Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Lampa mi się dziwnie zachowuje - co jest ???

    Mam SB600 i dzisiaj coś zaczęło się dziać nie tak,ale od początku: lampy nie używąłem przez tydzień leżała sobie w torbie z załadowanymi akumulatorami, wyłączona.Dzisiaj załadowałem nowe akumulatory i włączyłem lampę i kaząło się,że wyświetlacz miga z częstotliwością ok.2 x na sek.nie wyświetla żadnych informacji o awarii błędach itp.poprostu miga.Po podpięciu do aparatu robi normalne błyski daje właściwe światło,zoom pracuje,działają wszystkie funkcje.Niepokoi mnie to miganie wyświetlacza co to może być za objaw?? Dzisiaj wybieram się na wesele gdzie zobię ok.400 zdjęć ciekawe czy wytrzyma na wszelki wypadek biorę zapasową.Spotkał sie ktoś z takim objawem w SB,będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam dokładnie to samo od około miesiąca. Cała wycieczkę działała "na migająco", i dalej działa. Naświetla prawidłowo, działają wszystkie funkcje.

    Moja nie jest już na gwarancji, na razie nie chce mi się bawić z serwisem w ciuciubabkę więc nie naprawiam.

    Jeżeli dowiesz się o co chodzi, daj proszę znać.

  3. #3

    Domyślnie

    Obtrzaskałem wczoraj całe wesele na tej lampie i za wyjątkiem tego dziwnego zachowania wyświetlacza nic się nie działo.Lampa funkcjonuje prawidłowo działają wszystkie jej funkcje.Skoro u Ciebie tak dziala od miesiąca to może u mnie też pochodzi bo obawiałem się,że to pierwsze objawy śmierci mojej lampy.Niestety nie mam jej na gwarancji więc narazie do serwisu nie będę leciał
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  4. #4

    Domyślnie

    Ale skoro jest nas już dwóch, to znaczy że to nie jest taka nietypowa awaria. Robimy troszkę hałasu, może znajdzie się ktoś kto to miał i coś podpowie

  5. #5

    Domyślnie

    a czy przypadkiem glowica lampy nie jest zzbyt nisko opuszczona? ponizej tego klikniecia?

  6. #6

    Domyślnie

    R,
    Po pierwsze, w SB600 nie da się opuścić gowicy w dół.
    Po drugie, przez ostatni miesiąc lampa zaliczyła wszystkie możliwe pozycje pracy, działa prawidłowo tylko że dziwnie migota

  7. #7

    Domyślnie

    Hm... żeby tak servis nikona w W-wie był frontem do klienta można by do nich maila puścić z opisem "usterki" z pytaniem co o tym sądzą ale.... jeśli wogóle odpowiedzą to pewnie "proszę przywieźć lampę do servisu"
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  8. #8

    Domyślnie

    Ja po kilku próbach dodzwonienia się dałem sobie spokój, nie doczekałem nawet do "proszę przywieźć lampę do servisu"

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yossarian
    Ja po kilku próbach dodzwonienia się dałem sobie spokój, nie doczekałem nawet do "proszę przywieźć lampę do servisu"
    No cóż przyjdzie nam focić w niepewności jak długo wytrzymają (odpukać)
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar pwl
    Dołączył
    12 2004
    Miasto
    okolice Warszawy
    Posty
    3

    Domyślnie

    W SB-800 miałem coś takiego, że lampa niby ładowała się (świeciła sie dioda "READY") ale nie błyskała w czasie focusowania migał wyświetlacz. Okazało się, że padł jeden akumulatorek z zestawu. Po włożeniu nowego kompletu wszystko ustąpiło.
    F70 + 50/1.8 + dwie ładowarki - resztę mi jakiś sk@#@#@#yn ukradł

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •