Zobacz pełną wersję : Wyzwalacz do błyskawic
Czy ktoś z Was spotkał się ze schematem urządzenia, montowanego do aparatu, które wyzwala migawkę podczas wyładowań atmosferycznych?
SPLpolska
24-05-2009, 16:49
Jedynie wyzwalanym na głos... może się przyda:
http://flashtrigger.50webs.com/trigger_pl.html
Pomysł dobry, tylko chyba nie do robienia zdjęć błyskawic. Z fizyki wiadomo iż najpierw widać błysk a potem dolatuje grzmot błyskawicy.
Może jurekb zaprojektował byś jakąś szybką fotocele do wyzwalania aparatu na błysk światła.
Powodzenia
Faktycznie - niezmiernie przydatne do fotografowania błyskawic :D
SPLpolska
24-05-2009, 17:01
może się przyda do przerobienia, nie do robienia błyskawic :)
Niestety nie mogę wejść na stronę z podanego linka, bo skaner antywirusowy dokonuje blokady:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jurekjurek.republika.pl/nikon/blokada.JPG)
Może jurekb zaprojektował byś jakąś szybką fotocele do wyzwalania aparatu na błysk światła.
Powodzenia
Wiem, że takie urządzenia istnieją nawet z dedykacją do nikonów, ale są cholernie drogie. Jeśli potrafiłbym zaprojektować taki gadżet, to nie zadawałbym powyższego pytania. :twisted:
Wolałbym więc bardziej konstruktywne odpowiedzi.
Niestety nie mogę wejść na stronę z podanego linka, bo skaner antywirusowy dokonuje blokady:....
W dolnym prawym rogu masz Przycisk "zignoruj ostrzeżenie" i wchodzisz dalej. Reszta w rękach Twojego firewalla :)
Wiem ale jednak ufam skanerowi, bo nie chce mi się przeinstalowywać systemu.
SPLpolska
25-05-2009, 08:03
mniej więcej strona wygląda tak:
Str w pdf (http://rapidshare.com/files/236935761/Sound_activated_flash_trigger.pdf)
Dziwne u mnie panda nie blokuje...
to co prawda nie do dslr, ale chyba warto zerknąć http://chdk.wikia.com/wiki/Samples:_Lightning_photography
stosuja detekcje ruchu - w nikonie nie ma tego :P
uzywaja np "Cannon A650 IS, using allbest's build. I used fudgey's fast motion detection script"
czyli kwanon z hackowanym firmware i zaladowanymi skryptami do detekcji ruchu
w sumie to taka armata na muche :) bo wystarczy przeciez dlugi czas - nawet jest wskazany ze wzgledu na lapanie oswietlenia zastanego
detekcja ruchu zwieksza tylko odsetek ujec trafionych - bo burza czesto grzmi a malo blyska :) nie raz wypadaja puste przebiegi pod rzad
ja bym sie martwil bardziej o mokniecie aparatu oraz zbyt bliskie wyladowania EM - ostatnio usmazylo mi firmware w routerze wifi ktory byl w mieszkaniu :P ze o wejsciu cyfrowym wzmacniacza DTS (podlaczenie z compa coaxem) nie wspomne :(
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.