Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: D200 vs NX1

  1. #1

    Domyślnie D200 vs NX1

    Witam.
    W moim D200 odszumianie mam zawsze ustawione na OFF i to zarówno LONG EXP. jak i HIGH ISO.
    Robiąc zdjęcie np na ISO 1000, NC NX ustawia sobie samoczynnie oszumianie na poziomie 9%, a w zakładce CAMERA SETTINGS program pokazuje ustawienie HIGH ISO NR jako ON (low).
    Dlaczego NC NX nie przepisuje tych ustawień z puszki w RAWIE? Chyba, że tylko jak tak mam...
    Użytkowników takiego tandemu proszę o sprawdzenie tego, dość dziwnego, zachowania.
    Nie jest to jakieś szczegónie uciążliwe, bo i tak robię w rawach, ale wolałbym, żeby wszyskie ustawienia przepisywały się z puszki.
    D700, D610 IRIX 15mm, sigma 24/1,4 art, NIKKOR AI 35mm T28-75/2,8, 50/1.8G, 85/1.8D, TAmron 70-300 IS SB900

  2. #2

    Domyślnie

    z tego co pamiętam, d200 od iso400 w górę tak naprawdę ma odszumianie włączone, niezaleznie od tego czy mamy off, low, normal czy high - przy off wartość NR jest mniejsza niż przy ustawieniu low, ale jest większa od zera. Robiąc w JPGach jesteś na to odszumianie skazany, wołając NEFy w NX może to porawić i ustawić faktyczne OFF
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    pozdrawiam
    Paweł

  3. #3

    Domyślnie

    I wszystko jasne. Dzięki.
    D700, D610 IRIX 15mm, sigma 24/1,4 art, NIKKOR AI 35mm T28-75/2,8, 50/1.8G, 85/1.8D, TAmron 70-300 IS SB900

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •