Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Wyzwalacz do błyskawic



jurekb
24-05-2009, 12:46
Czy ktoś z Was spotkał się ze schematem urządzenia, montowanego do aparatu, które wyzwala migawkę podczas wyładowań atmosferycznych?

SPLpolska
24-05-2009, 16:49
Jedynie wyzwalanym na głos... może się przyda:
http://flashtrigger.50webs.com/trigger_pl.html

wist
24-05-2009, 16:56
Pomysł dobry, tylko chyba nie do robienia zdjęć błyskawic. Z fizyki wiadomo iż najpierw widać błysk a potem dolatuje grzmot błyskawicy.
Może jurekb zaprojektował byś jakąś szybką fotocele do wyzwalania aparatu na błysk światła.
Powodzenia

Macro
24-05-2009, 16:57
Faktycznie - niezmiernie przydatne do fotografowania błyskawic :D

SPLpolska
24-05-2009, 17:01
może się przyda do przerobienia, nie do robienia błyskawic :)

jurekb
24-05-2009, 21:58
Niestety nie mogę wejść na stronę z podanego linka, bo skaner antywirusowy dokonuje blokady:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jurekjurek.republika.pl/nikon/blokada.JPG)



Może jurekb zaprojektował byś jakąś szybką fotocele do wyzwalania aparatu na błysk światła.
Powodzenia
Wiem, że takie urządzenia istnieją nawet z dedykacją do nikonów, ale są cholernie drogie. Jeśli potrafiłbym zaprojektować taki gadżet, to nie zadawałbym powyższego pytania. :twisted:
Wolałbym więc bardziej konstruktywne odpowiedzi.

spongo
24-05-2009, 22:09
Niestety nie mogę wejść na stronę z podanego linka, bo skaner antywirusowy dokonuje blokady:....
W dolnym prawym rogu masz Przycisk "zignoruj ostrzeżenie" i wchodzisz dalej. Reszta w rękach Twojego firewalla :)

jurekb
24-05-2009, 22:18
Wiem ale jednak ufam skanerowi, bo nie chce mi się przeinstalowywać systemu.

SPLpolska
25-05-2009, 08:03
mniej więcej strona wygląda tak:
Str w pdf (http://rapidshare.com/files/236935761/Sound_activated_flash_trigger.pdf)

Dziwne u mnie panda nie blokuje...

statler
25-05-2009, 08:52
to co prawda nie do dslr, ale chyba warto zerknąć http://chdk.wikia.com/wiki/Samples:_Lightning_photography

madburn
25-05-2009, 09:24
stosuja detekcje ruchu - w nikonie nie ma tego :P
uzywaja np "Cannon A650 IS, using allbest's build. I used fudgey's fast motion detection script"
czyli kwanon z hackowanym firmware i zaladowanymi skryptami do detekcji ruchu

w sumie to taka armata na muche :) bo wystarczy przeciez dlugi czas - nawet jest wskazany ze wzgledu na lapanie oswietlenia zastanego
detekcja ruchu zwieksza tylko odsetek ujec trafionych - bo burza czesto grzmi a malo blyska :) nie raz wypadaja puste przebiegi pod rzad

ja bym sie martwil bardziej o mokniecie aparatu oraz zbyt bliskie wyladowania EM - ostatnio usmazylo mi firmware w routerze wifi ktory byl w mieszkaniu :P ze o wejsciu cyfrowym wzmacniacza DTS (podlaczenie z compa coaxem) nie wspomne :(