PDA

Zobacz pełną wersję : Konwerter na wizjer



baxx0
16-06-2009, 17:51
Używał ktoś z Forumowiczów, testował? Warto?

http://www.allegro.pl/item658851516_konwerter_na_wizjer_do_nikon_d40_d50 _d60_d70s_d80.html

Chcę to założyć do D40. Nikkor A-F 50mm z ręcznym ostrzeniem więc przyda się wieksza kontola nad ostrościa.

kielbach
16-06-2009, 21:00
Też się interesuję tym ustrojstwem. Nawet już pytałem wczesniej o to i jestem podobnie zainteresowany użytkowaniem pod D40. Widziałem trochę informacji na forum Pentaxa ale chciałbym sie dowiedzieć jak wyglada odczyt informacji w wizjerze wraz z tym okularem w Nikonach.

Nocturnal-Amnesia
20-06-2009, 16:23
Wow to by było dobre. Wiem że do d80 istnieją takie wynalazki nikona, ale one nie pasują do d60, ponad to mają mniejsze powiększenie. Tak czy siak warto z próbować.

baxx0
27-06-2009, 15:58
Nikt się nie wypowiedzial więc wziąłem to na siebie.
Kupiłem. Czekam na przesyłkę. Sprawdzę to napiszę co i jak.

mac.serafin
06-07-2009, 18:35
Pewnie już doszło do Ciebie, a jeszcze się nie wypowiedziałeś ;P

baxx0
07-07-2009, 11:41
Bardzo fajna sprawa.
Widać wszystko czysto i wyraźnie. Poza tym jest jeszcze możliwość delikatnej regulacji.
Spasowanie i stabilność OK. Nic się nie rusza i odpaść nie ma prawa.

Jedyna wada jaką zauważyłem to większa muszla oczna zasłania trochę wyświetlacc LCD. Można się przyzwyczaić ale za to jest niezastąpiona w bardzo słoneczne dni.

Przy ręcznym ustawianiu ostrości niebo a ziemia w porówaniu ze standardowym wizjerem.

Chyba tyle bo nie za bardzo miałem ostatnio czas na zabawę w zdjęcia.

Pozdrawiam.

adolfik9501
07-07-2009, 11:55
Widać wszystko to co w wizjerze (kadr+info) ?

baxx0
07-07-2009, 12:08
widać wszystko czysto i wyraźnie.

all

koziołek_matołek
07-07-2009, 15:30
Nawet nie wiedziaąłm, że takie cuda na wizjer są ;) ja to bym potrzebowala jakiś ogromny, bo ślepa jestem :D więc przy manualu może by się rzeczywiście przydało ^^

mac.serafin
07-07-2009, 21:32
Mógłbyś wrzucić fotke jak to wygląda? Bo na 90% jestem zdecydowany na zakup (mam teraz więcej manuali niż obiektywów z af :PP)

czarnobialy
08-07-2009, 23:14
a ktos miał możliwość porównać to z nikowskim odpowiednikiem? Bo cenowo różnicy nie ma praktycznie a jestem ciekaw jak to się sprawdzi.

Bartek
09-07-2009, 16:04
miałem okazje sprawdzić to w działaniu, znajomy kupił do C 40D i żeby zobaczyć cały kard trzeba się nagimnastykować wizjer przysłania wyświetlane wartości lub górę i boki kadru.
W nikonie D200.D300,D70s jest to samo i na dodatek z tego wynalazku ten okrągły okular jest bardzo niewygodny i nie ma nawet porównania z Nikonowskim DK-6 czy DK-19
Powiększenie ma mieć niby 1,35 a w porównaniu z założoną na Nikona muszlą DK-21m (takiej używam) z powiększeniem 1,17 MZ wypada gorzej no i DK-21m nie przysłania kadru a koszt to 120zł z przesyłką.
Tak że MZ DK-21m jest lepszym rozwiązanie lub DK_17m ale z tym żeby zamontować na sankach trzeba pokombinować był o tym watek na forum.
A to powiększenie 1.35 to chyba w chińskich dioptrach :)

Mariusz888
09-07-2009, 21:53
A głupie pytanie - czy z DK-21m widać cały wizjer + info pod spodem w wizjerach nie kryjących 100%? Chodzi mi o D80 i D200 z wiadomych względów ;)

cheyenne
13-07-2009, 10:03
a co polecacie do d90, żeby pasowało bez przeróbek i nie zasłaniało informacji w wizjerze

NaRvA
13-07-2009, 10:24
A głupie pytanie - czy z DK-21m widać cały wizjer + info pod spodem w wizjerach nie kryjących 100%? Chodzi mi o D80 i D200 z wiadomych względów ;)

nie wiem jak z D200, ale w D80 troche zaslania wizjer, glownie dolne info

aneheli
13-07-2009, 11:42
Fajna sprawa też dla samego odsunięcia głowy od aparatu, już nosem się nic nie wciśnie kadrując lewym okiem

Bartek
13-07-2009, 14:05
a co polecacie do d90, żeby pasowało bez przeróbek i nie zasłaniało informacji w wizjerze

bez przeróbek to DK-21m oryginalny Nikon (120zł z przesyłką w Fotozakupy)

Czarny73
14-07-2009, 21:02
A czy DK-21m będzie pasowało do D60?

cheyenne
14-07-2009, 21:14
bez przeróbek to DK-21m oryginalny Nikon (120zł z przesyłką w Fotozakupy)


teraz nawet 100 zł :)

pppppp
15-07-2009, 09:01
A czy DK-21m będzie pasowało do D60?

str 155 instrukcji - do D60 pasuje DK-22 + DG-2

lisek00
17-07-2009, 08:51
I ja zanabyłem DK-21m :)
Myślałem mocno nad tym z allegro ale na szczęście darowałem sobie i kupiłem nikona.
Różnica jest jak dla mnie spora i co najważniejsze wszystko widzę w wizjerze nic nie ucina :)
Przy mojej Tokinie 100 ostrzenie ręczne zaczęło być przyjemne a nie loterią :)
Dodam że od razu zmodyfikowałem ją wg instrukcji jaka jest na forum.
Jest świetna!

Bartek
17-07-2009, 11:41
bez przeróbek to DK-21m oryginalny Nikon (120zł z przesyłką w Fotozakupy)


teraz nawet 100 zł :)

jednak pozostanę przy swoim " 120zł z przesyłką w Fotozakupy " :)

Mariusz888
17-07-2009, 21:14
nie wiem jak z D200, ale w D80 troche zaslania wizjer, glownie dolne info
Kurcze to szkoda :/ bo jak przejrzałem instrukcję to i w D80 i w D200 właśnie DK21m jest wpisany jako kompatybilny tylko co z kompatybilności (pewnie tylko przez wzgląd na takie same "sanki/szyny" nakładki jak w D300) skoro zasłania dolne info... :roll:

czerwienny
18-07-2009, 05:57
jednak pozostanę przy swoim " 120zł z przesyłką w Fotozakupy " :)

Moze to moje zboczenie,ale powyzsza (kolejna) wypowiedz bardzo przypomina pseudoreklame,albo sposob na nabijanie sobie postow...
Nie,zebym sie czepial,ale wypowiedzi w stylu "ja musze miec zawsze ostatnie slowo" troche mnie irytuja...
A tak bardziej w temacie,to przy jakims tam powiekszeniu ma sie rowniez w polu widzenia dolne info...a znowu majac wieksze powiekszenie mamy letwiejsze ostrzenie,ale za to z info sa problemy...prawa fizyki i tego sie nie oszuka...mozna zamontowac wizjer z powiekszeniem nawet 8x ,ale czyms trzeba bedzie to oplacic...i mozna rowniez miec pelne info bez "wciskania" oka w wizjer...ale ostrzenie juz nie takie "fajne"...

Bartek
18-07-2009, 17:48
Moze to moje zboczenie,ale powyzsza (kolejna) wypowiedz bardzo przypomina pseudoreklame,albo sposob na nabijanie sobie postow... .... .... .... .... ....

Według takiego toku myślenia to wszystkie wypowiedzi (czy też odpowiedzi i rady) na forum łapią się na Twój tok rozumowania.
Ale właśnie o to chodzi że każdy ma tu swój punkt widzenia i wolność jego wypowiedzi.

czerwienny
18-07-2009, 19:12
bez przeróbek to DK-21m oryginalny Nikon (120zł z przesyłką w Fotozakupy)


jednak pozostanę przy swoim " 120zł z przesyłką w Fotozakupy " :)

Chodzilo mi o dublowanie tego,co juz wczesniej sie powiedzialo.
Gdyby kazdy z uzytkownikow robil podobnie,to jeden watek czytaloby sie tygodniami;)
Ale w sumie tak,to kazdy zapamieta ze " 120zł z przesyłką w Fotozakupy " :lol:

Bartek
18-07-2009, 19:37
Chyba do nich napisze o jakąś bonifikatę jak bym tam coś kupował bo jeszcze nie maiłem okazji a kupuje raczej w sklepi Frep... z Łodzi ale nie napiszę nazwy bo znowu ktoś uzna to za reklamę. :)
Teraz jak ktoś spyta gdzie kupię najtaniej coś tam coś tam X to znający sklep oferujący to najtaniej określi go jako sklep Y a z przesyłką najtaniej wyjdzie firmą Z, już samo wymienienie przedmiotu jakiego szukamy będzie jego reklamą, więc dalsza dyskusja w tym względzie nie ma sensu i pozostajemy przy swoich zdaniach bo odbiegamy do tematu wątku. Pozdrawiam ;)