PDA

Zobacz pełną wersję : D300s



Strony : 1 [2]

elfi
26-07-2009, 21:41
A jak było w przypadku poprzednich tego typu modyfikacji: D40 i chyba D70?
Kurcze, zaczynam żałować, że nie wziąłem D300 z FJ...

Jacek_Z
26-07-2009, 22:04
D70s to był detal, głownie większy LCD
D40 - dodano x, nie s :) (zmiana duża, bo matrycy z 6 na 10 MPx)
D2xs - zmiana kosmetyczna, wyświatlanie obszaru na matówce, reszta dała się zrobić softem w D2x
D2hs - spore zmiany, ale nie podejmuje sie ich wyliczyć :)

costi
27-07-2009, 11:53
Chyba wszystkie zmiany, jakie wprowadzal D70s w stosunku do D70 mozna bylo sobie w D70 nowym softem zalatwic (poza wiekszym LCD, rzecz jasna).

qooba
27-07-2009, 12:02
Zmienił się też kolor spustu migawki, dodali gniazdo kabla MC-DC1, usunęli koszyczek na baterie CR2, zmienili baterię na nieco mocniejszą, zmienili krycie lampy na nieco szersze. Trochę tego było ;)

kichu
27-07-2009, 12:15
Jak dla mnie D300s będzie bardzo rozczarowujący. Zresztą po samym dodaniu literki s nie należy się spodziewać w body rewolucji.

Jacku bo to nie jest body, ktore skusi kogos kto ma D300, zreszta przy obecnym zaawansowaniu puszek w Nikonie - na ta chwile - nie ma sensu zmieniac body co 1 generacje. Obecny wlasciciel D300 bedzie bardziej zainteresowany i odczuje jakies przeskok skaczac na FX lub czekajac np. na D400.

Podobny los czeka IMHO korpusy FX czyli D700/D3, a ich ewentualnych nastepcow spodziewalbym sie raczej w 2011...

MrQba
27-07-2009, 16:59
Chciałbym żeby nikon stosował marketing jak apple. Przy wprowadzaniu produktu lub jego uaktualnianiu dawal lepszą rzecz za tą samą cene lub niższą...Patrząc ostatnio na złotówke/jen ktora wróciła do momentu z grudnia 2008 chciałbym aby d300s kosztował 4999 jako nowość... lecz pewnie tak to tylko w "erze"

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://wykresy2.onet.pl/dane/biznes/22407,1,86,365,waluty2_wykres.gif)
oraz ojro

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://wykresy2.onet.pl/dane/biznes/22407,1,92,365,waluty2_wykres.gif)

elfi
27-07-2009, 19:21
Tak, teoretycznie przy spadku kursu jena i dolara powinno być taniej, ale znając realia pewnie będzie drożej...

2Cresky
27-07-2009, 19:35
Już jest drożej !!! za 50/1.8 wołają ponad 600 złociszy

elfi
27-07-2009, 19:39
Już jest drożej !!! za 50/1.8 wołają ponad 600 złociszy

... ale 35mm w FJ staniał ;)

MrQba
27-07-2009, 19:40
Już jest drożej !!! za 50/1.8 wołają ponad 600 złociszy
właśnie oglągam cennik i sugerowana cena ze strony nikona - 739 zł masakra to już prawie 2 razy wiecej niż kupiłem...

korsarz
27-07-2009, 21:50
No to jest podłość co robią ci wszyscy ludzie od których ceny zależą.

kichu
27-07-2009, 21:52
najfajniejsze jak teraz watek bedzie ewoluowal... najierw przypuszczenia, pozniej plotki, teraz juz prawie pewnosc ze sie pokaze... i powoli bedzie przechodzil w zrzedzenie i narzekanie jaki ten d300s fatalny :)

Jacek_Z
27-07-2009, 22:22
body juz jest, zapraszam do wątku: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=108063
a te spekulacje zamykamy.