Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Skoda Fabia :)

  1. #1

    Domyślnie Skoda Fabia :)

    Skoda Fabia,
    Autko mało ciekawe. Postanowiłem jednak pobawić się troszeczkę w majowy weekend i zrobić kilka zdjęć.

    Są to moje pierwsze zdjęcia z serii "stateczne" także proszę o konstruktywną krytykę

    1)


    2)

    3)

    4)

    Wiem, że auto brudne

    Z racji, że Skoda nie jest zbyt interesująca i ciekawa jako modelka - proszę o ocenę kadrów i obróbki

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie Odp: Skoda Fabia :)

    Cytat Zamieszczone przez zapa Zobacz posta
    Skoda Fabia,
    Autko mało ciekawe. Postanowiłem jednak pobawić się troszeczkę w majowy weekend i zrobić kilka zdjęć.
    Z racji, że Skoda nie jest zbyt interesująca i ciekawa jako modelka - proszę o ocenę kadrów i obróbki
    kadry - mało ciekawe --- jak dla mnie powinny być duużo bardziej ciasne i ponieważ sam stwierdziłeś że auto jest malo
    ciekawe - skoncentrowałbym sie na Twym miejscu na detalach (cos jak na 1.)

    obróbka - coś było w ogóle robione przy tych fotach ?
    wiem .... auto oryginalnie jest białe
    (taki żarcik sytuacyjny)

    pzdrw

  3. #3

    Domyślnie Odp: Skoda Fabia :)

    Tyle błędów ze szkoda czasy by je wymieniać.
    Najlepiej poszukaj jakiś rad dla początkujących, bo te fotki są bardzo kiepskie.
    www.michalbilko.pl - fotografia tatrzańska

  4. #4

    Domyślnie Odp: Skoda Fabia :)

    rozumiem, że jesteś już taki zaawansowany więc proszę poświeć chwilkę czasu i wymień chodź kilka

  5. #5

    Domyślnie Odp: Skoda Fabia :)

    Nie znam zasad fotografowania samochodów.

    Ale.

    Chciałbym zobaczyć wyciuciany i wyczyszczony samochód na ciekawym tle. Bez pyłków i brudów. To tło DLA MNIE jest nieciekawe bo konkuruje z samochodem. Jest za ostre i za blisko samochodu. Odciąłbym je jakimś jasnym tele.

    To tyle od laika.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Skoda Fabia :)

    Ja tam się nie znam ale wydaje mi się,że fura powinna się błyszczeć jak psu ...... oczy
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  7. #7
    Ania_B
    Gość

    Domyślnie Odp: Skoda Fabia :)

    ciekawe nastawienie do fotografii..auto nieciekawe, wiem że samochód brudny ale czekam na konstruktywną krytykę...skoro sam nie pokazujesz że wysiliłeś się choć trochę żeby zrobić jakieś ciekawe fotki to czemu od innych wymagasz zaangażowania przy ocenianiu twoich prac?..brud na samochodzie przeszkadza w odbiorze więc ciężko powiedzieć czy np pierwsze zdjęcie byłoby ciekawym kadrem bo zasłania go 10001 pyłków, plamek itp...
    tak więc najpierw samochód musi być czysty
    później trzeba znaleźć ciekawe tło
    dobrać do niego odpowiednie światło
    i dopiero wtedy zrobić zdjęcia i poddawać konstruktywnej krytyce kolegów i koleżanek z forum..

  8. #8

    Domyślnie Odp: Skoda Fabia :)

    Z góry przepraszam, bo może to nie do końca fair ale czytałem wcześniej Twoją wypowiedź odnośnie zdjęć kolegi http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=57418 , który przedstawiał zdjęcia starych samochodów, cytuję:

    1)za ciasno - przepalenie

    2)za ciemno

    3)wszystkie elementy za bardzo w jednej linii

    4)byś kadrował bardziej w prawo to byś uchwycił całe zegary - a tak nie

    5)krzywo i nieciekawie

    6)za mały kontrast jak dla mnie

    generalne słabo MSZ "

    Jak dla mnie to tamte zdjęcia są i tak lepsze więc nie bardzo rozumiem skąd te rozbieżności między Twoim komentarzem dla kolegi, a zdjęciami które sam zaprezentowałeś... Skoro tyle rad dałeś koledze to należałoby też stosować podobne zasady do własnych prac.
    pozdrawiam
    Tomek

  9. #9

    Domyślnie Odp: Skoda Fabia :)

    barracuda - spoko - wiadomo, że "cudze" ocenia się łatwiej niż swoje. kolega pokazał zdjęcia - a ja wyraziłem swoją opinię.

    czasami człowiekowi brakuje samokrytyki - dlatego też pojawiają się na forum różne zdjęcia - takie jak np. moje.

    wracając do tematu - prosiłem o ocenę kadrowania i obróbki - to jak każdy napisał, że auto jest brudne to wiem

    "sesja" wyskoczyła spontanicznie więc auto nie zostało przygotowane.

    wiadomo, że większość z nas jest tutaj po to aby się uczyć... więc uczmy się

  10. #10
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    236

    Domyślnie Odp: Skoda Fabia :)

    Szkoda , Fabia

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •