251kris
26-05-2009, 21:02
Witam.
W moim D200 odszumianie mam zawsze ustawione na OFF i to zarówno LONG EXP. jak i HIGH ISO.
Robiąc zdjęcie np na ISO 1000, NC NX ustawia sobie samoczynnie oszumianie na poziomie 9%, a w zakładce CAMERA SETTINGS program pokazuje ustawienie HIGH ISO NR jako ON (low). :-?
Dlaczego NC NX nie przepisuje tych ustawień z puszki w RAWIE? Chyba, że tylko jak tak mam...
Użytkowników takiego tandemu proszę o sprawdzenie tego, dość dziwnego, zachowania.
Nie jest to jakieś szczegónie uciążliwe, bo i tak robię w rawach, ale wolałbym, żeby wszyskie ustawienia przepisywały się z puszki.
W moim D200 odszumianie mam zawsze ustawione na OFF i to zarówno LONG EXP. jak i HIGH ISO.
Robiąc zdjęcie np na ISO 1000, NC NX ustawia sobie samoczynnie oszumianie na poziomie 9%, a w zakładce CAMERA SETTINGS program pokazuje ustawienie HIGH ISO NR jako ON (low). :-?
Dlaczego NC NX nie przepisuje tych ustawień z puszki w RAWIE? Chyba, że tylko jak tak mam...
Użytkowników takiego tandemu proszę o sprawdzenie tego, dość dziwnego, zachowania.
Nie jest to jakieś szczegónie uciążliwe, bo i tak robię w rawach, ale wolałbym, żeby wszyskie ustawienia przepisywały się z puszki.