Zobacz pełną wersję : D300s
A jak było w przypadku poprzednich tego typu modyfikacji: D40 i chyba D70?
Kurcze, zaczynam żałować, że nie wziąłem D300 z FJ...
D70s to był detal, głownie większy LCD
D40 - dodano x, nie s :) (zmiana duża, bo matrycy z 6 na 10 MPx)
D2xs - zmiana kosmetyczna, wyświatlanie obszaru na matówce, reszta dała się zrobić softem w D2x
D2hs - spore zmiany, ale nie podejmuje sie ich wyliczyć :)
Chyba wszystkie zmiany, jakie wprowadzal D70s w stosunku do D70 mozna bylo sobie w D70 nowym softem zalatwic (poza wiekszym LCD, rzecz jasna).
Zmienił się też kolor spustu migawki, dodali gniazdo kabla MC-DC1, usunęli koszyczek na baterie CR2, zmienili baterię na nieco mocniejszą, zmienili krycie lampy na nieco szersze. Trochę tego było ;)
Jak dla mnie D300s będzie bardzo rozczarowujący. Zresztą po samym dodaniu literki s nie należy się spodziewać w body rewolucji.
Jacku bo to nie jest body, ktore skusi kogos kto ma D300, zreszta przy obecnym zaawansowaniu puszek w Nikonie - na ta chwile - nie ma sensu zmieniac body co 1 generacje. Obecny wlasciciel D300 bedzie bardziej zainteresowany i odczuje jakies przeskok skaczac na FX lub czekajac np. na D400.
Podobny los czeka IMHO korpusy FX czyli D700/D3, a ich ewentualnych nastepcow spodziewalbym sie raczej w 2011...
Chciałbym żeby nikon stosował marketing jak apple. Przy wprowadzaniu produktu lub jego uaktualnianiu dawal lepszą rzecz za tą samą cene lub niższą...Patrząc ostatnio na złotówke/jen ktora wróciła do momentu z grudnia 2008 chciałbym aby d300s kosztował 4999 jako nowość... lecz pewnie tak to tylko w "erze"
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://wykresy2.onet.pl/dane/biznes/22407,1,86,365,waluty2_wykres.gif)
oraz ojro
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://wykresy2.onet.pl/dane/biznes/22407,1,92,365,waluty2_wykres.gif)
Tak, teoretycznie przy spadku kursu jena i dolara powinno być taniej, ale znając realia pewnie będzie drożej...
Już jest drożej !!! za 50/1.8 wołają ponad 600 złociszy
Już jest drożej !!! za 50/1.8 wołają ponad 600 złociszy
... ale 35mm w FJ staniał ;)
Już jest drożej !!! za 50/1.8 wołają ponad 600 złociszy
właśnie oglągam cennik i sugerowana cena ze strony nikona - 739 zł masakra to już prawie 2 razy wiecej niż kupiłem...
No to jest podłość co robią ci wszyscy ludzie od których ceny zależą.
najfajniejsze jak teraz watek bedzie ewoluowal... najierw przypuszczenia, pozniej plotki, teraz juz prawie pewnosc ze sie pokaze... i powoli bedzie przechodzil w zrzedzenie i narzekanie jaki ten d300s fatalny :)
body juz jest, zapraszam do wątku: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=108063
a te spekulacje zamykamy.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.