Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie Tablet VS Photoshop

    Bawię się właśnie tabletem WACOMA i kompletnie nie mogę się przyzwyczaić do pracy na tym w PS. Jak to ma przyspieszać obróbkę i czy tak miało działać? Wpienia mnie że długopis reaguje już od ponad 5 cm więc trafienie w cokolwiek to koszmar. Ma ktoś coś takiego? Jak macie to skonfigurowane? Jak z tymi dwoma przyciskami? Jak ustawię go tak by rysował dopiero po przyciśnięciu guziora to znowu po kilku minutach dostaję zakwasów w kciuku Pytam tylko pod kątem obróbki zdjęć w PS. Samo mazanie tym jest dość ciekawym doświadczeniem ale obawiam się że w moim przypadku tak pozostanie... Podpowiedzcie coś...
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  2. #2
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    jakiego masz wacoma? ja na stale posiadam volito2, ktore u mnie reaguje 2-3mm nad powierzchnia. szczerze mowiac od jakiegos czasu nie posiadam myszki bo pozyczylem
    i jakos mi jej nie brakuje. konfiguracja prawie standardowa, przyciski zrobione na dwuklik i prawy klawisz, czulosc ustawiona mniej wiecej w polowie, tablet (a6) skonfigurowany na caly ekran
    przyznam szczerze ze mi tez bylo ciezko na poczatku .. ale warto sie przemeczyc

  3. #3

    Domyślnie

    Mam przed sobą dokładnie ten sam. Sterowniki zassałem z angielskiej strony. Popracuję do niedzieli i będę wiedział w takim razie czy warto. Zastanawia mnie tylko ta czułość bo naprawdę muszę całą ręką machać by przestał mi kursor przemykać po ekranie...

    Już zdjążyłem sobie burdel w fotkach zrobić - foldery same mi przeskakują w podfoldery

    Pracujesz w trybie tabletu czy myszki?
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  4. #4
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    nie musisz machac cala reka .. wystarczy machac piorkiem , moze zmniejsz czulosc w ustawieniach
    pracuje w trybie tabletu. co do burdelu .. pomazalem kilka niezlych fotek zanim sie przyzwyczailem

  5. #5
    Zbanowany
    Dołączył
    07 2005
    Miasto
    jerergeg
    Posty
    1 756

    Domyślnie

    ja z kolei pracuje na pentagramie o takim samym formacie i używam go tylko do konkretnego retuszu, nie mam w sobie tyle siły co sailor i też mnie krew zalewa...

  6. #6

    Domyślnie

    Pobawię się więc i potestuję - w końcu najwięksi muszą mieć tablet jak chcę mieć niezłe zdjęcia Myszka jednak do wielu zastosowań wydaje mi się niezbędna. Tam mam tyle klawiszy że nie muszę grzebać w menu praktycznie ani dotykać klawiatury. Przy tablecie czas zaoszczędzony na mazaniu nadrabiam sięgając po mysz Ale moze to kwestia wprawy - powiem za kilka dni...
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  7. #7

    Domyślnie

    W domu mam Pentagrama natomiast w pracy używam Wacoma a ten w porównaniu do pentagrama to jak mercedes do poloneza - cudeńko.Bez tabletu raczej nie wyobrażam sobie pracy z PS-em przy pomocy myszki.
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  8. #8

    Domyślnie

    mam podobne doświadczenia jak madmips używam Wacoma do retuszu, też mi brakło cierpliwości aby całkowicie zrezygnować z myszki, jednak przy wielu czynnościach nie wyobrażam sobie pracy bez niego
    pozdrawiam Piotr


  9. #9

    Domyślnie

    Cha, cha. Bo myszka pracuje przyrostowo, a tablet bezwzglednie. Myszką możesz machać gdzie popadnie, możesz ją podnieść do góry i bez konsekwencji na ekranie przesunąć w inne miejsce, a w trybie tabletu już się tak nie da. Lewy dolny róg jest zawsze lewym dolnym rogiem, a środek środkiem. Niczego tu się nie da prosto przesunąć. No chyba, że tablet ustawisz w tryb myszki. Trzeba się tego nauczyć i tyle. Kiedyś napisałem driver, który za pomocą dowolnie wybranej kombinacji klawiszy przełączał te tryby pracy tabletu "w locie", ale tablet musiał byc dołaczony do portu szeregowego (kiedyś to był standard), a ostatnim systemem, w którym to dzialało był W98. Poszukaj może masz coś podobnego na płycie z driverami tabletu.
    Jacek

  10. #10

    Domyślnie

    Niestety niczego tutaj nie mam poza sterami. Powalczę i wypowiem się jak nabędę doświadczenia. Narazie nie wyobrażam sobie właśnie obróbki przy pomocy tabletu - myszka górą !
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •