Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Telefon Dual SIM - Pomożecie?



sea21
01-06-2009, 13:43
Chcę sobie kupić telefon na 2 karty SIM. Po prostu nie chce nosić 2 telefonów. Strasznie mnie to denerwuje. Jaki aparat byście polecili? Telefon nie musi być wybajerowany. Ma dzwonić, wysyłać smsy i w zasadzie tyle. Wszelkie bajery są mi zbędne. My Phony są w rozsądnej cenie. Ewentualnie jakiś samsung. Nie doczytałem się żeby nokia miała dual sim. Adapter raczej nie wchodzi w grę bo obydwie karty muszą być jednocześnie aktywne.


ps
Będę brał nowy numer w Orange a drugi mam w Plusie.

truman20
01-06-2009, 14:55
Ja mam chińską Dolię z allegro, na moje potrzeby działa aż za dobrze, ale pewno nie będziesz chciał się paprać w chińszczyźnie, więc jedynie co mi przychodzi do głowy, to Duoz albo D780. :)

kemot
01-06-2009, 15:19
Zdecydowanie duoz, myphone to najtańsze chińskie badziewie sprzedawane dumnie jako polska marka (a niektóre polskiego menu nie mają). Jakość jest żałosna i nie ma do tego serwisu ani akcesoriów.

sea21
01-06-2009, 18:37
Może ktoś wie czy Orange ma w swojej ofercie takiego samsunga bo w ofercie na stronie się nie doczytałem?

truman20
01-06-2009, 19:24
Ogólnie to nastała jakaś bida. Mój tata jest w trakcie załatwiania nowej umowy i niby katalog telefonów jest duuuży (w określonej taryfie itd..), ale telefony mogą zaoferować np. tylko 3, bo takie mają aktualnie i nie wiadomo czy w ogóle będą inne... czyli ogólnie lipa. Jeśli na stronie Orange nie mają tego telefonu, to wątpię czy w ogóle mają go w ofercie. Zastanów się nad przniesieniem numer, teraz to żaden problem a możesz trafić na wymarzony telefon :)

Rafał_Sz
01-06-2009, 19:27
Ogólnie to nastała jakaś bida. Mój tata jest w trakcie załatwiania nowej umowy i niby katalog telefonów jest duuuży (w określonej taryfie itd..), ale telefony mogą zaoferować np. tylko 3, bo takie mają aktualnie i nie wiadomo czy w ogóle będą inne... czyli ogólnie lipa. Jeśli na stronie Orange nie mają tego telefonu, to wątpię czy w ogóle mają go w ofercie. Zastanów się nad przniesieniem numer, teraz to żaden problem a możesz trafić na wymarzony telefon :)

Bo to przez ten cały kryzys. Nawet w teatrze nie trzeba wyłączać komórki. Twój operator już to zrobił...
;)

sea21
01-06-2009, 19:46
Niestety nie mogę przenieść numeru z różnych względów a dwóch telefonów nie chce mi się nosić. Po prostu wezmę jakiś telefonik z Pomarańczy i trzeba będzie do sprzedać i kupić samsunga. Wydaje mi się ,że na chwilę obecną to jedyne racjonalne rozwiązanie.

kemot
01-06-2009, 20:12
Ogólnie to nastała jakaś bida.

Operatorzy również kupują telefony i ich również bolą zmiany kursów walut.

miron19j
01-06-2009, 22:45
Po prostu wezmę jakiś telefonik z Pomarańczy i trzeba będzie do sprzedać i kupić samsunga. Wydaje mi się ,że na chwilę obecną to jedyne racjonalne rozwiązanie.
pomyśl, czy nie lepiej kupić telefon w sklepie, a abonament wziąć bez aparatu. Możesz wtedy targować się o promocje. Abonament tańszy nawet więcej niż o połowę, olbrzymie ilości darmowych minut, kilkanaście darmowych numerów.

124miko
01-06-2009, 22:50
Mam Samsunga na 2 karty i jestem zadowolony. Co prawda na drugiej karcie jest trochę gorsza jakość dźwięku. W telefonie mam 2 karty prepaid z Play'a - to chyba najtańsze z możliwych rozwiązań.

thor88
01-06-2009, 22:54
mam samsunga d880 duos i jestem bardzo zadowolony, mam go od około pół roku, użytkowany bardzo dużo, problemów żadnych. Jedyny mankament który opisywany był nawet na forum samsunga to czasami jak rozmawiasz z drugiej karty sim to telefon potrafi wydać taki dziwny dźwięk- jest to o tyle nieprzyjemne że trwa ok 1 sek i jest w głośniku dosyć głośno, jednak zdarza się to u mnie tylko czasami i nigdy więcej niż raz podczas jednego połączenia.

Zatem polecam DUOS samsunga.

Roba66
02-06-2009, 00:05
Mam Samsunga D780 Duoz. Generalnie nie jest źle, wg mnie są jedynie dwie wady: na karcie ustawionej jako nr 2 zauważalnie gorsza jakość rozmów, bywa, że trzeba się domyślać co rozmówca mówi. Drugi problem, to MMS - są przyjmowane tylko na kartę nr 1.

ropusz
05-06-2009, 21:15
Nie wiem czy się poprawiło pod względem dlugości działania, bo z tym dwusimowce miały największe problemy?

tomek s
05-06-2009, 22:13
Tych adapterów dual-sim ktoś używał? Dla mnie nie jest konieczne by jednocześnie były aktywne dwie karty. Jak patrzyłem są 2 typy z wycinankami i bez :roll:
pzdr

sea21
05-06-2009, 22:15
Z tego co się orientowałem to nie działają równocześnie ale mogę się mylić

tomek s
05-06-2009, 22:33
Z tego co się orientowałem to nie działają równocześnie ale mogę się mylić
To wiem, ale akurat mi na tym nie zależy, można zrobić przekierowanie na aktywny numer.

sea21
05-06-2009, 22:37
Hmmm ale przy przekierowaniu 2 numery muszą być w jednej sieci?

Arne
06-06-2009, 07:03
Hmmm ale przy przekierowaniu 2 numery muszą być w jednej sieci?

Prawdopodobnie tak. Przynajmniej tak jest w Erze, nie można kierować "ruchu" do innych sieci.

yaqb
06-06-2009, 18:33
Hmmm ale przy przekierowaniu 2 numery muszą być w jednej sieci?

Przekierowania możesz zrobić tylko na numerach na abonament. Na pre-paidach nie ma takiej możliwości.
A poza tym płacisz za przekierowanie. W zależności od długości rozmowy. Miałem okazję sie o tym przekonać jak przyszedł rachunek z plusa. Na szczęście firma za to płaci.

sea21
07-06-2009, 08:35
Tak z ciekawości. Ile to kosztuje? To było przekierowanie w jednej sieci czy w 2 różnych?

costi
07-06-2009, 09:33
Mam Samsunga D780 Duoz. Generalnie nie jest źle, wg mnie są jedynie dwie wady: na karcie ustawionej jako nr 2 zauważalnie gorsza jakość rozmów, bywa, że trzeba się domyślać co rozmówca mówi. Drugi problem, to MMS - są przyjmowane tylko na kartę nr 1.

Ojciec uzywa i nie narzeka na problem z jakoscia rozmow... MMSow nie uzywa.

Za to ulomny jest w tym telefonie odtwarzacz MP3. Co za matol wymyslil, zeby mozna by zrobic tylko 4 playlisty, max 30 utworow w kazdej? I zadnego wyszukiwania po wykonawcy, tytule albumu czy cokolwiek... :|

yaqb
07-06-2009, 10:10
Tak z ciekawości. Ile to kosztuje? To było przekierowanie w jednej sieci czy w 2 różnych?

To było przekierowanie z plusa na plusa. Dokładnych kwot Ci teraz nie podam. Jutro w firmie zajrzę w bilingi i dam znać.

mpwt
08-06-2009, 00:53
Tych adapterów dual-sim ktoś używał?

Używałem z Nokią E50... po miesiącu wywaliłem. Powody?
1. Zauważalnie większe zużycie baterii
2. Zawieszający się często telefon
3. Wypadająca klapka od baterii (telefon nie przystosowany do adapterów, a miałem taki najmniejszy)

manfred
27-12-2010, 12:05
Odwietrzę temat czy coś sie zmieniło w temacie MYPHONE pod wzgledem jakości albo moze jest inny gracz w dual sim?

waldek
27-12-2010, 12:25
Mam od roku - myPhone 3370 sweet. Kosztuje 200 zł.
To całkiem niezły telefon za małe pieniądze.

Wady - robienie zdjęć i filmów to porażka - fatalna jakość. Ale to nie D7000 :lol:
Nie wiem czy tak ma tylko mój egzemplarz ale czasami jest słaba jakość dźwięku.
Trzeba sprawdzić bo jest to wkurzające.

Zalety - radio na głośnik bez dodatkowej anteny (czyli zestawu słuchawkowego).
Aktywne 2 karty różnych systemów i żadnych problemów z odbieraniem i nadawaniem.
Duże i czytelne klawisze. Przyzwoity wyświetlacz.
Mały, cienki z bardzo wytrzymałą baterią.

kemot
27-12-2010, 16:49
Motorola ex115 niedawno pojawiła się w Polsce - całkiem przyzwoity telefon i niezła marka. Do myphona nie ma akcesoriów np baterii.

Andre
27-12-2010, 16:55
Ostatnio LG wypuściło parę telefonów dual sim.

slekar
27-12-2010, 20:23
GIGABYTE Dual SIM z systemem Windows 6,5 .
Do kupienia w Saturnie

Sapphiron
27-12-2010, 20:51
popieram motorolkę. Sam się zamierzam na nią bo ma fajną klawiaturę. Lepiej mi sie na niej pisze niż na tych nokiowych z serii E czy costam...

docxxx
28-12-2010, 08:07
http://komorkomania.pl/2010/06/03/nokia-c2-i-c1-pierwsze-modele-dual-sim-zaprezentowane

shaddixx
28-12-2010, 12:20
motorola ex 115 była teraz na święta u mnie w carefurze za 350 zł do kupienia bez żadnych umów.

kemot
28-12-2010, 13:46
W carrefour była za 350 ale trzeba było zbierać jakieś kupony, normalna cena ok 500.

hcman
28-12-2010, 14:26
Do myphona nie ma akcesoriów np baterii.

Jak nie ma jak są:)
http://allegro.pl/bateria-myphone-1070-1170-3370-550mah-oryginalna-i1345427879.html

Sapphiron
28-12-2010, 14:27
nawet jakby był za złotówke to nie wziąłbym Myphona czy innego temu podobnego gówna...

a Motka ex115 była w Białej Podlaskiej w Carefourze za 450zł bez żadnych tam kuponów czy czego...

waldek
20-08-2011, 13:28
Odgrzeję temat - co polecicie w cenie do 500 zł
Dual Sim + radio + dyktafon + przyzwoita bateria = to minimum opcji.