupiłem już wspomniany zestaw,
ogólnie jestem zadowolony z obiektywu jak i body.
co mogę powiedzieć faktycznie sigma 18-200 ma problem z ostrością przy słabym oświetleniu przy dużej ogniskowej.
Faktycznie jak trzyma się aparat obiektywem ku ziemi to sigma sama się wyciąga - duży minus.
Natomiast jeśli ktoś by mnie zapytał jaki ma kupić aparat w tej grupie cenowej zaproponował bym inne rozwiązanie.
D90 nikor 18-105. podobna kaska, a miałem ostatnio możliwość poklikać takim zestawem jest OK - duży plus.
jeszcze raz dziękuje za wasze opinie,
pozdrawiam
Dawid
stachmuszel
07-07-2009, 11:24
Pytaniem na pytanie, to niegrzecznie, wiem.
Ale: przewidziałeś (jak by co) wysyłanie body z obiektywem do Gdyni w celu dostrojenia AF ?
Pzdr.
Te szkła nie mają problemów BF/FF.
Pozdr.
wasilewk
07-07-2009, 11:30
Te szkła nie mają problemów BF/FF.
Pozdr.
Nie ma takich szkieł - są tylko różne granice błędów.
Pzdr.
Ja właśnie wysłałem mój zestaw D90 + S 17-70 do Gdyni - chyba się wiecej nie skuszę na sigmę bo wczoraj poszły się ...... praktycznie wszystkie zdjecia (przestrzelona ostrość)
gadzeciarz
07-07-2009, 22:40
szwagier ma sigmę 18-200 ale podpiętą do canona 450,lecz w porównaniu do nikkora 18-200mm
to nie ma co porównywać,nikkor pod każdym względem wygrywa.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.